Europejskie Dni Dziedzictwa w Nowym Warpnie

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2014-09-27 14:13:09

W dniu 27 września w Ratuszu w Nowym Warpnie miało miejsce niezwykłe spotkanie. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Gmina Nowe Warpno zorganizowała Konkurs Plastyczny „ Nowe Warpno w oczach dzieci i młodzieży”. Wpłynęły trzydzieści trzy prace plastyczne i trzy makiety, w tym dwie Ratusza i jedna starej Poczty.
Komisja w składzie Piotr Masłowski, Magdalena Zagrodzka, Alicja Szumska i Halina Utrata wyłoniła zwycięzców Konkursu, i tak w kategorii I – Przedszkole I miejsce zajęła Emilka Hӧhn, II miejsce Julia Konefał, II miejsce Kacper Brygert, wyróżnienie Nikodem Włodarz.
W kategorii II, klasa 1-3, miejsce pierwsze zajęła Anastazja Król, drugie Sandra Majewska, III Hania Słomczyńska a wyróżniona została praca Zuzanny Huby.
Kategoria III czyli klasa 4-6, osiągnięto następujące wyniki, I miejsce Monika Hӧhn, II miejsce Kamil Huba, III Gabriela Tęcza, wyróżnienie Karolina Burba.
I ostatnia kategoria Gimnazjum, w której kryteria były trudniejsze, trzeba było się wykazać większym talentem, zadanie – makieta. W związku, z bardzo wysokim poziomem prac, jury postanowiło dać ex æquo dwa pierwsze miejsca. I tak Iga Andruszkiewicz i Nikola Jaguszewska mogły cieszyć się zwycięstwem , a Sebastian Krajewski drugim miejscem.
Wszystkim uczestnikom Konkursu Burmistrz Władysław Kiraga wręczył upominki.
Spotkanie było miłym akcentem toczącej się historii Nowego Warpna. Pani Beata Komocka z Zespołu Szkół przygotowała na te uroczystość Kroniki , stare Dyplomy oraz materiały archiwalne nie tylko ze szkolnej ławy.
 
Wszystkim uczestnikom konkusy serdecznie dziękujemy a zwycięzcom  gratulujemy!

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna