Wizyta w Zalesiu

Marta Kanigowska DODANO: 2014-09-07 16:21:42

W czwartek, pierwszego tygodnia szkoły, dzieci klas I – III z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie wybrały się z wizytą do Zalesia, siedziby Nadleśnictwa Trzebież. Oczywiście zabrały ze sobą wychowawców, na miejscu zaś czekała na nich przedstawicielka urzędu Jolanta Michnowicz.

Wychowawcy wraz z uczniami wyjechali spod Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie do Zalesia o godz. 9 i już po około 20 minutach byli na miejscu. Jolanta Michnowicz, przedstawicielka Nadleśnictwa Trzebież, powitała przybyłych tradycyjnym pozdrowieniem leśników i myśliwych Darz bór!,  po czym oprowadziła wycieczkę po terenie przylegającym do gmachu urzędu. Na miejscu dzieci przywitał również wiceburmistrz Nowego Warpna Mirosław Tokarski.

W trakcie wycieczki, dzieci mogły dowiedzieć się wiele interesujących informacji o Puszczy i zwierzynie w niej panującej. Na terenie otaczającym Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej zbudowano zegar słoneczny, ścieżkę dydaktyczną, ekologiczną oczyszczalnię a już wkrótce powstanie tam również ogród dydaktyczny. W sporej odległości, na skraju lasu, zbudowano dwa paśniki z lizawkami, służące zwierzętom do uzupełnienia cennych mikroelementów w diecie.

Po dużej dawce wiedzy oraz ciekawostek nadszedł czas na posiłek oraz chwilę wypoczynku. Wizytę w Zalesiu zwieńczył multimedialny pokaz ekologiczny w formie prezentacji, przedstawiający życie ptaków w rezerwacie Świdwie, autorstwa starszego inspektora rezerwatu Kazimierza Olszanowskiego. Dzieciom podobał się zwłaszcza kankan w wykonaniu ptactwa wodnego – humorystyczny klip wideo złożony z kilku zdjęć odtwarzanych przy muzyce.

W godzinach popołudniowych ‘delegacja’ z Nowego Warpna opuściła Zalesie – fantastyczne miejsce, gdzie nauka, ekologia i zabawa wchodzą w niespotykaną synergię,  miejsce przepełnione niesamowitą pasją pracujących tam osób. Na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna