Odwiedziny dzieci z Przedszkola "Złota Rybka"

Krystian Lamparski DODANO: 2018-10-31 16:46:34

W dniu 26 października 2018 r. Nasz urząd odwiedziły wychowankowie Przedszkola „Złota Rybka” w Nowym Warpnie.

Dzieci zapoznały się z pracą urzędników, m. in. odwiedzając ich pokoje, w tym również gabinet burmistrza, w którym Burmistrz Nowego Warpna wręczył koszyk z owocami oraz wygłosił krótki wykład o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

Zwieńczeniem wizyty były zorganizowane przez urząd „wybory”, które odbyły się w Sali Posiedzeń. Przedszkolaki na przygotowanych kartach do głosowania mogły zadecydować, które z dwóch rodzajów produktów żywnościowych są korzystne dla zdrowia. W drodze liczenia głosów dzieci niemal jednogłośnie uznały, że takie produkty jak owoce i warzywa, woda czy mleko są zdrowym jedzeniem.

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2018-10-31 11:50:37

Informujemy, że w dniu 02.11.2018 r. Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej →

Kampania promocyjna "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej"

Krystian Lamparski DODANO: 2018-10-29 09:56:17

W okresie od października do grudnia 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej koordynuje kampanię promocyjną pod hasłem "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

W związku z powyższym w dniach 21-22 listopada 2018 r. na terenie gminy Dobra oraz w dniach 23-25 listopada 2018 r. na terenie gminy Police (obiekt Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach) będą zorganizowane mobilne punkty promocyjno-informacyjne celem przeprowadzenia promocji ochotniczych form służby wojskowej.

czytaj więcej →

Oficjalne przekazanie sprzętu dla OSP Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2018-10-25 13:52:40

W dniu 25 października 2018 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Warpnie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Na mocy podpisanej umowy Gmina Nowe Warpno przekazała jednostce OSP Nowe Warpno sprzęt, składający się z zestawu ratownictwa medycznego PSP R1, agregatu prądotwórczego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaka dielektrycznego oraz parawanu do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła 12 200,00 zł.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli:

  • Władysław Kiraga – Burmistrz Nowego Warpna
  • st. kpt. mgr inż. Piotr Maciejczyk – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Policach
  • dh Ryszard Szarzec – Prezes OSP Nowe Warpno
  • dh Augustyn Rola – Skarbnik OSP Nowe Warpno

Zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu gminy.

Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Nowe Warpno realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą "Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".

czytaj więcej →

Konkurs „Razem Możemy Więcej. Edycja 2018”

Marta Kanigowska DODANO: 2018-10-24 11:09:11

Powiat Policki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Razem Możemy Więcej. Edycja 2018" organizowanego w ramach IV Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej.

Konkurs ma na celu promowanie różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalność organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji i podmiotów rozwijających aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Tegoroczna edycja konkursu odbywać się będzie w następujących kategoriach:

 

  1. Działanie warte naśladowania
  2. Osobowość roku
  3. Działalność wolontarystyczna
  4. Działalność placówek oświatowych w zakresie wolontariatu i aktywności społecznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i składanie w terminie do dnia 14 listopada 2018 r. zgłoszeń konkursowych.

czytaj więcej →

Komunikat dla mieszkańców Powiatu Polickiego

Marta Kanigowska DODANO: 2018-10-22 09:32:52

W dniach od 23 - 25 października 2018 r. na terenie powiatu polickiego, a szczególnie w rejonie miejscowości Dobieszczyn i Bartoszewo, odbędzie się szkolenie żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze wyposażeni będą  w broń etatową.

Źródło: gen. bryg. Piotr Trytek, dowódca brygady 12 Brygada Zmechanizowana

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna