Mistrz polski dzieci w jeżdziectwie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-14 09:12:53

W dniach 4-6 września 2020 w miejscowości Radzionków odbyły się Mistrzostwa Polski w ujeżdżaniu. Mieszkaniec naszej Gminy Dionizy Polikowski został Mistrzem Polski w kategorii MP Dzieci. Ogromne gratulacje również dla mamy 14 – letniego Dionizego, wieloletniej trenerki i właścicielki stajni w Brzózkach.

Życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej →

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-10 10:33:37

 

W dniach 5 i 6 września w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów Starszych. Mieszkaniec Brzózek Patryk Andrzejewski po dwóch wygranych przed czasem walkach i jednej porażce stanął na drugim stopniu podium ze srebrem, tym samym zdobywając vice mistrzostwo Polski w kickboxingu w formule light contact -52 kg.

Natomiast dzień później 6 września po dwóch wygranych przed czasem walkach, oraz zwycięstwie finałowej na punkty został ogłoszony Mistrzem Polski w kickboxingu w formule point fighting. To jednak nie wszystko, z dorobkiem dwóch medali (złoto, srebro) Patryk został ogłoszony najlepszym zawodnikiem turnieju.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej →

Komunikat Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-01 14:02:01
Sytuacja pandemii sprzyja zwiększonemu spożyciu alkoholu. Do sięgania po alkohol skłania przedłużająca się sytuacja wysokiego poziomu napięcia powodowanego lękiem o zdrowie i życie własne i swoich bliskich, niepokojem o pracę, zarobki, a tym samym zaspokojeniem potrzeb życiowych, izolację, ograniczeniem wolności, kontaktów z ludźmi, niepokojem o przyszłość, zaburzeniem trwałych schematów funkcjonowania, nawyków, rytuałów.

Alkoholizm COVID-19

Zwiększone spożywanie alkoholu rodzi problemy zdrowotne i społeczne (obniżenie odporności organizmu, urazy fizyczne, obniżenie nastroju, zaburzenia adaptacyjne, przemoc, zachowania ryzykowne, również te, które sprzyjają zakażeniom, itp.), które trudniej teraz rozwiązać z racji ograniczenia dostępności pomocy medycznej i psychologicznej.

Jeśli jesteś zaniepokojony swoim piciem, możesz o tym porozmawiać:

  • zadzwoń do dowolnej poradni leczenia uzależnienia od alkoholu, spis telefonów poradni znajduje się na stronie internetowej http://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa
  • skorzystaj z możliwości autodiagnozy oraz indywidualnej osobistej pracy nad ograniczeniem picia za pomocą platformy internetowej oraz aplikacji http://e-pop.pl
  • skontaktuj się telefonicznie z punktem informacyjno-konsultacyjnym działającym w gminie/mieście, dowiedz się czy możesz uzyskać tam wsparcie i w jakiej formie (spotkanie bezpośrednie, telefonicznie, online)
  • skorzystaj z telefonicznej pomocy psychologicznej fundacji Vis Salutis dla osób dotkniętych skutkami COVID-19 (tel. 888 960 980, 888 900 980 codziennie w godz. 10:00-18:00)
  • - orzystaj z infolinii lub dyżuru online Anonimowych Alkoholików (tel. 801 033 242, https://www.aa.org.pl, można też dołączyć do mitingu AA online http://aa.24.pl/mityngi-on-line)
  • skorzystaj z jednej z następujących internetowych możliwości wsparcia dla osób uzależnionych
czytaj więcej →

Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2020/2021

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-01 11:25:08

Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2020/2021. Dzieci i młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Warpnie rozpoczęli zajęcia w trybie stacjonarnym. Szkoła Podstawowa i Przedszkole zostały tak przygotowane aby w optymalnym stopniu zapewnić warunki do nauki oraz opiekuńcze, w tym w zakresie przestrzegania reżimu sanitarnego.

W szkole w wakacje wyremontowano pomieszczenia klas I – III oraz sekretariatu i gospodarcze. Tak więc mamy odnowione wszystkie klasy na parterze i I piętrze szkoły.

Szkoła w tym roku wprowadza dodatkowo drugi język obcy – niemiecki, już od IV klasy, mimo że obowiązek wprowadzenia drugiego języka występuje od klasy VII. Zapewne przyczyni się to do łatwiejszego startu naszej młodzieży na etapie dalszej edukacji w szkołach średnich. Również ze względu na nasze położenie warto jest poznać język sąsiada.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego życzymy samych sukcesów. Rodziców i opiekunów dzieci prosimy o aktywny udział w życiu jednostek oświatowych. Wspólne działania pozwolą na stworzenie odpowiednich warunków i dobrej atmosfery.

 

czytaj więcej →

Nowy rok szkolny 2020/2021

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-08-28 15:25:14

W dniu 01 września 2020 rozpoczyna działalność Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowym Warpnie. Zarówno szkoła jak i przedszkole zostaną przygotowane na przybycie dzieci i młodzieży z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Gmina zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami z opiekunami, zakupiła wszystkim dzieciom dojeżdżającym bilety. Zapewniona będzie również opieka w czasie podróży do i z szkoły oraz przedszkola. Prosimy aby na czas podróży komunikacją publiczną dzieci i młodzież miała założone maseczki.

Rodzice oraz opiekunowie w dniu 1 września otrzymają bezpośrednio lub przez dzieci informację dotyczącą postępowania zgodnego z wytycznymi sanitarnymi, oraz zasad funkcjonowania.

Od nas wszystkich, przede wszystkim dorosłych zależny bezpieczeństwo dzieci i nas samych. Dlatego wspólnie dołóżmy starań aby w tym trudnym czasie poprzez odpowiedzialne postępowanie wzajemnie chronić się przed tymi zagrożeniami.

czytaj więcej →

Wnioski o udzielenie pomocy materialnej dla uczniów

Krystian Lamparski DODANO: 2020-08-26 15:06:56

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie informuje, że zgodnie z art. 90n ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty od 1 września br. można składać wnioski o udzielenie pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendium szkolnego.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 na okres od września 2020 r. do czerwca 2021 r. można pobrać:

  1. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie ul. Kościuszki 3A;

  2. z Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej: https://bip.ops.nowewarpno.pl/dokumenty/menu/91

Wnioski będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie od 1 do 15 września 2020 roku.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej – miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia, nie może być większa niż kwota 528,00 zł. Do wniosku przyjmuje się dochody za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna