Warsztatach online dotyczących tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-01-08 11:18:52

 

Droga Mieszkanko! Drogi Mieszkańcu!

Jeśli interesujesz się miejscem w którym żyjesz, po którym się poruszasz, jeśli chciałbyś mieć wpływ na funkcjonowanie miejscowości  w której mieszkasz,  pracujesz  czy uczysz się,

oraz jeśli jesteś mieszkańcem: miasta Szczecin • gminy Dobra (Szczecińska) • gminy Gryfino • gminy Goleniów • gminy Kobylanka • gminy Kołbaskowo •  gminy Nowe Warpno • gminy Police • gminy Stare Czarnowo • miasta Stargard• gminy Stargard • gminy Stepnica• miasta Świnoujście  

weź udział w warsztatach online dotyczących  tworzenia dokumentu planu zrównoważonej mobilności miejskiej (tzw. SUMP), czyli dokumentu mającego pomóc lepiej określić komunikacyjne potrzeby mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i zaplanować niezbędne zmiany i inwestycje, mające w efekcie poprawić jakość życia w naszej aglomeracji.

Głos każdej mieszkanki i każdego mieszkańca jest dla nas ważny. Chcemy bowiem poznać opinie i zebrać uwagi od jak największej grupy osób korzystających z różnych sposobów przemieszczania się i zainteresowanych rozwojem mobilności w naszym otoczeniu. Interesuje nas głos osób mieszkających w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym od wielu lat, jak i młodzieży, bo to ona w przyszłości będzie mierzyć się z wyzwaniami współczesności. 

SUMP będzie całościowo obejmować zagadnienia bezpieczeństwa i dostępności dróg pieszych, rowerowych, transportu publicznego oraz potrzeb osób zmotoryzowanych i planowania przestrzennego na terenie SOM. 

Spośród osób, które wypełnią ankietę zostaną wybrani przedstawiciele, których zaprosimy do współpracy przy opracowywaniu dokumentu. Wezmą Państwo udział w warsztatach on-line, które odbędą się 18 stycznia 2021 r.

 

O uczestnictwie w warsztatach powiadomimy odrębną wiadomością.

Link do ankiety: https://forms.gle/RHBs1UrEajctrxk38

 

 

Ankieta będzie dostępna w okresie 07 – 13 stycznia 2021 r.

Twój głos się liczy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego przy udziale ekspertów i mieszkańców. 

Więcej informacji o projekcie pod adresem https://plany.mobilnosci.pl/

Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

 

czytaj więcej →

Rocznica śmierci byłego Burmistrza Nowego Warpna

Krystian Lamparski DODANO: 2021-01-04 15:15:34

Dzisiaj przypada 1. rocznica śmierci byłego burmistrza Nowego Warpna - śp. Władysława Kiragi. Całe swoje życie był związany z Nowym Warpnem, a przede wszystkim z jego mieszkańcami. Również swoją wieloletnią pracą w ramach struktur samorządowych pozostawił trwały ślad w rozwój naszej gminy.

Jesteś w naszej pamięci.

Jarosław Burba
Burmistrz Nowego Warpna

czytaj więcej →

Nowe rozkłady jazdy busów i nowe harmonogramy wywozy odpadów

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-01-04 12:36:23

Przypominamy, iż od dnia 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy busów EVER -TRANS, oraz nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na daty wywozu odpadów z frakcji papier, plastik, szkło, które to będą odbierane w każdy poniedziałek miesiąca.

Poniżej linki od pobrania.

https://bip.nowewarpno.pl/pliki/nowewarpno/pliki/harmonogram%20odbioru%20odpadow%202021.pdf

https://nowewarpno.pl/pliki/nowewarpno/obrazy/ROZK%C5%81AD%20JAZDY%20%20Nowe%20Warpno%20-%20Police%20-%202021.jpg

https://nowewarpno.pl/pliki/nowewarpno/obrazy/ROZK%C5%81AD%20JAZDY%20Police%20-%20Nowe%20Warpno%20-%202021.jpg

czytaj więcej →

Dodatkowe środki ochrony na Marinę w Nowym Warpnie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-01-04 11:38:37

Ciągle utrzymujące się wysokie zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 wymaga podejmowania działań ukierunkowanych na minimalizację zachorowań.

W ramach powyższego Związek Portów i Przystani Jachtowych Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, którego Gmina Nowe Warpno jest członkiem uczestnicząc w projekcie ,,Zapewnienie bezpieczeństwa żeglarzy w portach jachtowych, marinach w okresie zagrożenia COVID-19” finansowanych ze środków Interreg (V A Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania) zakupił niżej wymienione urządzenia i środki:

1. Myjka ciśnieniowa do czyszczenia powierzchni- Karcher.

2. Opryskiwacz akumulatorowy Sanix PRO 7,5.

3. Automatyczne dozowniki płynów dezynfekujących.

4. Antybakteryjne płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Powyższe zostało przekazane przez Burmistrza Nowego Warpna Panu Zbigniewowi Lamparskiemu, prowadzącemu Marinę w Nowym Warpnie. Przekazane materiały będą wykorzystywane w sezonie żeglarskim i zapewne przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

 

 

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2020-12-31 12:06:09

INFORMACJA

Informujemy, że Urząd Gminy w Nowym Warpnie w dniu 31.12.2020 r. (czwartek) będzie czynny do godz. 13:00.
Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2020-12-23 10:44:46

INFORMACJA

Informujemy, że Urząd Gminy w Nowym Warpnie w dniu 23.12.2020 r. (środa) będzie czynny do godz. 14:00, natomiast w dniu 24.12.2020 r. (czwartek) będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej →

Wirtualny spacer po Nowym Warpnie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-12-23 09:47:04

Nowe Warpno jedną z atrakcji pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania!

Nowe Warpno i jego plaża, a także rynek z ratuszem, od dziś można zwiedzać online, dzięki pomerania360.eu! Miasto i jego atrakcje są punktami pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania.

Zapraszamy: www.pomerania360.eu

Nowe Warpno i okolice znalazły się wśród ponad 100 najatrakcyjniejszych miejsc polsko-niemieckiego pogranicza, które zostały umieszczone na trasie wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania. Żeby z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę pomerania360.eu i poruszać się po niej za pomocą telefonu lub myszki.

Wirtualna wycieczka po Euroregionie Pomerania to zbiór połączonych ze sobą panoram 360° z powietrza i z perspektywy wzroku człowieka, uzupełnionych o ciekawostki krajoznawcze w formie plansz z tekstem oraz nagrań audio. Dodatkowo stronę można oglądać w trybie kontrastu i z powiększoną czcionką.

Dzięki temu każdy może zwiedzać Euroregion Pomerania bezpiecznie, bez ograniczeń.

• Tworząc wirtualną wycieczkę chcieliśmy pokazać, że podczas pandemii też można podróżować - mówi Wojciech Heliński z Forum Turystyki Regionów - Każdy, podczas wirtualnej wycieczki, może oglądać budynki od wewnątrz - zwiedzać wystawy w muzeach i wnętrza kościołów, z lotu ptaka podziwiać tereny rozlewisk i obszarów chronionych oraz miasta i wsie, docierać do miejsc trudno dostępnych drogą lądową, szybko przemieszczać się między miejscowościami i przekraczać polsko-niemiecką granicę.

Na stronie pomerania360.eu podajemy również aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i Niemczech.

Materiały do wirtualnej wycieczki były zbierane przez 5 miesięcy. Powstało ponad 3000 zdjęć, wykonanych za pomocą profesjonalnego sprzętu fotograficznego z użyciem drona w powietrzu i statywu z głowicą panoramiczną na ziemi. Mapa wirtualnej wycieczki zawiera 80 panoram z ziemi i 40 z lotu ptaka.

• Celem projektu jest także udowodnienie, że można promować turystykę w trudnych czasach, a wykorzystując nowoczesną technikę dobrze przygotować się do odwiedzenia tych wspaniałych miejsc w niedalekiej już - mamy wszyscy nadzieję - przyszłości - mówi Wojciech Heliński.

O projekcie

Strona pomerania360.eu z wirtualną wycieczką po Euroregionie Pomerania to część projektu “Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego”, który jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Liderem projektu jest polskie stowarzyszenie Forum Turystyki Regionów ze Szczecina -

www.forumturystyki.pl

Partnerem po stronie niemieckiej jest Förder- und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern-Greifswald mbH z Pasewalku -

www.feg-vorpommern.de/pl.

Patron medialny:

 
czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna