Narodowe Święto Niepodległości

Marta Kanigowska DODANO: 2017-11-08 11:36:53

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu. Ma znaczenie szczególne, bo wiąże się z odzyskaniem wolności po 123 latach niewoli. W tym roku będziemy obchodzić 99 rocznicę tego święta.

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 07 listopada br. w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie na sali posiedzeń o godz.10:00 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Po odśpiewanym hymnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie oraz dzieci z Przedszkola "Złota Rybka" w Nowym Warpnie zaprezentowali przygotowany wraz z nauczycielami krótki występ artystyczny.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Wszystkie dzieci – i te całkiem małe, i te starsze – bardzo przeżywały swój występ. Dla większości z nich było to na pewno pierwsze w życiu spotkanie ze sceną , ale poradziły sobie świetnie!

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna