Międzynarodowe Warsztaty Wokalno - Chóralne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:14:04

Ledwo umilkły ostatnie nuty Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Nowym Warpnie, a już szykowane jest następne wielkie wydarzenie muzyczne.

W dniach od 13 - 19 sierpnia 2012 r. w Ośrodku ZCH Police w Brzózkach spotkają się soliści oraz zespoły z Polski i Niemiec na Międzynarodowych Warsztatach Wokalno - Chóralnych w ramach cyklu imprez pod wspólnym tytułem "Tak brzmi Nowe Warpno".

czytaj więcej →

Otwarcie pleneru "Ogrody sztuki"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:08:39

W Nowym Warpnie w pałacu przy ul. Szczecińskiej odbyło się otwarcie interdyscyplinarnego pleneru pt "Ogrody sztuki". Plener otworzyli Ewa Dąbrowska prezes Stowarzyszenia NEST ART oraz Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna. W trakcie otwarcia pleneru rozdano album będący podsumowaniem pleneru z poprzedniego roku "Europejski Dialog II - Ponad Horyzontem".

czytaj więcej →

Dzień Dziecka i otwarcie świetlicy sołeckiej w Warnołęce

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:06:19

W Warnołęce odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Na ten dzień Rada Sołectwa Warnołęka zaplanowała uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy sołeckiej. Przy świetlicy powstał park zabaw dla dzieci a sama świetlica zostanie wyposażona w sprzęt, który będzie pomagał miło spędzić czas mieszkańcom sołectwa oraz ich gościom.

czytaj więcej →

II zawody Międzyszkolnej Ligi Jeździeckiej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-24 17:04:45

Od września 2011 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia" w Brzózkach prowadzony był program powszechnej edukacji jeździeckiej - Międzyszkolna Liga Jeździecka.

W zajęciach uczestniczyło 60 dzieci z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie oraz Tanowa (Gmina Police). Był to największy w Polsce projekt powszechnej edukacji jeździeckiej. W trakcie nauki jazdy konnej dzieci zdobywały kolejne umiejętności jeździeckie, uczestniczyły w zgrupowaniach i zaczęły osiągać sukcesy w zawodach. W zajęciach mogły wziąć udział wszystkie dzieci bez względu na status zamożności ich rodziców, gdyż zajęcia były bezpłatne. Ucząc się przełamywać własne lęki oraz samodzielności, z tygodnia na tydzień, co raz bardziej zarażały się pasją, jaką jest jeździectwo.

czytaj więcej →

Festyn w Ahlbeck

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-19 21:38:26

Po raz trzeci w Ahlbeck odbył się niemiecko-polski festyn sportowo-rodzinny. Tak jak w poprzednich latach przy organizacji festynu pomocy udzieliła Gmina Nowe Warpno. Festyn otworzyli: Angela Zeisler Burmistrz Ahlbeck, Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna oraz Andreas Texter deputowany parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Na scenie wystąpiły m.in. dzieci ze szkół w Nowym Warpnie i Ahlbeck, zespół szantowy Seegrund z Ahlbeck, grupy mandolinistów Rieth-Ahlbeck, myśliwscy trębacze z Ahlbeck.

czytaj więcej →

Zjazd stowarzyszenia Przyjaciele Ziemi Ojczystej - Miasta Nowe Warpno

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-06-19 21:30:27

Jak co roku w Zielone Świątki w Nowym Warpnie spotkali się członkowie niemieckiego stowarzyszenia Przyjaciele Ziemi Ojczystej - Miasta Nowe Warpno (Heimatfreunde Stadt Neuwarp).

Gości przywitał w ratuszu Burmistrz Nowego Warpna Władysław KIraga. Podczas spotkania zapoznał ich ze zmianami, jakie zaszyły w gminie od ostatniego spotkania oraz o planach inwestycyjnych na najbliższy okres. Następnie odpowiadał na liczne pytania niemieckich gości.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna