Misterium Męki Pańskiej

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-03-08 08:27:55

Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga wraz z organizatorami serdecznie zaprasza mieszkańców na "Misteruim Męki Pańskiej", które odbędzie się 24 marca br. o godz. 18.00 w Jasienicy, na placu przy kościele pw. Piotra i Pawła.

czytaj więcej →

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań w 2013 r. z zakresu działalności pożytku publicznego i wolontariatu

Krystian Lamparski DODANO: 2013-03-07 12:39:55

Burmistrz Nowego Warpna ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2013 r. z zakresu działalności pożytku  publicznego i wolontariatu na podstawie ustawy z dnia z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 234 z późn.zm.)

czytaj więcej →

Wypadek drogowy w Warnołęce

Mirosław Tokarski DODANO: 2013-03-05 17:35:50

W dniu 05.03.2013 r. na drodze wojewódzkiej nr 114 w Warnołęce doszło do wypadku. Na łuku drogi wywrócił się samochód ciężarowy ma-ki Scania, który przewoził drewno ze zrębu w Puszczy Wkrzańskiej.
Na szczęście w wyniku wywrotki samochodu nikt nie ucierpiał.
Na miejsce wypadku przybyły jednostki OSP z Nowego Warpna i Brzózek, które zabezpieczyły miejsce wypadku oraz usunęły plamy z ropy, jaka wyciekła ze zbiornika samochodu. 

czytaj więcej →

Nowowarpieńskie Kaziuki

Mirosław Tokarski DODANO: 2013-03-05 17:04:13

4 marca, w dzień świętego Kazimierza, w świetlicy sołeckiej w Brzózkach odbyły się I Nowowarpieńskie Kaziuki.
Do świetlicy licznie przybyli mieszkańcy z całej gminy, aby wspólnie zobaczyć inscenizację, jaką przygotował amatorski teatrzyk „Leszczyki” z nowowarpieńskiego Ogniska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Teatrzyk „Leszczyki” od czterech lat otwierał szczecińskie obchody „Kaziuków”, gdzie zawsze był entuzjastycznie przyjmowany. Podczas licznych występów zdobył liczne nagrody. Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego gościł w Pałacu Prezydenckim, a ambasador Litwy w Polsce w dowód uznania zaprosił zespół do Wilna, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć miasto, o którym opowiadają w swoich przedstawieniach.

czytaj więcej →

Seniorzy w akcji- szósta edycja konkursu

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-02-28 14:16:14

Seniorzy znowu w akcji!
 
Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na projekt społeczny i  chęć do działania? Masz pasję i doświadczenie, którymi chcesz się  podzielić?
 Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić  międzypokoleniową akcję?

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”  i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają ogólnopolski konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji”. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje. Chcemy wesprzeć inicjatywy, w których aktywnie uczestniczą osoby starsze. Mile widziane są projekty wspierające aktywność starszych mężczyzn.

więcej informacji na stronie: http://www.seniorzywakcji.pl/?a=446

 

czytaj więcej →

XI OGÓLNOKRAJOWY KONKURS BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

Krystian Lamparski DODANO: 2013-02-27 14:29:36

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, już po raz XI organizuje Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii podmiotów prowadzących indywidualną działalność rolniczą. Do 8 marca 2013 r. Kasa przyjmuje od zainteresowanych zgłoszenia udziału w Konkursie na formularzu załączonym do regulaminu, dostępnego w Placówkach Terenowych i Oddziałach Regionalnych KRUS oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

czytaj więcej →

List prezesa KRUS skierowany do rolników

Krystian Lamparski DODANO: 2013-02-27 14:23:19

Szanowni Rolnicy,

działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.

Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.

Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw.
Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna