Oficjalne przekazanie sprzętu dla OSP Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2018-10-25 13:52:40

W dniu 25 października 2018 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Warpnie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Na mocy podpisanej umowy Gmina Nowe Warpno przekazała jednostce OSP Nowe Warpno sprzęt, składający się z zestawu ratownictwa medycznego PSP R1, agregatu prądotwórczego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaka dielektrycznego oraz parawanu do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła 12 200,00 zł.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli:

  • Władysław Kiraga – Burmistrz Nowego Warpna
  • st. kpt. mgr inż. Piotr Maciejczyk – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Policach
  • dh Ryszard Szarzec – Prezes OSP Nowe Warpno
  • dh Augustyn Rola – Skarbnik OSP Nowe Warpno

Zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu gminy.

Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Nowe Warpno realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą "Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna