Festyn Święto Leszcza wygrał plebiscyt "Nasze Dobre z Pomorza"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-12 17:31:04

W dniu 07 grudnia 2012 r. w Hotelu Resort&Spa w Dźwirzynie odbyło się ogłoszenie wyników plebiscytu, jaki ogłosił „Głos Dziennik Pomorza” pt. „Nasze Dobre z Pomorza 2012”.
Decyzją kapituły w tym roku zwycięzcą plebiscytu w kategorii „produkt” został nowowarpieński Festyn „Święto Leszcza”. Festyn do konkursu zgłosił burmistrz Nowego Warpna.
Oprócz okolicznościowego dyplomu i statuetki, miasto Nowe Warpno otrzymało kampanię reklamową na portalach Mediów Regionalnych wartości 30 tys. złotych.
Nagrodę z rąk Ynony Husaim-Sobieckiej zastępcy redaktora naczelnego Głosu Dziennik Pomorza odebrał obecny na gali Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

czytaj więcej →

II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-11 14:54:48

Burmistrz Gminy Nowe Warpno, p. Władysław Kiraga oraz radny Marcin Różański mają zaszczyt zaprosić wszystkich na turniej halowej piłki nożnej, który odbędzie się 17.12.2012 (poniedziałek) na hali przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Turniej rozgrywany będzie już po raz drugi i jego oficjalna nazwa brzmi: II Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Nowe Warpno.

czytaj więcej →

Nowe Warpno najbardziej dynamicznie rozwijającą się gminą w Polsce

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-05 17:19:32

W dniu 6 listopada 2012 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Zrównoważony rozwój społeczno - gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” pod Honorowym Patronatem Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Organizatorem konferencji była sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".
Podczas konferencji odbyła się prezentacja rankingów najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce oraz wręczenie dyplomów najlepszym gminom. 
Wśród gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym rankingu „Zrównoważony rozwój gmin” 1 miejsce zajęła Gmina Nowe Warpno, wyprzedając m.in. takie gminy jak Polkowice, Międzyzdroje, Bogatynię, Ożarów Mazowiecki.
Zrównoważony rozwój to taki, w którym poszczególne rodzaje zasobów gminnych (w tym zasobów naturalnych) są wykorzystywane racjonalnie, przez co rozwój gminy jest trwały i odbywa się bez szkody dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej →

Spotkanie z Senatorem Norbertem Obryckim

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-03 17:48:06

W piątek 23.11.2012 r. w nowowarpieńskim ratuszu, odbyło się spotkanie z Norbertem Obryckim Senatorem RP. W spotkaniu oprócz Senatora Norberta Obryckiego wzięła udział radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pani Agnieszka Sobolewska.
Senator Norbert Obrycki przedstawił opracowany przez rząd premiera Donalda Tuska a zapowiedziany w expose „Plan dla Polski”, który składa się z trzech filarów: Inwestycje, Praca i Rodzin. W ramach tego planu przewidziane są działania ukierunkowane na inwestycje, wsparcie dla małych i średnich firm, pakiet rodziny, w tym roczne urlopy macierzyńskie oraz budowa żłobków.

czytaj więcej →

Dzień Pracownika Socjalnego

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-02 14:26:22

Tradycją obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Powiecie Polickim jest to, że każdego roku odbywają się w innej gminie. Tego roku honor goszczenia pracowników socjalnych przypadł Gminie Nowe Warpno.
22 listopada 2012 r. w świetlicy sołeckiej w Brzózkach zebrali się pracownicy socjalni z całego Powiatu Polickiego, aby wspólnie świętować Dzień Pracownika Socjalnego.  
Jest to święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej i upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

czytaj więcej →

Relacja z "IV Polickiego Tygodnia Przedsiębiorczości"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-23 14:34:29

                

W dniach od 13 do 16 listopada br. dwudziestu jeden bezrobotnych mieszkańców powiatu polickiego wzięło udział w warsztatach pomagających w otworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.  Czwarta edycja tygodnia przedsiębiorczości była organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Komisji Europejskiej na rzecz małej i średniej przedsiębiorczości „SME Week 2012”.

czytaj więcej →

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Policach dla osób ubiegających się o dotację na założenie działalności gospodarczej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-20 15:02:59

 

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Policach od dnia 19 listopada 2012 r. prowadzi wśród osób bezrobotnych nabór wniosków o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każda osoba bezrobotna spełniająca warunki regulaminu dotyczącego dofinansowania osobie bezrobotnej jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się o przyznanie dotacji.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna