Żałoba w Gminie Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-09 11:51:42

W załączeniu podajemy do wiadomości zarządzenie Burmistrza Nowego Warpna w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Gminy Nowe Warpno.

Jednocześnie informujemy, że w dn. 10.01.2020 r. od godz. 9:00 Urząd Gminy w Nowym Warpnie nie przyjmuje interesantów.


 

ZARZĄDZENIE NR 1/2020

Burmistrza Nowego Warpna
z dnia 08 stycznia 2020 r.

w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Gminy Nowe Warpno

 

 

Na podstawie art.31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zarządzam, co następuje:

 

§ 1. W związku ze śmiercią Władysława Kiragi byłego burmistrza Nowego Warpna ogłaszam w dniu 10 stycznia 2020 r. żałobę na terenie Gminy Nowe Warpno.

 

§ 2. Na znak żałoby zarządzam opuszczenie flag państwowych Rzeczypospolitej Polskiej i flag Nowego Warpna do połowy masztu oraz wywieszenie flag państwowych z kirem na budynku Urzędu Gminy w Nowym Warpnie i budynkach gminnych jednostek organizacyjnych.

 

§ 3. Apeluję do mieszkańców o nieorganizowanie w dniu żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym, sportowym.

 

§ 4. Wykonanie zarządzenia powierzam Inspektorowi ds. administracji Urzędu Gminy w Nowym Warpnie i kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych.

 

§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Trwają prace nad rozwiązaniem problemu z transportem lokalnym

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-02 14:42:04

herb

Szanowni Państwo,
informujemy, że ciągle trwają prace nad zmianą organizacji transportu lokalnego w gminie Nowe Warpno z połączeniem do Polic.
Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych w tej sprawie, został powołany pod kierownictwem burmistrza zespół, w skład którego weszli radni, sołtysi i pracownicy urzędu, a którego zadaniem jest opracowanie założeń funkcjonowania transportu oraz praca związana z ich wdrożeniem. Odbyto już kilka spotkań, w tym z właścicielem firmy EVER-TRANS. Prowadzone dotychczas rozmowy obejmowały postulaty w zakresie zwiększenia liczby połączeń, z głównym uwzględnieniem godzin późnowieczornych oraz jakości świadczenia usług.

Firma EVER-TRANS poinformowała, że ze względu na rosnące koszty funkcjonowania i brakiem jakiegokolwiek zewnętrznego wsparcia nie jest w stanie utrzymać obecnej ilości połączeń, nie mówiąc już o zwiększeniu kursów. Część z nich ma bardzo małą ilość pasażerów i nie jest opłacalna, a wręcz jest deficytowa.

W związku z zagrożeniem funkcjonowania linii oraz potrzebą wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu, podjęto prace w celu doprowadzenia do zmiany organizacji transportu lokalnego poprzez:

  • przejęcie przez Gminę Nowe Warpno roli organizatora lokalnego transportu publicznego,
  • podpisanie umowy z firmą świadczącą usługi, zawierającej między innymi kwestie związane z udziałem finansowym gminy w kosztach funkcjonowania linii oraz opracowany Rozkład Jazdy, jak również standardy świadczenia usługi.

W celu realizacji zamierzenia niezbędne również będzie podpisanie porozumienia z Burmistrzem Polic obejmującego możliwość wykorzystania przystanków w ramach tej linii znajdujących się w obszarze Gminy Police. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie złożony do Rady Miejskiej w Nowym Warpnie na sesję w miesiącu styczniu.

Przejęcie przez gminę roli organizatora publicznego transportu lokalnego pozwoli również na wystąpienie o dofinansowanie linii z budżetu państwa w ramach tzw. „funduszu autobusowego”.

W załączeniu przedstawiamy opracowany w porozumieniu z operatorem linii Rozkład Jazdy, jaki jest brany pod uwagę. Ten rozkład będzie obowiązywał dopiero po podpisaniu umowy z operatorem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten proces. Jestem przekonany, że podejmowane wspólnie wysiłki doprowadzą do zmian tak bardzo oczekiwanych przez Naszych Mieszkańców.

PLANOWANY ROZKŁAD

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2019-12-31 10:11:02

Informujemy, że w dniu 31.12.2019 r. Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie czynny do godz. 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej →

Wydarzenia świątecznie w Gminie Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2019-12-24 11:40:14
Weszliśmy w klimat świąt Bożego Narodzenia Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykły, pełen radości i miłości, wypełniony rodzinnymi spotkaniami przy wigilijnym stole, to również czas kiedy spotykamy się lokalnie, z sąsiadami, znajomymi , przyjaciółmi. W naszej gminie w ciągu kilku ostatnich tygodni odbyło się kilka sprzyjających ku temu imprez.

wigilia 2019

W dniu 14 grudnia w obu naszych sołectwach Warnołęka i Brzózki odbyły się Wigilie, mieszkańcy wspólnie ubierali choinkę, były występy, poczęstunek i oczywiście Mikołaj z worem prezentów

W dniu 17 grudnia w Przedszkolu ,,Złota Rybka” przedszkolaki przebrane za elfy i śnieżynki przedstawiły przygotowane Jasełka, pięknie recytując wierszyki i śpiewając kolędy.

W dniu 20 grudnia starsze dzieci ze Szkoły Podstawowej wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Tego samego dnia w godzinach wieczornych harcerze z 12 Szczepu "Warpienisko", na Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Nowym Warpnie, przekazali Betlejemskie Światło Pokoju 2019, a następnie udali się na uroczystą Wigilię połączona z oficjalnym otwarciem nowo przekazanej Harcówki.

Natomiast 21 grudnia w Świetlicy w Brzózkach odbyła się cykliczna już Wigilia Senioralna. Na wstępie uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie przedstawili Jasełka, następnie były życzenia, pyszne wigilijne potrawy, oraz śpiewanie kolęd.

Wszystkim inicjatorom, organizatorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za ogrom pracy włożonej w przygotowania, za zaangażowanie oraz poświęcony czas

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna