IV Targi Ekonomii Społecznej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-25 20:06:59

Czwarta edycja Targów Ekonomii Społecznej za nami. W trakcie targów można było zapoznać się z ciekawą prezentacją spółdzielni socjalnych, fundacji, Lokalnych Grup Działania i stowarzyszeń działających na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.
Stałym elementem targów jest konferencja poświęcona tematom szeroko rozumianej ekonomii społecznej. W tym roku tematem konferencji była „Przedsiębiorczość społeczna, jako szansa rozwojowa dla obszarów wiejskich i lokalnych grup działania”. Była ona przede wszystkim skierowana do przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz podmiotów społecznych z terenów wiejskich. W konferencji wzięła udział m.in. Anna Mieczkowska Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Równolegle z targami odbywał się V Ogólnopolski Przegląd Filmów Społecznych „Uda się” pod patronatem Ministra Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej. Zaprezentowano filmy związane z rozwojem i promowaniem ekonomii społecznej oraz przedsiębiorczości społecznej.
W trakcie trwania Targów Ekonomii Społecznej odbyły się także Nowowarpieńskie Dożynki. Rozpoczęły się one korowodem dożynkowym do kościoła parafialnego gdzie odbyła się Msza Święta w trakcie, której został poświęcony chleb i wieńce dożynkowe. Po powrocie na miejsce targów, został rozstrzygnięty konkurs na wieniec dożynkowy.
Po raz drugi w historii targów odbył się Radiowy Dzień Przedsiębiorczości Społecznej. W tym roku był on realizowany przy współpracy z Polskim Radiem Szczecin. Po raz drugi odbyła się też bezpośrednia relacja radiowa z targów w programie III Polskiego Radia.
Na scenie targowej wystąpiły zespoły „Pyrzyczanki” i „Seniorita” z Pyrzyc oraz zespół wokalny „Granda” z Gryfina. Ponadto wystąpił znany już z poprzednich targów zespół bębniarzy „Tocomala” ze Szczecina oraz jako gwiazda targów zespół „Percival” grający muzykę Słowian i Wikingów. Zespół ten od lat jest gwiazdą Festiwalu Wikingów w Wolinie.
Przed sceną pokazową walkę o białogłowę stoczyli rycerze, a za sceną można było zapoznać się z bronią palną z różnych epok.
Po raz ostatni tego lata Polskie Radio Szczecin zorganizowało akcję „Złote Piaski”. Na poszukiwaczy czekały bony, które były ukryte w różnych miejscach na terenie targowym. Ich szczęśliwi znalazcy mogli wymienić je później na pieniądze.
Każdy mógł być jurorem w konkursie na najlepsze stoisko targowe.
Głównymi organizatorami targów byli Gmina Nowe Warpno i Stowarzyszenie Czas, Przestrzeń, Tożsamość.

tekst i zdjęcia: Mirosław Tokarski

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna