Uroczyste otwarcie ratusza w Nowym Warpnie

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-27 13:18:45

Mimo, że remont ratusza zakończył się kilka miesięcy temu, dopiero 22 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość otwarcia ratusza po remoncie. Gości na sali posiedzeń przywitał Władysław Kiraga burmistrz Nowego Warpna. W krótkich słowach podziękował pracownikom firmy RWG Sp. z o.o. Hurt-Usługi-Produkcja za sprawne przeprowadzenie remontu, który odbywał się w trudnych dla nich warunkach, ponieważ remont odbywał się przy ciągłej pracy urzędników. Podziękowania skierował także do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Regionalnej Izby Obrachunkowej, pracowników służ mundurowych oraz Zachodniopomorskiej Korporacji Termorenowacyjnej.

czytaj więcej →

Zakończenie pleneru "Ogrody sztuki"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-26 08:23:30

W dniach od 05-go do 15 czerwca 2012 r. odbył się w Nowym Warpnie interdyscyplinarny plener pt "Ogrody sztuki". W plenerze oprócz artystów z Polski, wzięli udział artyści z Niemiec, Austrii, Czech oraz Argentyny. Efektem ich twórczej pracy są liczne rzeźby i obrazy, które można było podziwiać w parku oraz foyer pałacu przy ul. Szczecińskiej.

Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna podziękował artystom za udział w plenerze.

czytaj więcej →

Utworzenie Centrum Informacji Turystycznej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:19:16

Gmina Nowe Warpno w okresie od 23.08.2011 roku do 30.03.2012 roku realizowała projekt nr WND-RPZP.06.01.02-32-001/10 pn. "Utworzenie punktu informacji turystycznej w pomieszczeniach wieży ratuszowej oraz zakup wyposażenia" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Osi priorytetowej 6 "Rozwój funkcji metropolitalnych", Działania 6.1 "Infrastruktura turystyczna na obszarze metropolitalnym", Poddziałania 6.1.2. "Regionalny system informacji turystycznej oraz rozwój produktów turystycznych na obszarze metropolitalnym".

czytaj więcej →

Międzynarodowe Warsztaty Wokalno - Chóralne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:14:04

Ledwo umilkły ostatnie nuty Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Nowym Warpnie, a już szykowane jest następne wielkie wydarzenie muzyczne.

W dniach od 13 - 19 sierpnia 2012 r. w Ośrodku ZCH Police w Brzózkach spotkają się soliści oraz zespoły z Polski i Niemiec na Międzynarodowych Warsztatach Wokalno - Chóralnych w ramach cyklu imprez pod wspólnym tytułem "Tak brzmi Nowe Warpno".

czytaj więcej →

Otwarcie pleneru "Ogrody sztuki"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:08:39

W Nowym Warpnie w pałacu przy ul. Szczecińskiej odbyło się otwarcie interdyscyplinarnego pleneru pt "Ogrody sztuki". Plener otworzyli Ewa Dąbrowska prezes Stowarzyszenia NEST ART oraz Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna. W trakcie otwarcia pleneru rozdano album będący podsumowaniem pleneru z poprzedniego roku "Europejski Dialog II - Ponad Horyzontem".

czytaj więcej →

Dzień Dziecka i otwarcie świetlicy sołeckiej w Warnołęce

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:06:19

W Warnołęce odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Na ten dzień Rada Sołectwa Warnołęka zaplanowała uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy sołeckiej. Przy świetlicy powstał park zabaw dla dzieci a sama świetlica zostanie wyposażona w sprzęt, który będzie pomagał miło spędzić czas mieszkańcom sołectwa oraz ich gościom.

czytaj więcej →

II zawody Międzyszkolnej Ligi Jeździeckiej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:04:45

Od września 2011 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia" w Brzózkach prowadzony był program powszechnej edukacji jeździeckiej - Międzyszkolna Liga Jeździecka.

W zajęciach uczestniczyło 60 dzieci z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie oraz Tanowa (Gmina Police). Był to największy w Polsce projekt powszechnej edukacji jeździeckiej. W trakcie nauki jazdy konnej dzieci zdobywały kolejne umiejętności jeździeckie, uczestniczyły w zgrupowaniach i zaczęły osiągać sukcesy w zawodach. W zajęciach mogły wziąć udział wszystkie dzieci bez względu na status zamożności ich rodziców, gdyż zajęcia były bezpłatne. Ucząc się przełamywać własne lęki oraz samodzielności, z tygodnia na tydzień, co raz bardziej zarażały się pasją, jaką jest jeździectwo.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna