Tak Brzmi Nowe Warpno"- "Co w górniczej piersi gra..."

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-18 22:00:05

To juz drugi koncert z cyklu "Tak Brzmi Nowe Warpno", 11 maja godz. 16 00, Kościół wypełniła cudowna muzyka, która zapadnie w pamięci każdego, kto tego dnia przybył na tę uroczystość.

"Co w górniczej piersi gra ..."

Wykonawcy :
Górniczy Chór Męski z Lubina
Dyrygent - Francuz Zdzisław
Paweł Kraszewski – akordeon
 

czytaj więcej →

Dzień Strażaka w Nowym Warpnie

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-18 20:59:28

Piękna pogoda była nagrodą dla Strażaków, którzy 4 maja z okazji swojego święta zorganizowali dla mieszkańców Nowego Warpna i okolic festyn. Plac, na którym miała miejsce zabawa zapełnił się licznie przybyłymi gośćmi.Strażacy z OSP Nowe Warpno i OSP Brzózki wraz z Burmistrzem Władysławem Kiragą rozpoczęli uroczystość.

czytaj więcej →

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Tak brzmi Nowe Warpno"

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-16 10:35:37

Już po raz drugi gościmy w naszej małej ojczyźnie wielu znakomitych artystów i muzyków, którzy czynią ogromny wysiłek, aby brzmienie Nowego Warpna rozsławiło i rozśpiewało naszą gminę.  

5 maja rozbrzmiał pierwszy koncert "Młodzi Wirtuozi" w wykonaniu Zespołu Flażolecistów ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Szczecinie oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie. 

czytaj więcej →

Polsko-Niemiecki Festyn Graniczny w Rieth

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-16 09:44:13

W środę 1 maja 2013 roku po raz kolejny, tym razem po stronie niemieckiej, odbył się rodzinny festyn w przygranicznej miejscowości Rieth.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 wspólną Mszą ekumeniczną w kościele w Rieth.
Burmistrz Nowego Warpna oraz włodarze gminy Luckow na konferencji rozmawiali o wspólnej współpracy, osiągnięciach i planach rozwojowych. 

czytaj więcej →

Zaproszenie dla bezrobotnych kobiet z powiatu polickiego w wieku do 25 roku życia do udziału w projekcie "Od wykluczenia do zatrudnienia"

Krystian Lamparski DODANO: 2013-05-06 13:27:10

Informujemy, iż od dnia 22 kwietnia 2013 r. Powiatowy Urząd Pracy w Policach ogłasza rekrutację do projektu „Od wykluczenia do zatrudnienia”.

czytaj więcej →

Festyn jeździecki "Podziel się Pasją"

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-06 12:40:01

W gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia” w Brzózkach w ramach cyklu „Podziel się Pasją” gospodarze – dzieci z Nowego Warpna i okolic – gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej z gminy Dobra. Głównym celem festynów jest promocja jeździectwa już wśród najmłodszych i ukazanie go jako sport powszechny.

czytaj więcej →

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidów w Klubie Seniora w Nowym Warpnie

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-05-06 11:55:46

W Klubie Seniora w piątek 26 kwietnia miały miejsce obchody Światowego Dnia Inwalidów. Z tej okazji członkowie klubu rozmawiali o praktycznych aspektach ułatwienia dostępu do m.in. transportu publicznego przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych czy też do budynków użyteczności publicznej.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna