Czyste Powietrze

XV jubileuszowe Święto Leszcza

Marta Kanigowska DODANO: 2017-08-17 12:12:19

12 sierpnia w Nowym Warpnie odbyło się XV jubileuszowe Święto Leszcza oraz impreza I – go Mityngu Triathlonowego „Nowe Warpno 2017”. Sobotnią uroczystość otworzył Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

Na festynie, jak co roku, było moc atrakcji przygotowanych przez organizatora imprezy.
W sobotnie popołudnie Aleja Żeglarzy zmieniła się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się grona przepięknych, kolorowych stoisk gastronomicznych oraz usługowych.
Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Choć pogoda była nie najlepsza na imprezę plenerową, to z całą pewnością dopisała startującym
w zawodach triathlonistom.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy: kulinarny oraz wędkarski. Zwycięscy konkursów zdobyli atrakcyjne nagrody.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy, było niezmiernie apetycznie…

Niewątpliwą atrakcją okazał się także konkurs w jedzeniu pierogów na czas. Zawodnicy dali się porwać nastrojowi konkursu. W konkursie brały udział dzieci jak i również dorośli. By móc szczycić się tytułem zwycięscy dzieci musiały zjeść po 7 pierogów, a dorośli po 10. Rywalizacja była bardzo emocjonująca.

Ukoronowaniem festynu była zupa rybna, którą, jak co roku przygotowywała Pani Grażyna Kiraga wraz z pomocą osób ze Stowarzyszenia „Pamięć i Tradycja”. Długie kolejki ustawiały się już na długo przed rozpoczęciem degustacji zupy. Nie ma się co dziwić, zupa jak zwykle charakteryzowała
się pysznym, wyrazistym smakiem.

Na scenie wystąpili: Zespół CORD, Monika „Mona” Wierciak, która dała świetny popis,  grając na skrzypcach elektrycznych, Aktorzy z Teatru Polskiego ze Szczecina, Agata Sobocińska wraz z zespołem oraz Dj, który grał nam do białego rana.

Nie byłoby tak wspaniałej oprawy gdyby nie serdeczność sponsorów.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Policach, Enei Operator, Bankowi Spółdzielczemu w Gryfinie
oraz CERCIE Trzebież za współfinansowanie festynu oraz ufundowanie nagród rzeczowych. 

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna