Rusza II Edycja Programu 2013

Mirosław Tokarski DODANO: 2013-02-06 10:59:59

                                                                    

Rozpiera Cię pozytywna obywatelska energia? 

Masz chęć do działania? Działasz w szkole, dzielnicy, swojej miejscowości? Szukasz możliwości aktywności społecznej, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia?
Jeśli tak - zgłoś się do II edycji programu ,,Lider Zachodniopomorski”.

Zapraszamy osoby w wieku 17-25 lat zamieszkałe w naszym regionie (zwracamy koszty dojazdu i zapewniamy nocleg). W ,,Liderze Z" będzie uczestniczyła grupa młodych osób (ok. 20) reprezentujących zróżnicowane środowiska młodzieżowe, różne miejscowości naszego regionu i mająca przynajmniej minimalne doświadczenie w zakresie realizacji działań w lokalnych społecznościach (szkoła, organizacja, miejscowość).
Szczegóły (wraz z hamonogramem i formularzem zgłoszeniowym) znajdziesz stronie:

http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/lider-zachodniopomorski

czytaj więcej →

XXI finał WOŚP

Mirosław Tokarski DODANO: 2013-01-15 17:33:38

Tego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".
Ponad 120 tys. wolontariuszów z około 1,8 tys. sztabów zbierało pieniądze dla dzieci i osób w starszym wieku.
Zgodnie z planami Orkiestry połowa pieniędzy zebranych w czasie tegorocznego finału WOŚP, zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodków i niemowląt. Druga połowa wesprze oddziały geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze.
Za zebrane pieniądze Fundacja, którą kieruje Jurek Owsiak, chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.
Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną także przeznaczone na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

czytaj więcej →

Wigilijne spotkanie emerytów

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-24 12:48:29

Tegoroczna wigilia dla emerytów odbyła się w świetlicy sołeckiej w Warnołęce.
Wigilię przygotowało koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Warpnie przy współpracy z Burmistrzem Nowego Warpna.
Gości wigilijnych przywitali wspólnie Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna i ks. Stanisław Drewicz proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie.
Po złożeniu życzeń radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku, uczestnicy kolacji wigilijnej podzielili się opłatkiem.

czytaj więcej →

Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Nowe Warpno okiem obiektywu"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-18 17:56:38

W redakcji „Głosu Szczecińskiego” w obecności Władysława Kiraga Burmistrza Nowego Warpna odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego pt. „Nowe Warpno okiem obiektywu”.
Konkurs został zorganizowany przez redakcję „Głosu Szczecińskiego” i Burmistrza Nowego Warpna.
Atrakcyjne nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu wręczyła Ynona Husaim-Sobecka zastępca redaktora naczelnego dziennika.
Konkurs miał charakter otwarty a tematem jego była miasto i gmina Nowe Warpno.
Na konkurs wpłynęło wiele atrakcyjnych zdjęć przedstawiających obiekty, architekturę, przyrodę i zabytki miasta i gminy.

czytaj więcej →

Jasełka w Przedszkolu "Złota Rybka"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-17 17:55:44

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w Przedszkolu „Złota Rybka” w Nowym Warpnie, odbyło się spotkanie wigilijne. Na spotkanie przybyli zaproszeni rodzice dzieci oraz Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.
Przed tradycyjnym łamaniem się opłatkiem zaproszeni goście mogli wysłuchać i obejrzeć jasełka, w których wystąpiły dzieci z przedszkola.
Na scenie pojawiły się Maria, Józef, trzej królowie, pasterze i zwierzątka.

czytaj więcej →

Festyn Święto Leszcza wygrał plebiscyt "Nasze Dobre z Pomorza"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-12 17:31:04

W dniu 07 grudnia 2012 r. w Hotelu Resort&Spa w Dźwirzynie odbyło się ogłoszenie wyników plebiscytu, jaki ogłosił „Głos Dziennik Pomorza” pt. „Nasze Dobre z Pomorza 2012”.
Decyzją kapituły w tym roku zwycięzcą plebiscytu w kategorii „produkt” został nowowarpieński Festyn „Święto Leszcza”. Festyn do konkursu zgłosił burmistrz Nowego Warpna.
Oprócz okolicznościowego dyplomu i statuetki, miasto Nowe Warpno otrzymało kampanię reklamową na portalach Mediów Regionalnych wartości 30 tys. złotych.
Nagrodę z rąk Ynony Husaim-Sobieckiej zastępcy redaktora naczelnego Głosu Dziennik Pomorza odebrał obecny na gali Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

czytaj więcej →

II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-11 14:54:48

Burmistrz Gminy Nowe Warpno, p. Władysław Kiraga oraz radny Marcin Różański mają zaszczyt zaprosić wszystkich na turniej halowej piłki nożnej, który odbędzie się 17.12.2012 (poniedziałek) na hali przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Turniej rozgrywany będzie już po raz drugi i jego oficjalna nazwa brzmi: II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna