Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony do odwołania. Zakaz nie dotyczy Zalewu Szczecińskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-26 10:14:20

Wojewoda Zbigniew Bogucki w związku z zanieczyszczeniem Odry na terenie województwa zachodniopomorskiego, przedłużył do odwołania zakaz bezpośredniego kontaktu z wszystkimi wodami Odry, w tym Odry Wschodniej i Odry Zachodniej wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami Jeziora Dąbie i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi przez które Odra przepływa, na odcinku od południowej granicy województwa zachodniopomorskiego, tj. od km 622,900 Odry do wysokości północnego brzegu wyspy Wielki Karw, tj. km 45,350 toru wodnego Świnoujście – Szczecin, dalba „Wyspa Wielki Karw – cypel N”, a także korzystania z tych wód.

Zakaz dotyczy: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry.

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA

czytaj więcej →

Przedłużenie zakazu korzystania z wód Odry oraz Zalewu Szczecińskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-19 12:19:22

UWAGA

Wojewoda Zachodniopomorski rozporządzeniem porządkowym nr 3/2022 z dnia 18 sierpnia 2022 roku przedłużył zakaz bezpośredniego kontaktu z wszystkimi wodami rzeki Odry, w tym Odry Wschodniej i Odry Zachodniej wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami Zalewu Szczecińskiego i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi przez które Odra przepływa, a także korzystania z tych wód do dnia 25 sierpnia 2022 roku.

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA

czytaj więcej →

Uwaga! Zakaz korzystania z wód Odry oraz Zalewu Szczecińskiego!

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-13 09:24:23

Uwaga! 

 

W związku z wystąpieniem bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt, wprowadza się na terenie województwa zachodniopomorskiego zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej wraz z łączącymi kanałami, a także korzystania z tych wód, w szczególności spożywanie wody, wchodzenie do wody, kąpiele, połów ryb, spożywanie ryb, pojenie zwierząt gospodarskich i domowych, używanie wody do celów 
gospodarczych, w tym podlewania, oraz inne działania wiążące się z bezpośrednim kontaktem z wodami. 

 

TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA

czytaj więcej →

Komunikat nawigacyjny nr 20/2022

Krystian Lamparski DODANO: 2022-08-12 09:42:14

Komunikat nawigacyjny nr 20/2022

 

Na podstawie art. 14 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2021 r. poz. 2233, 2368, z 2022 r. poz. 88, 258, 855.) oraz art. 43 ust. 6 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2022 r. poz. 1097) Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że w związku z pojawieniem się śniętych ryb na Odrzańskiej Drodze Wodnej konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia żeglugi. Ponadto w związku z zaistniałą sytuacją apeluje się do załóg wszystkich statków o niewchodzenie do wody, a także zwracanie uwagi na jednostki pływające prowadzące działania operacyjne w powyższym zakresie. 

Niniejszy komunikat obowiązuje do czasu rozwiązania zaistniałych okoliczności przez właściwe służby, w tym także wyjaśnienia przyczyn i opublikowania wyników badań próbek wody.

 

Danuta Patkowska
z-ca Dyrektora 
Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna