Informacja dotycząca samospisu internetowego w ramach prowadzonego Powszechnego Spisu Rolnego

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-23 12:50:33

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny. Podstawową metodą realizacji spisu powszechnego będzie samospis internetowy - każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu we własnym domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z internetem, za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl

Rolnicy nie posiadający w domu komputera lub telefonu z dostępem do internetu będą mieli do dyspozycji bezpłatne stanowisko komputerowe z łączem internetowym w lokalu gminnego biura spisowego.

Od 1 września 2020 roku ze stanowiska zlokalizowanego w siedzibie Urzędu Gminy w Nowym Warpnie, Pl. Zwycięstwa 1, będą mogły skorzystać osoby zainteresowane samospisem. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną w kraju osoby, które chcą dokonać samospisu przy użyciu ww. stanowiska proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy pod nr telefonu 91 312 96 61 w celu ustalenia dogodnego terminu. Proszę o zabranie ze sobą maseczki lub przyłbicy oraz jednorazowych rękawiczek. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego przypominam o możliwości kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą w wypełnieniu formularza spisowego. Ponadto informuję, że udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy.

 

Gminny Komisarz Spisowy
Jarosław Burba – Burmistrz Nowego Warpna

czytaj więcej →

Złote Gody

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-21 08:36:51
W dniu 18 września Burmistrz Gminy Nowe Warpno w imieniu Prezydenta RP odznaczył ,,Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" dwie pary z naszej gminy.

Medale Złote Gody

Złote gody to symbol wierności i miłości rodzinnej oraz dowód wzajemnego zrozumienia. Jubilatom życzymy kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu i wzajemnej miłości.

Para 1

Para 2

czytaj więcej →

Mistrz polski dzieci w jeżdziectwie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-14 09:12:53

W dniach 4-6 września 2020 w miejscowości Radzionków odbyły się Mistrzostwa Polski w ujeżdżaniu. Mieszkaniec naszej Gminy Dionizy Polikowski został Mistrzem Polski w kategorii MP Dzieci. Ogromne gratulacje również dla mamy 14 – letniego Dionizego, wieloletniej trenerki i właścicielki stajni w Brzózkach.

Życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej →

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-10 10:33:37

 

W dniach 5 i 6 września w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów Starszych. Mieszkaniec Brzózek Patryk Andrzejewski po dwóch wygranych przed czasem walkach i jednej porażce stanął na drugim stopniu podium ze srebrem, tym samym zdobywając vice mistrzostwo Polski w kickboxingu w formule light contact -52 kg.

Natomiast dzień później 6 września po dwóch wygranych przed czasem walkach, oraz zwycięstwie finałowej na punkty został ogłoszony Mistrzem Polski w kickboxingu w formule point fighting. To jednak nie wszystko, z dorobkiem dwóch medali (złoto, srebro) Patryk został ogłoszony najlepszym zawodnikiem turnieju.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej →

Komunikat Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-01 14:02:01
Sytuacja pandemii sprzyja zwiększonemu spożyciu alkoholu. Do sięgania po alkohol skłania przedłużająca się sytuacja wysokiego poziomu napięcia powodowanego lękiem o zdrowie i życie własne i swoich bliskich, niepokojem o pracę, zarobki, a tym samym zaspokojeniem potrzeb życiowych, izolację, ograniczeniem wolności, kontaktów z ludźmi, niepokojem o przyszłość, zaburzeniem trwałych schematów funkcjonowania, nawyków, rytuałów.

Alkoholizm COVID-19

Zwiększone spożywanie alkoholu rodzi problemy zdrowotne i społeczne (obniżenie odporności organizmu, urazy fizyczne, obniżenie nastroju, zaburzenia adaptacyjne, przemoc, zachowania ryzykowne, również te, które sprzyjają zakażeniom, itp.), które trudniej teraz rozwiązać z racji ograniczenia dostępności pomocy medycznej i psychologicznej.

Jeśli jesteś zaniepokojony swoim piciem, możesz o tym porozmawiać:

  • zadzwoń do dowolnej poradni leczenia uzależnienia od alkoholu, spis telefonów poradni znajduje się na stronie internetowej http://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa
  • skorzystaj z możliwości autodiagnozy oraz indywidualnej osobistej pracy nad ograniczeniem picia za pomocą platformy internetowej oraz aplikacji http://e-pop.pl
  • skontaktuj się telefonicznie z punktem informacyjno-konsultacyjnym działającym w gminie/mieście, dowiedz się czy możesz uzyskać tam wsparcie i w jakiej formie (spotkanie bezpośrednie, telefonicznie, online)
  • skorzystaj z telefonicznej pomocy psychologicznej fundacji Vis Salutis dla osób dotkniętych skutkami COVID-19 (tel. 888 960 980, 888 900 980 codziennie w godz. 10:00-18:00)
  • - orzystaj z infolinii lub dyżuru online Anonimowych Alkoholików (tel. 801 033 242, https://www.aa.org.pl, można też dołączyć do mitingu AA online http://aa.24.pl/mityngi-on-line)
  • skorzystaj z jednej z następujących internetowych możliwości wsparcia dla osób uzależnionych
czytaj więcej →

Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2020/2021

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-01 11:25:08

Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2020/2021. Dzieci i młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Warpnie rozpoczęli zajęcia w trybie stacjonarnym. Szkoła Podstawowa i Przedszkole zostały tak przygotowane aby w optymalnym stopniu zapewnić warunki do nauki oraz opiekuńcze, w tym w zakresie przestrzegania reżimu sanitarnego.

W szkole w wakacje wyremontowano pomieszczenia klas I – III oraz sekretariatu i gospodarcze. Tak więc mamy odnowione wszystkie klasy na parterze i I piętrze szkoły.

Szkoła w tym roku wprowadza dodatkowo drugi język obcy – niemiecki, już od IV klasy, mimo że obowiązek wprowadzenia drugiego języka występuje od klasy VII. Zapewne przyczyni się to do łatwiejszego startu naszej młodzieży na etapie dalszej edukacji w szkołach średnich. Również ze względu na nasze położenie warto jest poznać język sąsiada.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego życzymy samych sukcesów. Rodziców i opiekunów dzieci prosimy o aktywny udział w życiu jednostek oświatowych. Wspólne działania pozwolą na stworzenie odpowiednich warunków i dobrej atmosfery.

 

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna