Senioriada - historie, tradycje, pasje

Krystian Lamparski DODANO: 2019-11-14 13:03:48
W dniu 10.11.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Brzózkach odbył się finał projektu „Seniorada - historie, tradycje, pasje” dofinansowanego z Programu Marszałkowskiego Społecznik na lata 2019 – 2021. Pomysłodawcą jak i realizatorem przedsięwzięcia było Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach.

W wydarzeniu wzięło udział bardzo dużo osób – sala była pełna.

Projekt nawiązywał do historii Brzózek od okresu bezpośrednio po II wojnie Światowej, a w szczególności dotyczył ludności lokalnej od pierwszych osadników przez kolejne pokolenia.  Zebrano wiele bardzo interesujących historycznych dokumentów, zdjęć – które wyeksponowano w gablotach oraz na ścianach świetlicy. 

Piękna oprawa artystyczna, bogato zastawione stoły własnymi wypiekami, wspólne biesiadowanie poprzez śpiew – dało pełen sukces. Zaprezentowano spektakl w którym babcia w rozmowie z wnukami opowiada rożne historie związane z miejscowością i jej mieszkańcami.  Dzieci z Brzózek zaprezentowały piosenki z rożnych regionów – tak jak i pierwsi mieszkańcy pochodzili z różnych stron. Nie zabrakło także okazjonalnego tortu w kształcie i kolorystyce brzozy.

Projekt został bardzo pozytywnie przez wszystkich odebrany, a wręcz wniósł dodatkową energię w lokalne społeczeństwo.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna