Komunikat Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-01 14:02:01
Sytuacja pandemii sprzyja zwiększonemu spożyciu alkoholu. Do sięgania po alkohol skłania przedłużająca się sytuacja wysokiego poziomu napięcia powodowanego lękiem o zdrowie i życie własne i swoich bliskich, niepokojem o pracę, zarobki, a tym samym zaspokojeniem potrzeb życiowych, izolację, ograniczeniem wolności, kontaktów z ludźmi, niepokojem o przyszłość, zaburzeniem trwałych schematów funkcjonowania, nawyków, rytuałów.

Alkoholizm COVID-19

Zwiększone spożywanie alkoholu rodzi problemy zdrowotne i społeczne (obniżenie odporności organizmu, urazy fizyczne, obniżenie nastroju, zaburzenia adaptacyjne, przemoc, zachowania ryzykowne, również te, które sprzyjają zakażeniom, itp.), które trudniej teraz rozwiązać z racji ograniczenia dostępności pomocy medycznej i psychologicznej.

Jeśli jesteś zaniepokojony swoim piciem, możesz o tym porozmawiać:

  • zadzwoń do dowolnej poradni leczenia uzależnienia od alkoholu, spis telefonów poradni znajduje się na stronie internetowej http://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa
  • skorzystaj z możliwości autodiagnozy oraz indywidualnej osobistej pracy nad ograniczeniem picia za pomocą platformy internetowej oraz aplikacji http://e-pop.pl
  • skontaktuj się telefonicznie z punktem informacyjno-konsultacyjnym działającym w gminie/mieście, dowiedz się czy możesz uzyskać tam wsparcie i w jakiej formie (spotkanie bezpośrednie, telefonicznie, online)
  • skorzystaj z telefonicznej pomocy psychologicznej fundacji Vis Salutis dla osób dotkniętych skutkami COVID-19 (tel. 888 960 980, 888 900 980 codziennie w godz. 10:00-18:00)
  • - orzystaj z infolinii lub dyżuru online Anonimowych Alkoholików (tel. 801 033 242, https://www.aa.org.pl, można też dołączyć do mitingu AA online http://aa.24.pl/mityngi-on-line)
  • skorzystaj z jednej z następujących internetowych możliwości wsparcia dla osób uzależnionych

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna