Festyn w Ahlbeck

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-19 21:38:26

Po raz trzeci w Ahlbeck odbył się niemiecko-polski festyn sportowo-rodzinny. Tak jak w poprzednich latach przy organizacji festynu pomocy udzieliła Gmina Nowe Warpno. Festyn otworzyli: Angela Zeisler Burmistrz Ahlbeck, Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna oraz Andreas Texter deputowany parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Na scenie wystąpiły m.in. dzieci ze szkół w Nowym Warpnie i Ahlbeck, zespół szantowy Seegrund z Ahlbeck, grupy mandolinistów Rieth-Ahlbeck, myśliwscy trębacze z Ahlbeck.

Z polskich wykonawców oprócz wspomnianych już dzieci ze szkoły w Nowym Warpnie, (które przygotowały specjalny program w języku niemieckim) wystąpiła mieszkanka gminy Nowe Warpno Monika MONA Wierciak, która dała popis swoich umiejętności w grze na skrzypcach.

Absolutnym hitem festynu był występ nowowarpieńskiej grupy HARD FIRE. Dziewczęta z zespołu zaprezentowały taniec z ogniem, który wzbudził zachwyt widzów.

Oprócz występów odbyły się liczne konkursy. Zgodnie z zapowiedzią nie było zwycięzców, wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody.

Zabawa skończyła się około 23:00. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwali strażacy z Ahlbeck i Nowego Warpna oraz żołnierze Bundeswery.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna