Gminny Dzień Seniora

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-09-29 13:31:38

Informujemy, iż w dniu 8 października 2022 r. o godzinie 16:00 w Sali Miejskiej w Nowym Warpnie ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się uroczystość-Gminny Dzień Seniora, na który zapraszamy naszych seniorów wraz z rodzinami. Uroczystość uświetni występ muzyków ,,Srebrzyści Akordeoniści" wraz z wokalistką Natalią Glinką.

Dla mieszkańców Brzózek, Warnołęki oraz ulicy Podgrodzie zapewniamy dojazd busem. Odjazd Brzózki godzina 15:30, Warnołeka 15:40 ul. Podgrodzie 15:45. Powrót około godziny 19:00.

czytaj więcej →

„Czyste Powietrze” - spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Nowe Warpno

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-09-29 11:37:32

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się dnia 03 października 2022 r. w godz. 12:00 - 14:00 w Nowym Warpnie, Pl. Zwycięstwa 1.

Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje o aktualnych założeniach programu, rodzajach przedsięwzięć na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobach składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadach jego realizacji i rozliczania.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów, termomodernizacji budynków jednorodzinnych oraz montażu PV. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

 

czytaj więcej →

Alzheimer–rozumiem–wspieram

Krystian Lamparski DODANO: 2022-09-23 11:12:25

W związku z Obchodami Dni Zdrowia w Powiecie Polickim
serdecznie zapraszamy na bezpłatne wykonanie
testów sprawności ruchowej i poznawczej
„Alzheimer–rozumiem–wspieram”

 

Kampania informacyjno-edukacyjna ,,Alzheimer–rozumiem–wspieram” ma na celu zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych (demencji) oraz potrzeb osób chorych i ich opiekunów rodzinnych.
W tym celu zapraszamy osoby chętne powyżej 60 roku życia na bezpłatne wykonanie testów sprawności ruchowej i poznawczej.

 

Terminy i miejsca wykonania testów sprawności ruchowej i poznawczej:

27 września 2022 r. w godz. 15.00 – 19.00
Starostwo Powiatowe w Policach ul. Tanowska 8 pok. 20

29 września 2022 r. w godz. 16.00 – 20.00
Gmina Nowe Warpno ul. Kościuszki 3
(Budynek Biblioteki Gminnej)

3 października 2022 r. w godz. 16.00 – 20.00
Gmina Dobra ul. Poziomkowa 5 B
(Centrum Medyczne w Dobrej)

6 października 2022 r. w godz. 16 – 20.00
Gmina Kołbaskowo Siadło Górne 6a
(Świetlica Wiejska)

UWAGA: Obowiązuje rejestracja telefoniczna
Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach
tel. 91 43 28 156

Ilość miejsc ograniczona

Każda z osób biorących udział w wydarzeniu otrzyma niezbędne materiały informacyjne, a także upominek – niespodziankę od organizatorów.

 

Informacje szczegółowe:

Zespół specjalistów opracował narzędzia dostosowane do wykorzystania w warunkach domowych. Badanie składa się z testu pamięci i testu sprawności ruchowej. Testy są bezpłatne, a do ich wykonania potrzebny jest tablet lub inne urządzenie z ekranem dotykowym oraz zaciszne pomieszczenie z dostępem do Internetu. Badanie to nie postawi diagnozy, ale wskaże czy dana osoba ma problem sugerujący chorobę otępienną i czy powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej po skierowanie do specjalisty (geriatry, neurologa, psychiatry) w celu przeprowadzenia pogłębionych badań. Wczesna diagnoza umożliwia wydłużenie nawet o kilka lat okresu samodzielnego życia, bez potrzeby korzystania z intensywnej, całodobowej opieki.

W załączeniu do pobrania broszura informacyjna o potrzebach chorych na Alzheimera oraz Informacja dla mieszkańców Powiatu Polickiego dotycząca wybranych instytucji wspierających chorych na Alzheimera.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

BROSZURA
ULOTKA

czytaj więcej →

Informacja o dodatku węglowym

Krystian Lamparski DODANO: 2022-09-15 15:23:32

Informuje się mieszkańców Gminy Nowe Warpno, że w ramach realizacji dodatku węglowego, składania wniosków oraz interpretacja przepisów (Dz.U. z 2022 r. poz. 1692) dostępne są informacje na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska pod podanym niżej linkiem:

https://www.gov.pl/web/klimat/poradnik-dla-samorzadow-dotyczacy-wyplaty-dodatku-weglowego

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Zespół Hajduczki na Alei Gwiazd w Sorrento w Szczecinie

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-30 12:57:49
Szczecińska, zielona, drewniana Willa, Sorrento, z kawiarnianym ogródkiem, pamięta swoich wieloletnich bywalców, członków zespołu Czerwono Czarni, Jacka Lecha, Henryka Fabiana, Karin Stanek, Katarzynę Sobczyk i wielu innych, znanych i cenionych muzyków big beatowych, muzyki rozrywkowej lat 60. 70. W ostatnich latach, właśnie w Sorrento, można obejrzeć różne pamiątki związane z postaciami tworzącymi i wykonującymi muzykę tamtych lat.  Powstało tu Muzeum big bitu, rocka i muzyki rozrywkowej. 

Niedawno w Sorrento utworzono Aleję Gwiazd. W tym roku do odsłonięcia swojej gwiazdy zaproszony został zespół Hajduczki, w którym śpiewała mieszkanka Nowego Warpna, pani Barbara Falkowska. Zespół powstał w roku 1969 w Szczecinie, w  bardzo popularnym wówczas klubie Pocztylion. Występował ponad dwadzieścia lat. Początkowo branżowa grupa szybko została zauważona poza granicami województwa i kraju. Po występach na polskich festiwalach, kołobrzeskim i opolskim oraz wielu innych przeglądach muzyki rozrywkowej w Polsce, dziewczęta były zapraszane na koncerty we wszystkich sąsiednich krajach. Tournée po Związku Radzieckim trwało  siedem tygodni. Reprezentował Szczecin w ramach Dni Kultury Miast Zaprzyjaźnionych w Bułgarii i na Łotwie. Najczęściej jednak poza krajem zespół występował i nagrywał w NRD, gdzie był bardzo popularny. Repertuar również nawiązywał do regionu w którym mieszkamy, czyli tematyki morskiej, ale także muzyki popularnej i zwiewnej. Można przeczytać o tym w książce Muzyczne Zaułki Szczecina. Hajduczki. Autor, mieszkaniec Nowego Warpna, Roman Falkowski, mąż Hajduczki, opisał wiele zdarzeń i sylwetek szczecińskiego środowiska muzyki pop oraz wspomnienia kilku pań tego uroczego zespołu.

Chętnie słuchane dawniej, panie z zespołu Hajduczki, wystąpiły podczas odsłonięcia swojej gwiazdy w Sorrento,20 sierpnia 2022 roku. Składamy gratulacje od miłośników muzyki rozrywkowej i życzymy pani Barbarze powodzenia oraz udanej dalszej aktywności piosenkarskiej.

czytaj więcej →

Poznanie potrzeb obywateli Ukrainy, którzy przyjechali na teren Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego br. - ankieta

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-29 13:10:26

Ankieta ma na celu poznanie potrzeb obywateli Ukrainy, którzy przyjechali na teren Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego br., ich obecnej sytuacji rodzinnej i materialnej, a także ich planów na przyszłość. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą na sprawniejsze udzielanie pomocy ludziom, którzy uciekają przed wojną. Uchodźcy mogą wypełniać ankietę do 31 sierpnia 2022 r.

Ulotki z linkiem do ankiety w języku polskim oraz ukraińskim do pobrania poniżej

ANKIETA POLSKA
УКРАЇНСЬКЕ ОПИТУВАННЯ

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna