Patryk Andrzejewski Mistrzem Polski po raz drugi z rzędu

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-05-19 16:37:54

Mieszkaniec naszej gminy Patryk Andrzejewski nie odpuszcza, w tym roku zaprezentował się równie fantastycznie co rok wcześniej broniąc  swój tytuł Mistrza Polski. 

GRATULUJEMY!!

Powodzenia w zdobywaniu kolejnych sukcesów.

Więcej informacji pod linkiem poniżej:

https://www.facebook.com/.../a.72057536.../4171779462861491/

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

czytaj więcej →

Informacja Burmistrza Nowego Warpna o planowanym konkursie ofert na dzierżawę terenów pod parking niestrzeżony w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2021-05-19 12:15:07

Parking

Burmistrz Nowego Warpna informuje, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na dzierżawę terenu pod parking płatny niestrzeżony zlokalizowany przy punktach gastronomicznych przy ul. Kościuszki oraz przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Warpnie.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy Nowe Warpno, pl. Zwycięstwa 1 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami - pokój nr 2 lub pod numerem telefonu: 91 312 96 60 wew. 14.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy Gminy Nowe Warpno!

Krystian Lamparski DODANO: 2021-05-17 14:47:35

Burmistrz Gminy Nowe Warpno informuje:

 

W dniach 17-21 maja 2021 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE/SAREX-21. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu 20 maja 2021 r.  godz. 8.00-11.00 Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku.

W związku z powyższym w dniu 20 maja 2021 r. może zostać uruchomiony system ostrzegania i alarmowania.

Ogłoszenie alarmu: sygnał akustyczny modulowany trwający 3 minuty.

Odwołanie alarmu: sygnał akustyczny, ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Informacja dot. nadawania numeru PESEL dla cudzoziemców

Krystian Lamparski DODANO: 2021-05-17 14:42:58

1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie zmiana ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie definicji podatników, których identyfikatorem podatkowym jest PESEL. Dzięki nowym przepisom urzędy gminy będą mogły nadawać numer PESEL cudzoziemcom na ich wniosek. 

Podatnicy, których identyfikatorem jest PESEL, a którzy do dnia wejścia w życie przepisów posługiwali się numerem NIP, mają 30 dni na zmianę NIP na PESEL. 

 

Źródło: www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl

czytaj więcej →

Koduj_Pro

Krystian Lamparski DODANO: 2021-05-14 12:42:51

Jutro zaczyna się dziś!

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Warpnie we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów oraz Soft Power sp. z.o.o. bierze udział w projekcie Koduj_Pro, w ramach którego nasi Czytelnicy i Czytelniczki zyskują bezpłatny dostęp do platformy Liga Niezwykłych Umysłów i kursów podstaw programowania w języku Python oraz podstaw języka SQL.

Żeby skorzystać wystarczy:

  1. Być/zostać naszym czytelnikiem.
  2. Zarejestrować się na platformie Liga Niezwykłych Umysłów, gdzie do profilu zostanie przypisany numer LNU ID. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z platformy za pośrednictwem rodzica, który zakłada konto.
  3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy, który umożliwi dodanie Cię do listy oczekujących na przydzielenie dostępu do kursów.

 

czytaj więcej →

Dentobus w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2021-05-14 10:18:30
Na zaproszenie władz Powiatu Polickiego do prowadzonych przez powiat placówek oświatowych zawita mobilny DENTYSTA !!!

Dla każdego dzielnego pacjenta organizatorzy akcji przygotowali specjalne dyplomy i upominki.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani

w najbliższej okolicy. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych

w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

Nowocześnie wyposażony samochód będzie służyć Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie będą pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

90% dzieci w Polsce ma problemy z próchnicą!

Pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście.

Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

W Nowym Warpnie dentobus zawita 20 maja 2021 r. o godz. 10:00 przy Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie.

Koordynatorzy akcji:
Wydział Polityki Społecznej i Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach, Gmina Nowe Warpno

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna