Uwaga mieszkańcy gminy Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-09 08:41:00

Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2019 r. o godz. 8:41 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie gminy w okresie jednej minuty.

czytaj więcej →

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-08 13:42:39

W dniu 06.04.2019 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie na terenie kortu tenisowego w Nowym Warpnie odbył się Charytatywny Kiermasz Wielkanocny. Głównym celem spotkania było zebranie środków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie. Uczniowie zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, pokazu Taekwondo oraz w mini playback show. Jednym z głównych punktów programu była licytacja prac wykonanych przez każdą klasę ze szkoły oraz innych atrakcyjnych fantów przekazanych przez darczyńców:

 • Pan Waldemar Wnuk
 • Pan Jan Dawid
 • Pan Zbigniew Lamparski
 • Pan Rafał Konarzewski
 • Pani Barbara Sowińska-Adamczyk
 • Państwo Mazgaj
 • Państwo Pawłowscy
 • Państwo Kłoda
 • Państwo Dera
 • Państwo Sornat
 • Państwo Adamscy

Licytację poprowadził jak zwykle energicznie i z humorem Pan Tomasz Andrzejewski. Kwota z licytacji to 2 740 zł.

Całości towarzyszyła też bardzo bogata oprawa kulinarna. Na stołach było wiele smakołyków, m. in.: ciasta, żurek z kiełbaską, smalec, ryba wędzona. Były też pieczone ziemniaki i kiełbaski z ogniska.

Tu również częstując się uczestnicy kiermaszu zasilali zbiórkę pieniężną. Podsumowując podczas imprezy łącznie zebrano kwotę 5 149 zł. I za to w imieniu organizatorów: Rady Rodziców i Szkoły Podstawowej bardzo wszystkim dziękujemy. O przeznaczeniu środków zdecyduje Rada Rodziców, ale najważniejsze jest to, że wygrały na tym dzieci.

Dziękujemy i pozdrawiamy Wszystkich.

czytaj więcej →

Strajk nauczycieli w gminie Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-05 16:01:50

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie informuje, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania obędzie się strajk pracowników szkoły. Zajęcia dydaktyczne prawdopodobnie nie odbędą się, jednak wszystkie dzieci, które przybędą w tych dniach do szkoły będą miały zapewnioną opiekę.

czytaj więcej →

Zachodniopomorska Karta Rodziny i Seniora

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-05 15:45:25

W związku z realizacją przez Województwo Zachodniopomorskie Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020 pn. "Region dla Rodziny" Gmina Nowe Warpno podpisała porozumienie partnerskie, na mocy którego strony podejmą współpracę przy realizacji zadań dotyczących ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY RODZINY i ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY SENIORA.

 

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci, z terenu województwa zachodniopomorskiego. Program Zachodniopomorskich Kart Rodziny ma na celu poprawę sytuacji rodzin.

Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się:

 1. małżonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci oraz dzieci (do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, dożywotnio w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności);
 2. rodziny zastępcze zamieszkałe pod wspólnym adresem;
 3. rodzinne domy dziecka.

Karty wydawane są bezpłatnie.

 

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte są osoby starsze zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat. Karty wydawane są bezpłatnie.

 

Dodatkowe informacje dostępne są w Regulaminie wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Karty Seniora dostępnym na stronie:

oraz w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie, tel. 91 312 96 60 wew. 15 lub e-mail: usc.urzad@nowewarpno.pl.

czytaj więcej →

OSP Brzózki w plebiscycie "Strażak Pomorza Zachodniego 2019"

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-05 14:10:58

Informujemy, że OSP Brzózki bierze udział w plebiscycie - “Strażak Pomorza Zachodniego 2019”.

Zwycięzcy z powiatów odbiorą nagrody podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, a laureaci z województwa nagrody 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019.

Wspierajmy, naszych strażaków wysyłając SMS o treści GKJ.117 na numer 72355.

Każdy głos się liczy. Przekażcie wiadomość swoim znajomym.

czytaj więcej →

Nasze przedszkolaki na Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-02 09:37:14

W dniu 27 marca 2019 r. dzieci z grupy starszej Przedszkola „Złota Rybka” w Nowym Warpnie odwiedziły Przedszkole nr 8 w Policach, gdzie uczestniczyły w XIII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych. Przedszkolaki obejrzały przedstawienia przygotowane przez inne przedszkola oraz przedstawiły swój spektakl -  musical „Pod Parasolem”. Występy naszych dzieci zostały sfilmowane przez Telewizję Policką. Wycieczka do Polic sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom i na pewno dzieci dobrze zapamiętają tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru.

Przygotowaniem dzieci, a także dekoracji i strojów zajmowały się panie: Mariola Kolatowska, Alicja Szumska, Grażyna Masel oraz pan Krzysztof Kowalczyk.

czytaj więcej →

Relacja z VI Nowowarpieńskich Kaziuków

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-01 12:54:10

W niedzielę 31 marca br. w Świetlicy w Brzózkach odbyła się już VI edycja  Nowowarpieńskich Kaziuków. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba.

 

Część artystyczną przygotowała Joanna Łosin wraz z wychowankami nowowarpieńskiego Środowiskowego Ogniska im. Honoraty Groberskiej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Warpnie, gdzie furorę na scenie zrobiły śpiewające dziewczęta w strojach ludowych. W zabawie uczestniczyli dorośli,  seniorzy z Koła Seniora z Nowego Warpna, harcerze oraz dzieci.

Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej Nowogródzkiej i Polesia „Świteź” Pani Krystyny Korkuć.

Atmosfera była domowa, a przygotowane specjały cieszyły się ogromnym powodzeniem.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna