Szkolenia z projektu "Ja w internecie"

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-25 15:02:38
W  dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Nowym Warpnie odbyły się szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotyczące realizacji projektu grantowego pn. „Ja w internecie”. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych.

Dodatkowe umiejętności zdobyło 60 osób. Mieszkańcy mieli do wyboru 6 modułów, każdy z nich dotyczył odrębnej tematyki: 

  • Rodzic w internecie - uczestnicy poznali źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczyli się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia typu hate lub trolling.
  • Moje finanse i transakcje w sieci – uczestnicy nauczyli się załatwiać swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu (zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki)
  • Kultura w sieci – uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie, w legalnych źródłach szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, zdjęć i innych treści dostępnych w internecie.
  • Działam w sieciach społecznościowych przeznaczone było dla osób, które chciały nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.). Uczestnicy w trakcie szkolenia nabyli umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nawiązywanie i podtrzymywanie znajomości, współdziałanie z innymi użytkownikami internetu, dzielenie się swoją twórczością oraz korzystanie z twórczości innych zgodnie z prawem.
  • Tworzę własną stronę internetową  - uczestnicy nauczyli się jak zakładać i prowadzić własną stronę internetową i bloga, a także jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem ePUAP i profilu zaufanego.
  • Mój biznes w sieci – przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą albo przygotowują się do otwarcia własnego biznesu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za udział w szkoleniach!

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna