Dzień Pracownika Socjalnego

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-02 14:26:22

Tradycją obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Powiecie Polickim jest to, że każdego roku odbywają się w innej gminie. Tego roku honor goszczenia pracowników socjalnych przypadł Gminie Nowe Warpno.
22 listopada 2012 r. w świetlicy sołeckiej w Brzózkach zebrali się pracownicy socjalni z całego Powiatu Polickiego, aby wspólnie świętować Dzień Pracownika Socjalnego.  
Jest to święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej i upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

czytaj więcej →

Relacja z "IV Polickiego Tygodnia Przedsiębiorczości"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-23 14:34:29

                

W dniach od 13 do 16 listopada br. dwudziestu jeden bezrobotnych mieszkańców powiatu polickiego wzięło udział w warsztatach pomagających w otworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.  Czwarta edycja tygodnia przedsiębiorczości była organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Komisji Europejskiej na rzecz małej i średniej przedsiębiorczości „SME Week 2012”.

czytaj więcej →

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Policach dla osób ubiegających się o dotację na założenie działalności gospodarczej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-20 15:02:59

 

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Policach od dnia 19 listopada 2012 r. prowadzi wśród osób bezrobotnych nabór wniosków o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każda osoba bezrobotna spełniająca warunki regulaminu dotyczącego dofinansowania osobie bezrobotnej jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się o przyznanie dotacji.

czytaj więcej →

I Ogólnopolski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-29 17:55:27

Zwieńczeniem tegorocznych imprez muzycznych, jakie były organizowane w Nowym Warpnie pod wspólną nazwą „Tak brzmi Nowe Warpno”, był I Ogólnopolski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Do udziału w festiwalu zgłosiły się zespoły wokalne, chóry jednorodne i chóry mieszane z całej Polski. Ich występy oceniało jury w skład, którego wchodzili dr hab. Bogdan Matławski - przewodniczący, oraz członkowie dr Małgorzata Kowalik, mgr Marzena Więch, ks. Stanisław Drewicz.
Festiwal odbył się w kościele parafialnym w Nowym Warpnie, który wielokrotnie (także w tym roku) gościł w swoich progach artystów oraz licznie przybyłych słuchaczy.
Obiekt ten w minionym roku został odrestaurowany dzięki realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie”, który był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Po przesłuchaniach konkursowych odbył się koncert gości specjalnych festiwalu. Tłumnie zebrana publiczność podziwiała występ Zespołu Tańca „Babylon” z Międzyrzecza oraz Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie. 

czytaj więcej →

Nowe Warpno zwycięzcą rankingu WSPÓLNOTY

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-19 21:11:43

Podczas X Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 10-11 października 2012 w Warszawie, odbyła się Gala Inwestorów Samorządowych, podczas, której ogłoszono wyniki rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną”.
Ranking ogłosiło pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, które było organizatorem forum.
I miejsce w skali kraju w rankingu inwestycyjnym samorządów za lata 2009 - 2011 w kategorii małe miasta zajęło Nowe Warpno.
Podstawą rankingu są obiektywne dane Głównego Urzędu Statystycznego oraz dane Ministerstwa Finansów.  Mimo prostoty zastosowanych algorytmów są one jednak wiarygodną i wyczekiwaną przez samorządy informacją dotyczącą ich kondycji oraz osiągnięć.

czytaj więcej →

Program ogólnorozwojowy dla młodzieży licealnej - Projekt The GRADE

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-15 10:27:38

Ośrodek akademicki REJS uruchomił program o przywództwie dla młodych mężczyzn THE GRADE pomaga licealistom wykorzystać lata spędzone w szkole średniej nie tylko, jako przygotowanie do podjęcia studiów, ale także, jako okres zdobywania kluczowych kompetencji do dorosłego życia.
Program zachęca uczestników do rozwijania umiejętności i postaw, które będą potrzebne przy realizacji wyzwań życiowych.
W ramach programu:
- ciekawe spotkania z liderami biznesu, nauki, władzy, sportu, mediów, itd.,
- zdobywanie umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy i harmonijnego rozwoju kariery,
- atrakcyjne programy zajęć: języki obce (angielski, hiszpański), zajęcia sportowe, warsztaty (m.in. dziennikarskie, fotograficzne, motoryzacyjne, muzyczne) oraz wyjazdy integracyjne m.in. do Warszawy i Krakowa.
 

czytaj więcej →

Pomoc dla Sandry

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-09-14 12:15:20

Mam na imię Sandra i mam 22 lata. Od 11 lat, czyli połowę swojego życia, zmagam się z poważną chorobą jaką jest ataksja móżdżkowa. Choroba ta jest niezwykle rzadko spotykana, jest za to bardzo uciążliwa i przysparza mi wiele bólu. Prawie każde moje próby bycia samodzielną kończą się tragicznie – na zszywaniu różnych części mojego ciała i licznych siniakach. Dlatego też już od wielu lat nie byłam nigdzie sama, zawsze muszę poruszać się w asyście innych. Marzę więc, aby choć przez krótką chwilę móc cieszyć się samotnym spacerem i móc wykonywać obowiązki domowe.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna