Gmina Nowe Warpno najlepsza w prestiżowym rankingu wśród gmin miejsko-wiejskich w Polsce

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-13 13:10:36

Jakiś czas temu pisaliśmy o wysokich lokatach Gminy Nowe Warpno w konkursie organizowanym przez Fundację "Teraz Polska". W poniedziałek 4 listopada br. odbyła się konferencja w Sali Kolumnowej Sejmu RP, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii gmin miejsko-wiejskich jest Nowe Warpno. 

czytaj więcej →

Wizyta doradców zawodowych z OHP ze Szczecina w nowowarpieńskim Gimnazjum

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-05 11:57:46

Uczniów Gimnazjum w Nowym Warpnie we wtorek 5 listopada 2013 r. odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej działającego z ramienia Ochotniczych Hufców Pracy ze Szczecina. Rokroczne zajęcia odbywające się od 2005 roku, przeprowadzane wśród uczniów gimnazjalnych w wieku od 15 roku życia, mają za zadanie przygotować młodzież do podjęcia decyzji związanych z wyborem ścieżki zawodowej i rozwojem zawodowym. Warsztaty odbyły się z pomocą pedagoga Jolanty Gotfryd, która na codzień wspiera naszą młodzież również w kwestii wyboru zawodu.

czytaj więcej →

Wyjazd radnych Rady Miejskiej w Nowym Warpnie do Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-05 11:08:04

W piątek 18 października 2013 r. samorządowcy gminy Nowe Warpno udali się z wizytą do Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ), który mieści się w Dobrej szczecińskiej. Zwiedzający obiekt byli pod wielkim wrażeniem instytucji, dostosowanej do potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Iwestycja w Dobrej jest kolejnym przykładem dobrego zarządzania finansami publicznymi ze strony władz gminy Nowe Warpno, która pokryła część kosztów związanych z przedsięwzięciem. 

czytaj więcej →

Od wykluczenia do zatrudnienia - rekrutacja do projektu dofinansowanego ze środków UE

Krystian Lamparski DODANO: 2013-10-30 14:02:21

Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje o rozpoczęciu rekrutacji do projektu dofinansowanego ze środków UE.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, iż od 4 listopada 2013 r. rozpoczyna rekrutację do projektu „Od wykluczenia do zatrudnienia”.

Projekt skierowany jest do bezrobotnych kobiet z powiatu polickiego w wieku do 25 roku życia, które mają niskie lub nieaktualne kwalifikacje zawodowe.

czytaj więcej →

Gmina Nowe Warpno w czołówce najlepiej rozwiniętych gmin miejsko-wiejskich!

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-10-24 14:21:14

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Gmina Nowe Warpno znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gmin miejsko-wiejskich tegorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju jednostek samorządów terytorialnych. Ów ranking, przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, powstaje w oparciu o analizę 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie niezależnych danych GUSu i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Nasz samorząd znajdujący się w ścisłej czołówce, udowadnia, że Gmina Nowe Warpno należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce. Już wkrótce dowiemy się, które miejsce zajęła nasza gmina.

czytaj więcej →

Nowe Warpno wśród najlepszych

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-10-24 13:31:35

W Warszawie w dniach 9-10 października  2013 roku odbyło się XI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, które jest coroczną konferencją poświęconą finansom samorządów terytorialnych w Polsce. Jak co roku i tym razem w wydarzeniu uczestniczyli prezydentowie, burmistrzowie, wójtowie, miast i gmin, starostowie, skarbnicy, przedstawiciele rządu, instytucji finansowych oraz grono wybitnych  ekspertów. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a wśród prelegentów zaproszony był Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

Na uroczystej Gali wręczono nagrody i dyplomy w rankingu Pisma  Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, podsumowującym  zaangażowanie w budowę  infrastruktury technicznej w latach 2010-2012 w kategorii  małe miasto, w której Nowe Warpno zajęło II miejsce. W poprzedniej edycji konkursu gmina zajęła I miejsce.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna