Zespół Hajduczki na Alei Gwiazd w Sorrento w Szczecinie

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-30 12:57:49
Szczecińska, zielona, drewniana Willa, Sorrento, z kawiarnianym ogródkiem, pamięta swoich wieloletnich bywalców, członków zespołu Czerwono Czarni, Jacka Lecha, Henryka Fabiana, Karin Stanek, Katarzynę Sobczyk i wielu innych, znanych i cenionych muzyków big beatowych, muzyki rozrywkowej lat 60. 70. W ostatnich latach, właśnie w Sorrento, można obejrzeć różne pamiątki związane z postaciami tworzącymi i wykonującymi muzykę tamtych lat.  Powstało tu Muzeum big bitu, rocka i muzyki rozrywkowej. 

Niedawno w Sorrento utworzono Aleję Gwiazd. W tym roku do odsłonięcia swojej gwiazdy zaproszony został zespół Hajduczki, w którym śpiewała mieszkanka Nowego Warpna, pani Barbara Falkowska. Zespół powstał w roku 1969 w Szczecinie, w  bardzo popularnym wówczas klubie Pocztylion. Występował ponad dwadzieścia lat. Początkowo branżowa grupa szybko została zauważona poza granicami województwa i kraju. Po występach na polskich festiwalach, kołobrzeskim i opolskim oraz wielu innych przeglądach muzyki rozrywkowej w Polsce, dziewczęta były zapraszane na koncerty we wszystkich sąsiednich krajach. Tournée po Związku Radzieckim trwało  siedem tygodni. Reprezentował Szczecin w ramach Dni Kultury Miast Zaprzyjaźnionych w Bułgarii i na Łotwie. Najczęściej jednak poza krajem zespół występował i nagrywał w NRD, gdzie był bardzo popularny. Repertuar również nawiązywał do regionu w którym mieszkamy, czyli tematyki morskiej, ale także muzyki popularnej i zwiewnej. Można przeczytać o tym w książce Muzyczne Zaułki Szczecina. Hajduczki. Autor, mieszkaniec Nowego Warpna, Roman Falkowski, mąż Hajduczki, opisał wiele zdarzeń i sylwetek szczecińskiego środowiska muzyki pop oraz wspomnienia kilku pań tego uroczego zespołu.

Chętnie słuchane dawniej, panie z zespołu Hajduczki, wystąpiły podczas odsłonięcia swojej gwiazdy w Sorrento,20 sierpnia 2022 roku. Składamy gratulacje od miłośników muzyki rozrywkowej i życzymy pani Barbarze powodzenia oraz udanej dalszej aktywności piosenkarskiej.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna