Projekt "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowe Warpno"

Krystian Lamparski DODANO: 2021-12-01 12:38:41

Gmina Nowe Warpno informuje, że w 2021 roku uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n. "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowe Warpno", która pochodzi w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie

czytaj więcej →

Pożegnanie w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-12-01 09:37:42
 

W dniu 30 listopada 2021 r. w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie odbyło się pożegnanie Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Romany Makowskiej.

Specyfiką wielu zawodów jest długotrwałe budowanie relacji z klientami. Taką relację przez 19 lat budowała Pani Romana. Jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, udzieliła niezliczonej ilości ślubów, wydała ogrom dowodów osobistych, zameldowała wielu mieszkańców gminy, ale również organizowała wzruszające jubileusze małżeńskie par, które przeżyły z sobą 50 i więcej lat.

Podziękowania oraz wyrazy uznania za wieloletnią pracę na rzecz Gminy Nowe Warpno w imieniu pracowników Urzędu Gminy oraz podległych jednostek, złożył Burmistrz Pan Jarosław Burba.

czytaj więcej →

Polish Fighter Kids.

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-11-30 09:00:18
 

27 listopada 2021r. w Szczecinie odbył się ogólnopolski turniej Polish Fighter Kids. Gminę Nowe Warpno reprezentowali Helena Krajewska i Marcel Adamczewski. Oboje reprezentują Klub Sportowy Crocodile Police, którego jedna z filii znajduje się w Nowym Warpnie. Marcel Adamczewski po 3 wygranych pojedynkach zakończył zawody na 2 miejscu, w walce finałowej odniósł kontuzje i nie mógł kontynuować pojedynku. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzieci i młodzież z Nowego Warpna zapraszamy na zajęcia Taekwon-do w każdy czwartek o godzinie 16

czytaj więcej →

Słowiański Park Historyczny w dzielnicy Podgrodzie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-11-29 15:34:43

W sobotę 27 listopada w dzielnicy Podgrodzie otwarto Słowiański Park Historyczny. Park powstaje na ok. 4 hektarowym terenie użyczonym przez Powiat Policki. Słowiański Park Historyczny to miejsce, gdzie można doświadczyć żywej lekcji historii, wspólnej podróży w czasie, przez malowniczy las, bujne łąki, mroczne zagajniki. Będzie można zobaczyć jak wyglądało życie Słowian w okresie wczesnośredniowiecznym (IX-XI w).

W dniu otwarcia dzieci miały okazję postrzelać z łuku, zaprezentowano walki wojów, a przy ognisku odbywały się wróżby Andrzejkowe. Na terenie obozowiska był również kramik z upominkami słowiańskimi.

Park powstawać będzie etapowo odtwarzając rozwój osadnictwa od oddalonych od siebie siedzib, przez osady do grodu warownego. Projekt jest bardzo ciekawą atrakcją turystyczno jak również ciekawym miejscem spotkań społeczności lokalnej.

czytaj więcej →

Repertuar polickiego kina w grudniu

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-11-29 12:50:34

 

 

3 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wyświetlone zostaną kolejne 4 nowe produkcje kinowe.

Seanse otwiera propozycja dla najmłodszego widza Pszczółka Maja: Mały wielki skarb o godz. 15:00. Kolejne 3 filmy kierowane są do starszego odbiorcy, wszystkie polskiej produkcji. O godz. 16:45 historia inspirowana biografią Kaliny Jędrusik pt. Bo we mnie jest seks, o 18:45 film sensacyjny Lokatorka, a na sam koniec o 21:00 Dziewczyny z Dubaju. Ekranizacja książki Piotra Krysiaka wyprodukowana przez popularną "Dodę" przedstawiająca historię głośnego skandalu obyczajowego ostatnich lat.

 

czytaj więcej →

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

Krystian Lamparski DODANO: 2021-11-26 15:35:34

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

 

Informujemy, że w Powiecie Polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

24 listopada br. Powiat Policki znalazł się na 3. miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców. Tego dnia liczba ta wynosiła 14,28. 26 listopada liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców wyniosła 17,97. Ten wynik wskazał Powiat Policki na 2. miejscu w Polsce.

W związku z tym, 25 i 26 listopada br. odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie Powiatu Polickiego. Z uzyskanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej.

Wójtowie i Burmistrzowie gmin Powiatu Polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

Informujemy, że monitorujemy na bieżąco sytuację epidemiologiczną w naszym Powiecie.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna