X Festyn Święto Leszcza

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-21 19:13:24

Jak przystało na jubileuszowy festyn „Święto Leszcza”, był on odświętny i jednocześnie pełen dobrej zabawy dla osób w każdym wieku.
Sam festyn rozpoczął się w Alei Żeglarzy od odsłonięcia nowych płyt poświęconych wybitnym żeglarzom. Odsłonięcia płyt dokonali sami zainteresowani kpt. Wojciech Jacobson oraz kpt. Bolesław Kowalski, których nazwiska znalazły się na płytach.
Drugim i zarazem ostatnim oficjalnym punktem festynu było odsłonięcie Pomnika Rybaka. Pomnik ten został ustawiony na pirsie w miejscu gdzie dotychczas stała rzeźba w kształcie żagla. Odsłonięcia pomnika dokonali rybacy z Nowego Warpna oraz m.in. Andrzej Jakubowski  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Pomnik jest autorstwa znanego szczecińskiego rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego.

czytaj więcej →

Tak brzmi Nowe Warpno 3 - Floating Trippin' Festival

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-12 06:43:55

Już po raz trzeci w Nowym Warpnie odbył się koncert „Tak brzmi Nowe Warpno” dedykowany dla młodzieży.
Na scenie przy Alei Żeglarzy wystąpiły młode zespoły reprezentujące współcześnie panujące nurty muzyczne oraz kulturowe takie jak: rock, funk, punk-rock, pop, hip hop.
Wystąpili laureaci przeglądu muzycznego „Młoda nuta”: Diamonds and Guns, Beer Coaster, Favela,
Joyride, Fakir & Jaro, Power Plumkerzz oraz Heavy Chair Machine.
Swoje umiejętności zaprezentowali Dj Musk, Dj Sept i Dj Hard Cut.
Na koniec wystąpił znany raper Tonny Jazzu (członek najsłynniejszego historycznego szczecińskiego składu SNUZ).
Ponadto odbyły się warsztaty tańca break dance, które poprowadzi B-boy'owa grupa Mad Skillz oraz warsztaty producenckie Dj, podczas których można było nauczyć się podstaw obsługi aparatury i urządzeń, programów oraz tajników tworzenia muzyki elektronicznej oraz hip hop.

czytaj więcej →

Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-05 16:50:49

W dniu dzisiejszym na stadionie w Brzózkach odbył się Turniej Piłkarski Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Nowego Warpna.
W turnieju wzięły udział drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Komenda Powiatowa Policji w Policach, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Warpnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózkach. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym.

czytaj więcej →

XLVIII Etapowe Regaty Turystyczne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-26 21:57:49

Podobnie jak rok temu trasa V etapu XLVIII Etapowych Regat Turystycznych biegła z Wolina do Nowego Warpna.
Najszybszy na trasie był jacht „Na wiatr”:, który pokonał Zalew Szczeciński z czasem 1:49’34”. Drugi na mecie był ubiegłoroczny tryumfator na tej trasie jacht „Bryza 33”
W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie żeglarzy z władzami i mieszkańcami gminy.
Następnego dnia żeglarze ruszą na trasę VI etapu do Stepnicy, walcząc o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego.
Uroczyste zakończenie regat planowane jest na dzień 29 lipca 2012 r. w Trzebieży.

czytaj więcej →

Odpust w Nowym Warpnie

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-24 11:42:20

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie zaprasza na uroczysty odpust w dniu 15 sierpnia 2012 r.
Początek Liturgii o godz. 14:00.
Po mszy nastąpi błogosławieństwo zgromadzonych Relikwią Krwi Błogosławionego Jana Pawła II, a wszyscy chętni będą mogli oddać cześć umiłowanemu Papieżowi podczas I Publicznego Ucałowania Relikwii Jego Krwi.
Patronat nad uroczystością, oprócz lokalnego Kościoła, objął Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.
Należy podkreślić również, iż kościół Nowym Warpnie w bieżącym roku dzięki realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie” został odremontowany. Przedmiotowe przedsięwzięcia współfinansowane zostało przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Serdecznie zapraszamy Parafian, Przyjaciół i Pielgrzymów.

Ks. Stanisław Drewicz - proboszcz parafii w Nowym Warpnie.

czytaj więcej →

Wprowadzenie relikwii Błogosławionego Jana Pawła II

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-30 19:48:27

W dniu 29 czerwca 2012 r. w kościele parafialnym w Nowym Warpnie odbyła się msza święta z okazji wprowadzenia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, oraz uroczyste otwarcie odnowionego zabytku związane z zakończeniem realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie”. Przedsięwzięcie inwestycyjne współfinansowane było przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Relikwiarz z krwią Błogosławionego Jana Pawła II, wniósł w procesji do kościoła proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Warpnie ks. Stanisław Drewicz. Po wprowadzeniu relikwii przywitał metropolitę szczecińsko-kamieńskiego ks. abp. Andrzeja Dzięgę oraz zgromadzonych.
Mszę w otoczeniu dwunastu księży koncelebrował ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, który wygłosił także homilię. Po kazaniu otrzymał on liczne dary w tym wręczoną przez Władysława Kiraga Burmistrza Nowego Warpna reprodukcję obrazu Hansa Hartiga wykonaną przez poznańskiego artystę Ireneusza Szczęcha.

czytaj więcej →

Zakończenie roku szkolnego

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-30 19:39:48

Uroczystym apelem zakończył się rok szkolny 2011/2012 w Zespole Szkół w Nowym Warpnie. W apelu, który otworzyła Dyrektor Stanisława Ryszewska, oprócz zaproszonych gości wzięli udział także rodzice.
Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga podziękował nauczycielom za rok wytężonej pracy, a uczniom życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

tekst i zdjęcia : Mirosław Tokarski

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna