Forum Zalewu Szczecińskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-25 08:44:15
W dniu 21.02.2019 r. w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach odbyła się konferencja "Wspólne inicjatywy na obszarach chronionych. Nad wodą, wokół Zalewu" zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża, Woliński Park Narodowy i Centrum Kultury Lokalnej w Stepnicy.

Konferencja była dedykowana dla samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych z gmin położonych wokół Zalewu Szczecińskiego. Zaprezentowano realizowane projekty, głównie powiązane z wykorzystaniem bogactwa przyrodniczego regionu, możliwości działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnych w pełnej zgodzie z zachowaniem ochrony obszarów objętych Naturą 2000. Przedstawiono również możliwości pozyskiwania środków z Programów Interreg oraz projektów „Południowego Bałtyku”.

W drugiej części spotkania dyskutowano nad inicjatywą powołania Forum Zalewu Szczecińskiego jako płaszczyzny współpracy na rzecz wspólnych działań ukierunkowanych na wykorzystanie walorów regionu, wzajemnego sąsiedztwa do integracji społeczności lokalnych, wspólnego pozyskiwania środków i współuczestnictwa w projektach. Pomysł ten spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wszystkich uczestników spotkania. Podkreślano wagę wspólnych inicjatyw jako dużo większą szansę na odniesienie sukcesu. Na zakończenie ustalono, że kolejne spotkanie Forum odbędzie się w ostatnim tygodniu marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy. Wówczas będzie można przedstawić pomysły na realizację projektów, uzgodnić partnerstwo, omówić możliwości współdziałania.

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna