Wigilijne spotkanie emerytów

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-24 12:48:29

Tegoroczna wigilia dla emerytów odbyła się w świetlicy sołeckiej w Warnołęce.
Wigilię przygotowało koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Warpnie przy współpracy z Burmistrzem Nowego Warpna.
Gości wigilijnych przywitali wspólnie Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna i ks. Stanisław Drewicz proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie.
Po złożeniu życzeń radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku, uczestnicy kolacji wigilijnej podzielili się opłatkiem.

czytaj więcej →

Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Nowe Warpno okiem obiektywu"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-18 17:56:38

W redakcji „Głosu Szczecińskiego” w obecności Władysława Kiraga Burmistrza Nowego Warpna odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego pt. „Nowe Warpno okiem obiektywu”.
Konkurs został zorganizowany przez redakcję „Głosu Szczecińskiego” i Burmistrza Nowego Warpna.
Atrakcyjne nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu wręczyła Ynona Husaim-Sobecka zastępca redaktora naczelnego dziennika.
Konkurs miał charakter otwarty a tematem jego była miasto i gmina Nowe Warpno.
Na konkurs wpłynęło wiele atrakcyjnych zdjęć przedstawiających obiekty, architekturę, przyrodę i zabytki miasta i gminy.

czytaj więcej →

Jasełka w Przedszkolu "Złota Rybka"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-17 17:55:44

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w Przedszkolu „Złota Rybka” w Nowym Warpnie, odbyło się spotkanie wigilijne. Na spotkanie przybyli zaproszeni rodzice dzieci oraz Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.
Przed tradycyjnym łamaniem się opłatkiem zaproszeni goście mogli wysłuchać i obejrzeć jasełka, w których wystąpiły dzieci z przedszkola.
Na scenie pojawiły się Maria, Józef, trzej królowie, pasterze i zwierzątka.

czytaj więcej →

Festyn Święto Leszcza wygrał plebiscyt "Nasze Dobre z Pomorza"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-12 17:31:04

W dniu 07 grudnia 2012 r. w Hotelu Resort&Spa w Dźwirzynie odbyło się ogłoszenie wyników plebiscytu, jaki ogłosił „Głos Dziennik Pomorza” pt. „Nasze Dobre z Pomorza 2012”.
Decyzją kapituły w tym roku zwycięzcą plebiscytu w kategorii „produkt” został nowowarpieński Festyn „Święto Leszcza”. Festyn do konkursu zgłosił burmistrz Nowego Warpna.
Oprócz okolicznościowego dyplomu i statuetki, miasto Nowe Warpno otrzymało kampanię reklamową na portalach Mediów Regionalnych wartości 30 tys. złotych.
Nagrodę z rąk Ynony Husaim-Sobieckiej zastępcy redaktora naczelnego Głosu Dziennik Pomorza odebrał obecny na gali Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

czytaj więcej →

II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-11 14:54:48

Burmistrz Gminy Nowe Warpno, p. Władysław Kiraga oraz radny Marcin Różański mają zaszczyt zaprosić wszystkich na turniej halowej piłki nożnej, który odbędzie się 17.12.2012 (poniedziałek) na hali przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Turniej rozgrywany będzie już po raz drugi i jego oficjalna nazwa brzmi: II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno.

czytaj więcej →

Nowe Warpno najbardziej dynamicznie rozwijającą się gminą w Polsce

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-05 17:19:32

W dniu 6 listopada 2012 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Zrównoważony rozwój społeczno - gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” pod Honorowym Patronatem Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Organizatorem konferencji była sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".
Podczas konferencji odbyła się prezentacja rankingów najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce oraz wręczenie dyplomów najlepszym gminom. 
Wśród gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym rankingu „Zrównoważony rozwój gmin” 1 miejsce zajęła Gmina Nowe Warpno, wyprzedając m.in. takie gminy jak Polkowice, Międzyzdroje, Bogatynię, Ożarów Mazowiecki.
Zrównoważony rozwój to taki, w którym poszczególne rodzaje zasobów gminnych (w tym zasobów naturalnych) są wykorzystywane racjonalnie, przez co rozwój gminy jest trwały i odbywa się bez szkody dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej →

Spotkanie z Senatorem Norbertem Obryckim

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-03 17:48:06

W piątek 23.11.2012 r. w nowowarpieńskim ratuszu, odbyło się spotkanie z Norbertem Obryckim Senatorem RP. W spotkaniu oprócz Senatora Norberta Obryckiego wzięła udział radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pani Agnieszka Sobolewska.
Senator Norbert Obrycki przedstawił opracowany przez rząd premiera Donalda Tuska a zapowiedziany w expose „Plan dla Polski”, który składa się z trzech filarów: Inwestycje, Praca i Rodzin. W ramach tego planu przewidziane są działania ukierunkowane na inwestycje, wsparcie dla małych i średnich firm, pakiet rodziny, w tym roczne urlopy macierzyńskie oraz budowa żłobków.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna