Podgrodzka biesiada - łączenie pokoleń

Zenon Owczarek DODANO: 2021-09-29 19:59:00
Nowe Warpno. Podgrodzie.
Przy ładnej pogodzie w Podgrodziu  w dn. 25.09.2021 r. zakończyła się organizowana przez Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku realizacja projektu "Mobilna strefa integracji". Pod pozyskanymi w ramach projektu namiotami śpiewały i bawiły się wszystkie pokolenia mieszkańców. Uczestnicy byli częstowani domowymi wypiekami i owocami, a w słusznej wielkości przenośnym ognisku pieczono kiełbaski. Udana impreza.
czytaj więcej →

Biesiada - łączenie pokoleń

Zenon Owczarek DODANO: 2021-09-20 11:04:03

Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich mieszkańców do Podgrodzia w dn. 25.09.2021 r. na wspólną zabawę. Integracyjna impreza plenerowa łącząca wszystkie pokolenia mieszkańców będzie zakończeniem projektu "Mobilna strefa integracji". W programie: gry i konkursy, wspólne śpiewanie i tańce, a na zakończenie ognisko.

czytaj więcej →

Festyn "Wspomnienia o dawnym Podgrodziu"

Zenon Owczarek DODANO: 2021-09-20 10:55:11

W dniu 4 września 2021 r.  mieszkańcy dzielnicy zorganizowali festyn rodzinny "Wspomnienia o dawnym Podgrodziu". Motywem przewodnim było odkrywanie nieznanych faktów z historii miasteczka połączonych z dobrą zabawą i promocją szczepień przeciwko koronawirusowi.  Przy okazji okazało się, że mieszkańcy uratowali przed zniszczeniem wiele historycznych przedmiotów związanych z "Miasteczkiem Dziecięcym Podgrodzie", w tym cenne sztandary. Był to też przykład na współdziałanie w lokalnej społeczności seniorów i młodszych pokoleń.

czytaj więcej →

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

Zenon Owczarek DODANO: 2021-02-18 18:34:32

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” przekonującą do założenia konta osobistego w banku. Pozwala to na łatwe i bezpieczne otrzymywanie należnych świadczeń.

 

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne. Na tej stronie poznasz korzyści, jakie płyną z posiadania konta w banku. Dowiesz się też, jak bezpiecznie korzystać z takiego konta.

plakat dotyczacy ubankowienia seniorów

Bliższe informacje na stronie  www.zus.pl

 

czytaj więcej →

"Arteterapia - kolor, spokój i optymizm”

Zenon Owczarek DODANO: 2020-11-27 17:29:59
Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył projekt "Arteterapia - kolor, spokój i optymizm” finansowany z Programu Marszałkowskiego – Społecznik na lata 2019-2021. Celem projektu "Arteterapia - kolor, spokój i optymizm” była integracja i aktywizacja mieszkańców, rozwój Nowowarpieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (NUTW), promowanie wolontariatu wśród seniorów i młodzieży, postaw prospołecznych oraz wzmacnianie więzi pomiędzy seniorami i młodzieżą na terenie powiatu polickiego i gminy Nowe Warpno poprzez naukę malowania na jedwabiu i ceramice oraz organizację wystawy. Warsztaty realizowane były w siedzibie Klubu Seniora NUTW w Nowym Warpnie. Po warsztatach odbyła się wystawa i prezentacja rękodzieła.
Instruktorem i nauczycielem malowania na jedwabiu i szkle była p. Dorota Kowalczyk.
Zdjęcia: Zofia Szlacheta i Dorota Kowalczyk.
czytaj więcej →

I Szczyt Klimatyczny

Zenon Owczarek DODANO: 2020-10-12 19:36:17
Zapraszamy Państwa do udziału w I Szczycie Klimatycznym. Porozmawiamy o tym, jak zmienić nasze zachowania, by chronić środowisko i jak rozwijać edukację ekologiczną.
Oglądajcie nas w czwartek 15 października 2020 od godz. 10.00 na facebooku: Pomorze Zachodnie News!
Nasze codzienne działania mają wymierny wpływ na poprawę stanu środowiska. Często wystarczy kilka sekund, najmniejsze eko-gesty aby zmienić świat na lepszy.
Spotkanie otworzy marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a zaproszeni prelegenci opowiedzą o dobrych nawykach, jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej, zdrowiej.
 
Spotkanie poprowadzi Maciej Kautz, wśród zaproszonych gości wystąpią:
Piotr Czypicki – Prezes Szczecińskiego Ruchu Miejskiego
Temat: Rola drzew w mieście w kontekście akcji Wędrujących Drzew w Szczecinie
Magdalena Prieditis – propagatorka metod pracy z ciałem i umysłem w harmonii z naturą
Temat: Działanie sił natury na zdrowie człowieka, metody pracy z ciałem i umysłem które pozwalają utrzymać bliskość natury, techniki więzi człowieka z naturą, jak zabezpieczać się przed negatywnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego
Marta Król – twórczyni edukacyjnego projektu dla dzieci „Czas na las”
Temat: Wpływ kontaktu z naturą na postawy i zachowania dzieci oraz dorosłych
Marzena Białowolska – Fundacja Dzikich Zwierząt
Temat: Wpływ ocieplenia klimatu na gatunki, wprowadzanie na rynek polski gatunków obcych, szkodliwość stosowania pestycydów i chemii
Joanna Glogaza – blogerka i autorka książek o odpowiedzialnej modzie
Temat: Eco-ściema, czyli jak bronić się przed greenwashingiem
Paulina Domek–założycielka inicjatywy „Gadki Szmatki”
Temat: Ekologia a przemysł odzieżowy. Jak zarządzać własną szafą w stylu eko
Daniel Krępa – projekt „Human Waste Zone”
Temat: Akcja sprzątania terenów zielonych
Karolina Białczewska- Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Temat: Nierówności społeczne wywołane zmianami klimatycznymi
Seniorki z Nowego Warpna – „Precz z folią”
Temat: O ekologicznym podejściu do życia wśród seniorów w Nowym Warpnie
Przemówienie Stanisława Wziątka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego zamknie I Szczyt Klimatyczny.
STREAMING
15 Października 2020, godz. 10.00
Online:
Projekt finansowany przez Unię Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020
czytaj więcej →

Ekotorby z Klubu Seniora w Nowym Warpnie

Zenon Owczarek DODANO: 2019-10-25 19:33:14

Zofia Szlacheta z Klubu Seniora w Nowym Warpnie, zarządzanego przez NUTW, podjęła udaną próbę wprowadzenia na terenie naszej gminy projektu udostępnienia każdemu mieszkańcowi ekotoreb wielokrotnego użytku wykonanych z materiału i wyeliminowania z obiegu toreb plastikowych. Z chwilą nagłośnienia projektu na profilu (fanpage) na facebooku: https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-Seniora-N-U-T-W-314625795403657/ kolejni seniorzy zaczęli dołączać do projektu dostarczając materiały lub pomagając w szyciu toreb. Relacja z pierwszej akcji promocyjnej z dostawy toreb do sklepów w Nowym Warpnie i Podgrodziu zamieszczona na facebooku wywołała nieprawdopodobne zainteresowanie społeczności w całym kraju. Setki komentarzy i udostępnień postu sprawiły wiele radości naszym seniorkom i były swego rodzaju nagrodą za ich zaangażowanie w całkowicie społeczny projekt – ekotorby były i są nadal robione z materiałów z odzysku i przekazywane są do sklepów nieodpłatnie.

Akcją zainteresowały się media. Gościliśmy w Klubie Seniora telewizję TVN, a nasze Panie zostały zaproszone do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

W galerii przedstawiamy jeden z pracowitych dni w Klubie Seniora. Na zdjęciach widzimy również przekazanie partii ekotoreb do sklepu w Brzózkach.

Do akcji seniorów włączyła się też Pani Jowita Taboła, która zaproponowała akcję edukacyjną z tworzeniem ekotoreb dla dzieci w przedszkolu.

Na innych zdjęciach widzimy zrzuty ekranowe z portalu TVN 24 i ujęcia z programu „Pytanie na Śniadanie”.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna