Nowe Warpno zwycięzcą rankingu WSPÓLNOTY

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-19 21:11:43

Podczas X Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 10-11 października 2012 w Warszawie, odbyła się Gala Inwestorów Samorządowych, podczas, której ogłoszono wyniki rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną”.
Ranking ogłosiło pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, które było organizatorem forum.
I miejsce w skali kraju w rankingu inwestycyjnym samorządów za lata 2009 - 2011 w kategorii małe miasta zajęło Nowe Warpno.
Podstawą rankingu są obiektywne dane Głównego Urzędu Statystycznego oraz dane Ministerstwa Finansów.  Mimo prostoty zastosowanych algorytmów są one jednak wiarygodną i wyczekiwaną przez samorządy informacją dotyczącą ich kondycji oraz osiągnięć.

czytaj więcej →

Program ogólnorozwojowy dla młodzieży licealnej - Projekt The GRADE

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-15 10:27:38

Ośrodek akademicki REJS uruchomił program o przywództwie dla młodych mężczyzn THE GRADE pomaga licealistom wykorzystać lata spędzone w szkole średniej nie tylko, jako przygotowanie do podjęcia studiów, ale także, jako okres zdobywania kluczowych kompetencji do dorosłego życia.
Program zachęca uczestników do rozwijania umiejętności i postaw, które będą potrzebne przy realizacji wyzwań życiowych.
W ramach programu:
- ciekawe spotkania z liderami biznesu, nauki, władzy, sportu, mediów, itd.,
- zdobywanie umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy i harmonijnego rozwoju kariery,
- atrakcyjne programy zajęć: języki obce (angielski, hiszpański), zajęcia sportowe, warsztaty (m.in. dziennikarskie, fotograficzne, motoryzacyjne, muzyczne) oraz wyjazdy integracyjne m.in. do Warszawy i Krakowa.
 

czytaj więcej →

Pomoc dla Sandry

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-09-14 12:15:20

Mam na imię Sandra i mam 22 lata. Od 11 lat, czyli połowę swojego życia, zmagam się z poważną chorobą jaką jest ataksja móżdżkowa. Choroba ta jest niezwykle rzadko spotykana, jest za to bardzo uciążliwa i przysparza mi wiele bólu. Prawie każde moje próby bycia samodzielną kończą się tragicznie – na zszywaniu różnych części mojego ciała i licznych siniakach. Dlatego też już od wielu lat nie byłam nigdzie sama, zawsze muszę poruszać się w asyście innych. Marzę więc, aby choć przez krótką chwilę móc cieszyć się samotnym spacerem i móc wykonywać obowiązki domowe.

czytaj więcej →

IV Targi Ekonomii Społecznej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-25 20:06:59

Czwarta edycja Targów Ekonomii Społecznej za nami. W trakcie targów można było zapoznać się z ciekawą prezentacją spółdzielni socjalnych, fundacji, Lokalnych Grup Działania i stowarzyszeń działających na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.
Stałym elementem targów jest konferencja poświęcona tematom szeroko rozumianej ekonomii społecznej. W tym roku tematem konferencji była „Przedsiębiorczość społeczna, jako szansa rozwojowa dla obszarów wiejskich i lokalnych grup działania”. Była ona przede wszystkim skierowana do przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz podmiotów społecznych z terenów wiejskich. W konferencji wzięła udział m.in. Anna Mieczkowska Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej →

Międzynarodowe Warsztaty Chóralne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-22 19:00:34

W dniach od 13-go do 19-go sierpnia w Gminie Nowe Warpno odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Chóralne. Była to druga z trzech imprez chóralnych, jakie odbywają się w tym roku w Nowym Warpnie. Pierwsza odbyła się w maju i był to Międzynarodowy Festiwal Chóralny.
Międzynarodowe Warsztaty Chóralne prowadzili wybitni wykładowcy Zbigniew Szablewski, Iwona Wiśniewska-Salamon, Ewa Rafałko i Ewa Szereda. W warsztatach wzięły udział: chór „Sonore” z Gostynia , chór „Koszalin Canta” z Koszalina, chór „Kanon” z Cewlina, chór męski „Akord” Cechu Stolarzy Swarzędzkich ze Swarzędza, chór „Beati Cantores” z Głogowa oraz chór „Horyzont” z Bruessow w Niemczech.

czytaj więcej →

X Festyn Święto Leszcza

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-21 19:13:24

Jak przystało na jubileuszowy festyn „Święto Leszcza”, był on odświętny i jednocześnie pełen dobrej zabawy dla osób w każdym wieku.
Sam festyn rozpoczął się w Alei Żeglarzy od odsłonięcia nowych płyt poświęconych wybitnym żeglarzom. Odsłonięcia płyt dokonali sami zainteresowani kpt. Wojciech Jacobson oraz kpt. Bolesław Kowalski, których nazwiska znalazły się na płytach.
Drugim i zarazem ostatnim oficjalnym punktem festynu było odsłonięcie Pomnika Rybaka. Pomnik ten został ustawiony na pirsie w miejscu gdzie dotychczas stała rzeźba w kształcie żagla. Odsłonięcia pomnika dokonali rybacy z Nowego Warpna oraz m.in. Andrzej Jakubowski  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Pomnik jest autorstwa znanego szczecińskiego rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego.

czytaj więcej →

Tak brzmi Nowe Warpno 3 - Floating Trippin' Festival

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-12 06:43:55

Już po raz trzeci w Nowym Warpnie odbył się koncert „Tak brzmi Nowe Warpno” dedykowany dla młodzieży.
Na scenie przy Alei Żeglarzy wystąpiły młode zespoły reprezentujące współcześnie panujące nurty muzyczne oraz kulturowe takie jak: rock, funk, punk-rock, pop, hip hop.
Wystąpili laureaci przeglądu muzycznego „Młoda nuta”: Diamonds and Guns, Beer Coaster, Favela,
Joyride, Fakir & Jaro, Power Plumkerzz oraz Heavy Chair Machine.
Swoje umiejętności zaprezentowali Dj Musk, Dj Sept i Dj Hard Cut.
Na koniec wystąpił znany raper Tonny Jazzu (członek najsłynniejszego historycznego szczecińskiego składu SNUZ).
Ponadto odbyły się warsztaty tańca break dance, które poprowadzi B-boy'owa grupa Mad Skillz oraz warsztaty producenckie Dj, podczas których można było nauczyć się podstaw obsługi aparatury i urządzeń, programów oraz tajników tworzenia muzyki elektronicznej oraz hip hop.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna