Tak brzmi Nowe Warpno 3 - Floating Trippin' Festival

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-12 06:43:55

Już po raz trzeci w Nowym Warpnie odbył się koncert „Tak brzmi Nowe Warpno” dedykowany dla młodzieży.
Na scenie przy Alei Żeglarzy wystąpiły młode zespoły reprezentujące współcześnie panujące nurty muzyczne oraz kulturowe takie jak: rock, funk, punk-rock, pop, hip hop.
Wystąpili laureaci przeglądu muzycznego „Młoda nuta”: Diamonds and Guns, Beer Coaster, Favela,
Joyride, Fakir & Jaro, Power Plumkerzz oraz Heavy Chair Machine.
Swoje umiejętności zaprezentowali Dj Musk, Dj Sept i Dj Hard Cut.
Na koniec wystąpił znany raper Tonny Jazzu (członek najsłynniejszego historycznego szczecińskiego składu SNUZ).
Ponadto odbyły się warsztaty tańca break dance, które poprowadzi B-boy'owa grupa Mad Skillz oraz warsztaty producenckie Dj, podczas których można było nauczyć się podstaw obsługi aparatury i urządzeń, programów oraz tajników tworzenia muzyki elektronicznej oraz hip hop.

czytaj więcej →

Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-05 16:50:49

W dniu dzisiejszym na stadionie w Brzózkach odbył się Turniej Piłkarski Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Nowego Warpna.
W turnieju wzięły udział drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Komenda Powiatowa Policji w Policach, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Warpnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózkach. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym.

czytaj więcej →

XLVIII Etapowe Regaty Turystyczne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-26 21:57:49

Podobnie jak rok temu trasa V etapu XLVIII Etapowych Regat Turystycznych biegła z Wolina do Nowego Warpna.
Najszybszy na trasie był jacht „Na wiatr”:, który pokonał Zalew Szczeciński z czasem 1:49’34”. Drugi na mecie był ubiegłoroczny tryumfator na tej trasie jacht „Bryza 33”
W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie żeglarzy z władzami i mieszkańcami gminy.
Następnego dnia żeglarze ruszą na trasę VI etapu do Stepnicy, walcząc o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego.
Uroczyste zakończenie regat planowane jest na dzień 29 lipca 2012 r. w Trzebieży.

czytaj więcej →

Odpust w Nowym Warpnie

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-24 11:42:20

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie zaprasza na uroczysty odpust w dniu 15 sierpnia 2012 r.
Początek Liturgii o godz. 14:00.
Po mszy nastąpi błogosławieństwo zgromadzonych Relikwią Krwi Błogosławionego Jana Pawła II, a wszyscy chętni będą mogli oddać cześć umiłowanemu Papieżowi podczas I Publicznego Ucałowania Relikwii Jego Krwi.
Patronat nad uroczystością, oprócz lokalnego Kościoła, objął Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.
Należy podkreślić również, iż kościół Nowym Warpnie w bieżącym roku dzięki realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie” został odremontowany. Przedmiotowe przedsięwzięcia współfinansowane zostało przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Serdecznie zapraszamy Parafian, Przyjaciół i Pielgrzymów.

Ks. Stanisław Drewicz - proboszcz parafii w Nowym Warpnie.

czytaj więcej →

Wprowadzenie relikwii Błogosławionego Jana Pawła II

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-30 19:48:27

W dniu 29 czerwca 2012 r. w kościele parafialnym w Nowym Warpnie odbyła się msza święta z okazji wprowadzenia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, oraz uroczyste otwarcie odnowionego zabytku związane z zakończeniem realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie”. Przedsięwzięcie inwestycyjne współfinansowane było przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Relikwiarz z krwią Błogosławionego Jana Pawła II, wniósł w procesji do kościoła proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nowym Warpnie ks. Stanisław Drewicz. Po wprowadzeniu relikwii przywitał metropolitę szczecińsko-kamieńskiego ks. abp. Andrzeja Dzięgę oraz zgromadzonych.
Mszę w otoczeniu dwunastu księży koncelebrował ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, który wygłosił także homilię. Po kazaniu otrzymał on liczne dary w tym wręczoną przez Władysława Kiraga Burmistrza Nowego Warpna reprodukcję obrazu Hansa Hartiga wykonaną przez poznańskiego artystę Ireneusza Szczęcha.

czytaj więcej →

Zakończenie roku szkolnego

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-30 19:39:48

Uroczystym apelem zakończył się rok szkolny 2011/2012 w Zespole Szkół w Nowym Warpnie. W apelu, który otworzyła Dyrektor Stanisława Ryszewska, oprócz zaproszonych gości wzięli udział także rodzice.
Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga podziękował nauczycielom za rok wytężonej pracy, a uczniom życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

tekst i zdjęcia : Mirosław Tokarski

czytaj więcej →

Uroczyste otwarcie ratusza w Nowym Warpnie

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-27 13:18:45

Mimo, że remont ratusza zakończył się kilka miesięcy temu, dopiero 22 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość otwarcia ratusza po remoncie. Gości na sali posiedzeń przywitał Władysław Kiraga burmistrz Nowego Warpna. W krótkich słowach podziękował pracownikom firmy RWG Sp. z o.o. Hurt-Usługi-Produkcja za sprawne przeprowadzenie remontu, który odbywał się w trudnych dla nich warunkach, ponieważ remont odbywał się przy ciągłej pracy urzędników. Podziękowania skierował także do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Regionalnej Izby Obrachunkowej, pracowników służ mundurowych oraz Zachodniopomorskiej Korporacji Termorenowacyjnej.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna