II zawody Międzyszkolnej Ligi Jeździeckiej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:04:45

Od września 2011 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia" w Brzózkach prowadzony był program powszechnej edukacji jeździeckiej - Międzyszkolna Liga Jeździecka.

W zajęciach uczestniczyło 60 dzieci z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie oraz Tanowa (Gmina Police). Był to największy w Polsce projekt powszechnej edukacji jeździeckiej. W trakcie nauki jazdy konnej dzieci zdobywały kolejne umiejętności jeździeckie, uczestniczyły w zgrupowaniach i zaczęły osiągać sukcesy w zawodach. W zajęciach mogły wziąć udział wszystkie dzieci bez względu na status zamożności ich rodziców, gdyż zajęcia były bezpłatne. Ucząc się przełamywać własne lęki oraz samodzielności, z tygodnia na tydzień, co raz bardziej zarażały się pasją, jaką jest jeździectwo.

3 czerwca 2012 r. odbyły się II zawody Międzyszkolnej Ligi Jeździeckiej, w trakcie, których dzieci mogły zademonstrować umiejętności, jakie zdobyły w trakcie całego roku uczęszczania na zajęcia.

Rozegrano trzy konkurencje t.j. jazdę samodzielną bez galopu, jazdę samodzielną z galopem oraz skoki.

Jazdę samodzielną bez galopu wygrała Wiktoria Jaguszewska przed Karoliną Burba i Oskarem Jaguszewskim.

Jazdę samodzielną z galopem wygrał Tomasz Stawiński przed Kingą Borowską i Pawłem Krajewskim. Skoki wygrał Kamil Jaszewski na koniu Daxi Man, przed Nikolą Jaguszewską na Ilandzie oraz Kacprem Antczakiem na Kadenie.Po zawodach Władysław Kiraga wręczył zwycięzcą puchary oraz zapowiedział kontynuację nauki jeździectwa w następnym roku szkolnym, co spotkało się z dużym aplauzem dzieci oraz ich rodziców.

Międzyszkolna Liga Jeździecka była wspierana ze środków programu Operacyjne Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Gminy Nowe Warpno. Wsparcia udzielały również Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego sp. z o. o., Centrum Szkolna - Sektor 3 Police, Stowarzyszenie Inicjatywa Europa oraz Fundacja Razem z Nami z Brzózek.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna