VI dzień Etapowych Regat Turystycznych - finisz w Nowym Warpnie

Jarosław Burba DODANO: 2019-07-26 21:29:38

W dniu 25.07.2019r. odbył się VI etap Etapowych Regat Turystycznych na odcinku Wolin – Nowe Warpno o puchar Burmistrza Nowego Warpna.

W wyścigu wzięło udział 61 jachtów. Pogoda dopisała, na Zalewie Szczecińskim był lekki wiatr, tak potrzebny żeglarzom. Pierwsze jednostki wpływały do naszej mariny już po niespełna 3 godzinach od startu.

W porcie czekała grochówka z wkładką, a o godz. 19.00 nastąpiło uroczyste zakończenie VI etapu regat. Burmistrz Nowego Warpna wręczył statuetki najlepszym załogom w 5 kategoriach: ORC CLUB, KWR (I, II, III), NHC (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX).

Potem były szanty, a po zmroku został wyświetlony film muzyczny „Sanctus Świdwie”, ukazujący piękno rezerwatu.

Następnego dnia żeglarze o godz. 10.00 wystartowali do VII etapu: Nowe Warpno – Stepnica.

 

czytaj więcej →

Zatrudnimy ratowników

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-18 11:29:49

Gmina Nowe Warpno zatrudni 2 ratowników wodnych do kąpieliska miejskiego w Nowym Warpnie przy ul. Kościuszki na okres od 01.08.2019 r. do dnia 31.08.2019 r.

Ratownik winien spełniać wymagania niezbędne, zgodne z przepisami prawa.

Gmina zapewnia zakwaterowanie dla osób zamiejscowych.

Wynagrodzenie ok. 4500 zł brutto.

Oferty składać należy do dnia 29.07.2019 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Nowym Warpnie, w godzinach pracy urzędu.
Informacje można uzyskać pod numerem telefonu (91) 312 96 60

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy gminy Nowe Warpno! Neutralizacja miny morskiej z okresu II wojny światowej w Świnoujściu!

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-12 09:08:48

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY NOWE WARPNO
Neutralizacja miny morskiej z okresu lI wojny światowej w Świnoujściu

 

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą operację wydobycia i zneutralizowania przedmiotu niebezpiecznego zalegającego w pobliżu wyjścia z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński.

W działaniach dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa ludzi na czas wydobycia i transportu miny udział wezmą Urząd Miejski w Świnoujściu, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Ratownicy Wodni, Straż Miejska ze Świnoujścia.

Na czas wydobycia oraz transportu miny poza główki portu w Świnoujściu będą obowiązywały następujące ograniczenia:

  • Tor wodny Szczecin - Świnoujście zostanie zamknięty dla ruchu wodnego ok. godz. 00:00 w nocy z 13/14.07.
  • Wejście na Zalew Szczeciński zostanie zamknięte przez służby zarówno ze strony Szczecina, jak i Świnoujścia. Od godz. 05.00 w niedzielę do czasu podjęcia miny na pokład okrętu i jej transport w kierunku wyjścia z portu Świnoujście w morze obowiązywać będzie całkowity zakaz wchodzenia do wody i ruchu wszelkich jednostek pływających na Zalewie Szczecińskim.
  • Przewiduje się, że okręt przepłynie przez kanał w godzinach 08.00-09.00. Na czas transportu miny kanałem, planowana jest ewakuacja ludzi z obszarów położonych najbliżej nabrzeża.
  • Na czas transportu miny poza port Świnoujście wstrzymane zostanie kursowanie promów na obu świnoujskich przeprawach. Mogą wystąpić też krótkotrwałe ograniczenia w ruchu pociągów.
  • Osobom planującym podróż do Świnoujścia samochodem w niedzielę w godzinach porannych sugerujemy wybór drogi alternatywnej przez Niemcy.

 

Informacje o działaniach Marynarki Wojennej:
Rzecznik Prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski, tel. 723-633-973

Informacje o działaniach miasta Świnoujście (ograniczenia w poruszaniu się w strefach zagrożenia, ewakuacja, wstrzymanie miejskich przepraw promowych):
Hanna Lachowska UM Świnoujście, tel.: 695 332 992

Informacje o działaniach podejmowanych przez Urząd Morski (wstrzymanie i wznowienie ruchu jednostek w porcie, na torze wodnym i na Zalewie Szczecińskim, w rejonie akcji):
rzecznik prasowy Ewa Wieczorek: tel.: 609 027 212

Informacje o koordynacji działań podejmowanych przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego:
rzecznik wojewody Agnieszka Muchla-Łagosz, tel: 696 031 177

Informacja o działaniach podjętych przez Gminę Nowe Warpno:
Zastępca Przewodniczącego Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ewa Szumska: tel. 607 631 744.

czytaj więcej →

Ekokreacje - Warsztaty Twórczego recyklingu

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-11 08:34:57

Jeżeli macie smykałkę do tworzenia rzeczy z "niczego" to Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach organizuje dla Państwa coś ciekawego.

KGW w Brzózkach serdecznie zaprasza na "Ekokreacje - Warsztaty Twórczego recyklingu" w dniu 27.07.2019 r. od godziny 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w Brzózkach. Oprócz prac twórczych będzie również poczęstunek w postaci domowych wypieków.

#komes #mikrodotacje #fio #granty #szkolenie #KgwBrzózki

 

czytaj więcej →

Senioriada - historie, tradycje, pasje

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-11 08:22:44

W imieniu Koła Gospodyń Wiejskich w Brzózkach zapraszamy na "Senioriadę" do Świetlicy Wiejskiej w Brzózkach w dniu 21.07.2019 o godz. 16:00. Szczegóły na plakacie

#PomorzeZachodnie #społecznik #ProgramSpołecznik #KARR

czytaj więcej →

Ogłoszenie Burmistrza Nowego Warpna w sprawie przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w związku z suszą

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-10 14:24:49

Burmistrz Nowego Warpna informuje, że wystąpił do Wojewody Zachodniopomorskiego o powołanie zespołu do szacowania szkód powstałych na skutek wystąpienia suszy na terenie gminy Nowe Warpno. Komisja powołana przez Wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód dokonuje szacowania strat.

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w związku z suszą wypełniamy i składamy niezwłocznie w Gminie właściwej ze względu na położenie uszkodzonych upraw (w przypadku wystąpienia szkód w gospodarstwie rolnym położonym na terenie kilku gmin, stosowny wniosek należy złożyć do każdej z gmin na terenie, których wystąpiły szkody).

Suszą objęte są szczególnie gleby słabe. Poszkodowani rolnicy, zainteresowani szacowaniem strat w swoich gospodarstwach, obowiązani są złożyć wniosek do swoich gmin.

Wnioski składamy jak najszybciej w terminie do 26 lipca 2019 roku w celu usprawnienia pracy komisji, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

  • W związku z powyższym brak jest możliwości szacowania powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych szkód na podstawie pozostawionego przez producenta rolnego pasa kontrolnego, bowiem Komisja może szacować straty tylko i wyłącznie w uprawach pozostających na gruntach.
  • Do wniosku producent rolny powinien dołączyć: kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, deklarację o ilości zwierząt gospodarskich, kserokopię ubezpieczenia upraw od niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Informujemy również, że na stronie Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dostępna jest mapa podatności gleb na suszę uwzględniająca odpowiednią kategorie gleby: http://www.susza.iung.pulawy.pl

Wniosek do pobrania na stronie BIP Urzędu Gminy w Nowym Warpnie lub w siedzibie urzędu, pok. nr 2.

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2019-07-05 14:34:43

Informujemy, że w dniu 06.07.2019 r. (sobota) Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna