Konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna"

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-10 15:13:50

W dniu 10.11.2022r.  w ramach obchodów Święta Niepodległości na Sali Miejskiej  Urzędu Gminy  odbył się finał konkursu ” Moja mała Ojczyzna” zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie pod patronatem burmistrza Nowego Warpna oraz Rady Miejskiej w Nowym Warpnie. 

Dzieci z klas I-III przygotowały prace plastyczne – herb Nowego Warpna oraz utwór literacki – „Oda do Nowego Warpna”, które osobiście zaprezentowały. Prace plastyczne zostały wykonane z wielką dokładnością w różnych technikach. Natomiast utwory, recytowane przez dzieci odnosiły się wprost do „Naszej małej Ojczyzny”, trafnie oddając tak charakterystyczne dla niej szczegóły. Teksty po ich graficznym opracowaniu zostaną udostępnione na stronie internetowej gminy oraz na portalach społecznościowych gminy i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Natomiast dla dzieci z klas starszych, czyli  IV-VIII konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie kwalifikacyjnym, przeprowadzonym w szkole  należało odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące Nowego Warpna. Do finału, który odbył się dzisiaj  w sali miejskiej zakwalifikowało się 8 uczniów. Należało również odpowiedzieć na pytania testowe – o podwyższonym  poziomie trudności oraz napisać opowiadanie nawiązujące do  własnej przygody powiązanej z Nowym Warpnem.

Zwyciężczynią konkursu została Amelia Olek, której bardzo serdecznie gratulujemy.

Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej wiedzy i dla zaangażowania w poznawaniu historii miejsca w którym żyjemy.

Bardzo dziękujemy pomysłodawczyniom i organizatorkom konkursu Paniom:  Jowicie Taboła i Natalii Michałowskiej -Matyjasik oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panu Robertowi Maślonkowskiemu.

Dzisiejszy konkurs, w przeddzień Święta Niepodległości ma szczególny wymiar.  Miłość i szacunek do swojej małej ojczyzny jest jak najbardziej wyrazem patriotyzmu.

Życzymy Wszystkim dobrego świętowania.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej                                                        Burmistrz Nowego Warpna
            w Nowym Warpnie
  Helena Kowalska                                                                              Jarosław Burba

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna