V Międzypokoleniowy Jarmark Bożonarodzeniowy

Krystian Lamparski DODANO: 2022-11-21 14:55:53

Zapraszamy wszystkich serdecznie na V Międzypokoleniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Warpnie, który odbędzie się 10.12.2022 r. o godz. 14:00 na Korcie tenisowym przy ul. Wiejskiej. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej →

Wydawanie zaświadczeń uprawniających do zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Krystian Lamparski DODANO: 2022-11-14 11:55:14

Gmina Nowe Warpno za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie rozpoczyna wydawanie zaświadczeń potrzebnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. 

Zaświadczenie będzie niezbędne do przedłożenia u przedsiębiorcy, uprawnionego do sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach osobom fizycznym w gospodarstwach domowych z terenu gminy Nowe Warpno.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U z 2022 r. poz. 2236), do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach uprawnione są gospodarstwa domowe:

  • na rzecz których wypłacony został dodatek węglowy;
  • których wniosek o wypłatę dodatku węglowego został pozytywnie rozpatrzony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie
  • które nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a spełniają warunki uprawniające do jego otrzymania, opisane w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.
  • Osoby, które spełniają jeden z tych warunków i będą chciały dokonać  zakupu węgla na preferencyjnych warunkach powinny złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia.

 

Sposób składania wniosku

Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć:

  • osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00;
  • przesłać pocztą na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie ul. Kościuszki 3A, 72-022 Nowe Warpno
  • elektronicznie poprzez platformę e-PUAP

Osoby, które wcześniej złożyły wniosek o dodatek węglowy i został on pozytywnie rozpatrzony, otrzymają zaświadczenie uprawniające do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach od razu. Pozostałe osoby otrzymają zaświadczenie  w terminie 14 dni. Zaświadczenie uprawnia do jednorazowego zakupu 1,5 tony węgla.

Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) informujemy, że sprzedaż paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego na rzecz osób fizycznych w gospodarstwach domowych znajdujących się na terenie gminy Nowe Warpno będzie prowadził inny podmiot: Skład opału i kruszyw budowlanych Andrzej Pawełczyk, Przęsocin, ul. Młyńska 1a, 72-010 Police, tel. 509 395 455.

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA

czytaj więcej →

Konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna"

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-10 15:13:50

W dniu 10.11.2022r.  w ramach obchodów Święta Niepodległości na Sali Miejskiej  Urzędu Gminy  odbył się finał konkursu ” Moja mała Ojczyzna” zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie pod patronatem burmistrza Nowego Warpna oraz Rady Miejskiej w Nowym Warpnie. 

Dzieci z klas I-III przygotowały prace plastyczne – herb Nowego Warpna oraz utwór literacki – „Oda do Nowego Warpna”, które osobiście zaprezentowały. Prace plastyczne zostały wykonane z wielką dokładnością w różnych technikach. Natomiast utwory, recytowane przez dzieci odnosiły się wprost do „Naszej małej Ojczyzny”, trafnie oddając tak charakterystyczne dla niej szczegóły. Teksty po ich graficznym opracowaniu zostaną udostępnione na stronie internetowej gminy oraz na portalach społecznościowych gminy i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Natomiast dla dzieci z klas starszych, czyli  IV-VIII konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie kwalifikacyjnym, przeprowadzonym w szkole  należało odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące Nowego Warpna. Do finału, który odbył się dzisiaj  w sali miejskiej zakwalifikowało się 8 uczniów. Należało również odpowiedzieć na pytania testowe – o podwyższonym  poziomie trudności oraz napisać opowiadanie nawiązujące do  własnej przygody powiązanej z Nowym Warpnem.

Zwyciężczynią konkursu została Amelia Olek, której bardzo serdecznie gratulujemy.

Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej wiedzy i dla zaangażowania w poznawaniu historii miejsca w którym żyjemy.

Bardzo dziękujemy pomysłodawczyniom i organizatorkom konkursu Paniom:  Jowicie Taboła i Natalii Michałowskiej -Matyjasik oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Panu Robertowi Maślonkowskiemu.

Dzisiejszy konkurs, w przeddzień Święta Niepodległości ma szczególny wymiar.  Miłość i szacunek do swojej małej ojczyzny jest jak najbardziej wyrazem patriotyzmu.

Życzymy Wszystkim dobrego świętowania.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej                                                        Burmistrz Nowego Warpna
            w Nowym Warpnie
  Helena Kowalska                                                                              Jarosław Burba
czytaj więcej →

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze na młodszego referenta ds. obsługi sekretariatu i kadr w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2022-11-09 15:19:52

Burmistrz Nowego Warpna ponownie ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze na młodszego referenta ds. obsługi sekretariatu i kadr w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie. Treść ogłoszenia dostępna jest w BIP Urzędu: https://bip.nowewarpno.pl/artykul/nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-na-mlodszego-referenta-ds-obslugi-sekretariatu-i-kadr-w-ur

czytaj więcej →

Informacja w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Krystian Lamparski DODANO: 2022-11-07 15:02:30

Szanowni Państwo,

obecnie trwają ustalenia na temat przyjęcia rozwiązań dot. systemu wsparcia mieszkańców gminy Nowe Warpno w zakresie preferencyjnego zakupu węgla. Nasza gmina ze względu na brak na jej obszarze jakiegokolwiek  podmiotu, który mógłby zrealizować obsługę w tym zakresie (plac, waga),  nie będzie przystępowała do bezpośredniej dystrybucji węgla. Natomiast nie znaczy to, że mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości nabycia paliw po cenie preferencyjnej. Trwają w tej sprawie uzgodnienia  ze składem węgla w Policach, który obejmie zasięgiem działalności naszą gminę, po dopełnieniu formalności wynikających z ustawy.  Dane kontaktowe podamy po uzgodnieniu szczegółów współpracy.

W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się osób zainteresowanych nabyciem paliw, w tym ekogroszku,  co pozwoli na bieżącą koordynację przepływu wymaganych dokumentów, umożliwi zapotrzebowanie odpowiednich ilości i  w efekcie zakup paliwa. Należy zaznaczyć, że co do ekogroszku zgodnie z informacją przekazaną z Ministerstwa Aktywów Państwowych występują bardzo duże braki tego asortymentu i nie ma pewności co do możliwości zaspokojenia potrzeb, czy też w ogóle włączenia dystrybucji.  Jednak osoby zainteresowane jego nabyciem prosimy o kontakt.

Mieszkańcy, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych będą zobowiązani do złożenia do gminy wniosków o wydanie zaświadczenia o którym mowa w art. 13 ustawy. Wzór wniosku oraz tryb jego składania zostanie zamieszczony na stronie BIP Urzędu Gminy, o czym poinformujemy.

Osoby zainteresowane  zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy urzędu (sekretariat), tel. 91 3129 660.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Zapisy na szczepienia

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-03 13:09:34

Przypominamy, iż trwają zapisy na szczepienie przeciwko COVID -19 dla osób 60+. Wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt z sekretariatem Urzędu Gminy pod numerem kontaktowym 91 3129 660.

czytaj więcej →

Dyżur Radnego

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-03 12:57:07

 

Biuro Rady informuje, iż w dniu 04.11.2022 r. od godziny 10:00 do 11:30 odbędzie się dyżur Radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Pani Grażyny Jaguszewskiej. Miejscem spotkania jest Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Nowym Warpnie przy Placu Zwycięstwa 1.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna