Zabawa po Sąsiedzku w Brzózkach

Marta Kanigowska DODANO: 2014-09-07 14:23:44

Tego lata ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy Brzózek, Warnołęki i Nowego Warpna spędzili na boisku sportowym w Brzózkach, gdzie już po raz trzeci odbyła się „Zabawa po Sąsiedzku” – znany sportowy festyn rodzinny połączony z zabawą do białego rana. W tym roku w ramach turnieju piłki nożnej do wspólnej rywalizacji stanęli kawalerowie kontra żonaci.

W rozgrywkach udział wzięło pięć drużyn: kawalerowie z Nowego Warpna, żonaci z Brzózek, żonaci z Nowego Warpna, kawalerowie z Brzózek oraz gościnnie piłkarze Akademii Nowe Warpno. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyli kawalerowie z Brzózek, drugie miejsce zajęły ex aequo trzy drużyny: Akademia Nowe Warpno, żonaci z Brzózek oraz żonaci z Nowego Warpna a zwycięzcami okazali się kawalerowie z Nowego Warpna. Puchary oraz upominki okolicznościowe wręczał burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga w towarzystwie radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Marcina Różańskiego oraz sołtys Brzózek Anny Znyk. Na zmęczonych trudami turnieju czekał poczęstunek a od godz. 20 zabawa przy muzyce orkiestry.

Na zabawę zorganizowaną pod wiatą boiska przybyło wielu mieszkańców Brzózek, dla chętnych organizatorzy zapewnili bezpłatny transport z Nowego Warpna. Wielu uczestników zabawy, w myśl zachęty aby przyjść w stroju wiejskim, ubrało kalosze oraz flanelowe koszule. Całości dopełniały ułożone przy scenie snopki siana, ciekawe punkty programu oraz dobra zabawa, która trwała do wczesnych godzin rannych.

Organizatorami festynu oraz zabawy byli sołtys Brzózek, Rada Sołecka Brzózek oraz radni Rady Miejskiej w Nowym Warpnie.

Autor: Dawid Mikulski, zdjęcia: Anna Znyk.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna