Nowe Warpno gospodarzem Forum Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-08 15:13:19
W dniu 03.10.2019 r. w Nowym Warpnie miało miejsce spotkanie w ramach Forum Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego.

W ramach tej nowej inicjatywy było to już piąte spotkanie. Podsumowano dotychczasowe działania jak również ustalono najbliższe cele.

Idea działania skupia szerokie środowiska którym zależy na rozwoju obszarów na których działają, na promocji piękna ziemi, przyrody, a także środowisk lokalnych. Jednym z działań jest w przyszłości wykorzystanie akwenów Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego w zakresie rozwoju turystyki połączonego z edukacją na temat tych obszarów. Forum skupia nie tylko samorządy ale również organizacje, stowarzyszenia, a także jest otwarte na sektor prywatny.

W czasie forum samorządy Stepnicy, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Polic i Nowego Warpna podjęły wstępne zobowiązanie do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym w okresie ferii zimowych, który by polegał na zorganizowaniu wycieczek – wymiany dla dzieci i młodzieży w rejony jednostek współdziałających. Ponadto planuje się w miesiącu marcu 2020 r. zorganizowanie spotkań dla dorosłych w ramach integracji społeczności i pokazania innym walorów swoich regionów.

Trwają prace nad sformalizowaniem inicjatywy Forum, które to ma nastąpić w tym roku.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna