Wybory Prezydenta RP 2020

Krystian Lamparski DODANO: 2020-06-26 10:17:08

Wybory Prezydenta RP 2020

Już w najbliższą niedzielę – 28.06.2020 r. odbędą się wybory Prezydenta RP.

Jest to czas, kiedy w demokratyczny sposób każdy obywatel ma możliwość wpływu na określenie kierunków rozwoju naszego kraju oraz również tego oraz jakie wartości będą przestrzegane. Istotą demokracji jest, aby w niej uczestniczyć. Im większy udział społeczeństwa w procesach demokratycznych, tym większa szansa na jego rozwój i na organizację kontroli społecznej nad zachodzącymi procesami.

Dodatkowym czynnikiem motywującym do oddania głosu jest możliwość sfinansowania zakupu wozu strażackiego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dla jednego z Naszych OSP w ramach "Bitwy o wozy". Inicjatywa dotyczy gmin do 20 tys. mieszkańców, a warunkiem otrzymania środków finansowych jest osiągnięcie najwyższej frekwencji w województwie.

Bitwa o wozy

Wybory te również są szczególne ze względu na panującą pandemie COVID-19. Dlatego też dla bezpieczeństwa wszystkich apelujemy o stosowanie się do obowiązującego reżimu sanitarnego. W lokalu wyborczym obowiązuje zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m. Zaleca się ponadto używanie własnych rękawiczek jednorazowych oraz używanie własnego długopisu. Lokale wyborcze będą również na bieżąco dezynfekowane oraz wietrzone.

Głosujmy bezpiecznie

Na terenie Gminy Nowe Warpno utworzone zostały dwie obwodowe komisje wyborcze:

  • nr 1 w Nowym Warpnie – z siedzibą w Urzędzie Gminy,
  • nr 2 w Brzózkach – z siedzibą w świetlicy w Brzózkach,

które będą czynne w godz. 07:00-21:00 (komisje prace rozpoczynają od godz. 06:00). Oba lokale są przystosowane do dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Wspólnie zadecydujmy o naszej przyszłości!

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna