SZCZEPIENIE LISÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE

Marta Kanigowska DODANO: 2018-09-10 14:57:13

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach od 27 września do 6 października 2018 roku zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

- Przynęty zawierające szczepionkę mają kształt walca. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Szczepionka zawarta w przynęcie po przegryzieniu przez lisa wytwarza odporność przeciw wściekliźnie. Przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy. Prosimy nie dotykać i nie podnosić przynęt - apelują przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Limanowej.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w klagańcu.

Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką powinno sie zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji. Przynęty za szczepionką dopuszczalne są tylko do szczepienia lisów.

Wszelkich informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udzielają Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie - tel. (12) 293 10 00 oraz Powiatowy Inspektorat w Limanowej - tel.(18) 337 17 61.

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna