The Tall Ships Races 2013, "Nowe Warpno Sharki" dwa razy na podium.

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-30 13:31:49

W połowie lipca pisaliśmy jak jacht Nowe Warpno Sharki spisuje się w I wyścigu regat The Tall Ships Races 2013. Regaty już za nami dlatego teraz publikujemy relację z II wyścigu regat z Rygi do Szczecina. Oczywiście po raz kolejny chcemy się chlubić tym, że udało nam się zdobyć 2. miejsce w klasie C oraz 2. miejsce w klasyfikacji generalnej spośród wszystkich jachtów. Zapraszamy na relację "na żywo" redaktora "Głosu Szczecińskiego" Piotra Jasiny, który był członkiem załogi etapu z Rygi do Szczecina. 

czytaj więcej →

Hardfire - taniec z ogniem - Jubileuszowy występ w Nowym Warpnie

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-30 11:07:34

Już po raz kolejny fani mocnych wrażeń nie zawiedli się na sobotnim występie nowowarpieńskiej grupy Hardfire. W tym roku podczas Jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Nowemu Warpnu występ odbył się na placu przy Ratuszu. Przy mocnym dopingu Burmistrza Nowego Warpna Władysława Kiragi, członkowie grupy dali ekscytujący popis swoich umiejętności w "zabawie" z ogniem. 

czytaj więcej →

Odsłonięcie pamiątkowych tablic na Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-29 13:53:40

Podczas tegorocznych obchodów Jubileuszu 750-lecia miasta na miejscu kamiennych tablic z herbem Nowego Warpna pojawiły się kolejne dwie tablice z brązu upamiętniające dokonania wybitnych żeglarzy. W ten sposób Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga wyraził swoje uznanie dla kpt Antoniego Brancewicza oraz kpt Cezarego Wolskiego. 

czytaj więcej →

Z obiektywu Gromady Zuchowej Leśne Krasnale Związku Harcerstwa Polskiego

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-29 12:38:29

Tą krótką fotorelacje dedykujemy wszystkim zuchom z 4. Gromady Zuchowej "Leśne Krasnale" oraz drużynowej hm. Krystynie Czerwińskiej-Twarowskiej, za pomoc przy współorganizacji tegorocznych obchodów 750-lecia Nowego Warpna. Od wczesnych godzin sobotnich spora grupa zuchów stawiła się do dyspozycji organizatorów. Dzieci, pomimo upałów, podejmowały się wszystkich powierzonych im zadań m.in.: kilkoro z nich pomagało na parkingach, inne zabezpieczały wystawę w Ratuszu. Przy tej okazji dziękujemy również rodzicom dzielnych młodych ludzi.   

czytaj więcej →

Prosto z Czarnego Lądu - Afrique Sogue w Nowym Warpnie na obchodach 750-lecia miasta

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-29 11:46:41

W sobotę podczas tegorocznych obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Nowemu Warpnu, ujrzeliśmy egzotyczne występy tańców afrykańskich w wykonaniu Afrique Sogue. Rytmiczna muzyka grana na bębnach djembe i dundun pochodzących z krajów Afryki Zachodniej, rdzenne tańce typowe dla tego regionu, pieśni śpiewane przez czarnoskórą, gwinejską wokalistkę M'mharry Sylla w językach susu i malinke - to charakteryzowało sobotni występ. 

czytaj więcej →

Droga Dobieszczyn - Nowe Warpno już otwarta!

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-08-26 12:20:39

Wszyscy mieszkańcy Nowego Warpna i okolic długo czekali na ten moment. Po trwającej ponad rok przebudowie, droga łącząca przygraniczny Dobieszczyn z Nowym Warpnem jest gotowa. W piątek 9 sierpnia 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo przebudowanej drogi. Z tej okazji odbył się również Bieg oraz Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Nowego Warpna i Puchar Starosty Polickiego.

czytaj więcej →

Ogłoszenie o konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej

Krystian Lamparski DODANO: 2013-08-22 13:52:50

Wójt Gminy Dobra zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu logo – znaku identyfikacji wizualnej, które będzie wykorzystywane we wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych schroniska.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna