Informacja w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Krystian Lamparski DODANO: 2022-11-07 15:02:30

Szanowni Państwo,

obecnie trwają ustalenia na temat przyjęcia rozwiązań dot. systemu wsparcia mieszkańców gminy Nowe Warpno w zakresie preferencyjnego zakupu węgla. Nasza gmina ze względu na brak na jej obszarze jakiegokolwiek  podmiotu, który mógłby zrealizować obsługę w tym zakresie (plac, waga),  nie będzie przystępowała do bezpośredniej dystrybucji węgla. Natomiast nie znaczy to, że mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości nabycia paliw po cenie preferencyjnej. Trwają w tej sprawie uzgodnienia  ze składem węgla w Policach, który obejmie zasięgiem działalności naszą gminę, po dopełnieniu formalności wynikających z ustawy.  Dane kontaktowe podamy po uzgodnieniu szczegółów współpracy.

W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się osób zainteresowanych nabyciem paliw, w tym ekogroszku,  co pozwoli na bieżącą koordynację przepływu wymaganych dokumentów, umożliwi zapotrzebowanie odpowiednich ilości i  w efekcie zakup paliwa. Należy zaznaczyć, że co do ekogroszku zgodnie z informacją przekazaną z Ministerstwa Aktywów Państwowych występują bardzo duże braki tego asortymentu i nie ma pewności co do możliwości zaspokojenia potrzeb, czy też w ogóle włączenia dystrybucji.  Jednak osoby zainteresowane jego nabyciem prosimy o kontakt.

Mieszkańcy, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych będą zobowiązani do złożenia do gminy wniosków o wydanie zaświadczenia o którym mowa w art. 13 ustawy. Wzór wniosku oraz tryb jego składania zostanie zamieszczony na stronie BIP Urzędu Gminy, o czym poinformujemy.

Osoby zainteresowane  zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy urzędu (sekretariat), tel. 91 3129 660.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Zapisy na szczepienia

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-03 13:09:34

Przypominamy, iż trwają zapisy na szczepienie przeciwko COVID -19 dla osób 60+. Wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt z sekretariatem Urzędu Gminy pod numerem kontaktowym 91 3129 660.

czytaj więcej →

Dyżur Radnego

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-11-03 12:57:07

 

Biuro Rady informuje, iż w dniu 04.11.2022 r. od godziny 10:00 do 11:30 odbędzie się dyżur Radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Pani Grażyny Jaguszewskiej. Miejscem spotkania jest Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Nowym Warpnie przy Placu Zwycięstwa 1.

czytaj więcej →

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze na podinspektora ds. finansowych w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2022-10-28 14:02:06

Burmistrz Nowego Warpna ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze na podinspektora ds. finansowych w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie. Treść ogłoszenia dostępna jest w BIP Urzędu: https://bip.nowewarpno.pl/artykul/nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-na-podinspektora-ds-finansowych-w-urzedzie-gminy-w-nowym-w

czytaj więcej →

Obchody święta Dziadów

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2022-10-28 08:33:10

Słowiański Park Historyczny "Serdecznie zaprasza na obchody święta Dziadów.

W otoczeniu pięknej przyrody spędzimy ten magiczny czas, snując opowieści o przodkach i starych wierzeniach.

W programie m.in:
- robienie słowiańskich masek odstraszających zmory
- ognisko (prosimy o przyniesienie własnego prowiantu)
- strzelanie z łuku
- karmienie zwierząt
- bicie monet
- kramik z pamiątkami

Kiedy?
sobota, 29.10.2022r.
godz. 14:00
Gdzie?
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE

czytaj więcej →

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze na podinspektora ds. obsługi sekretariatu i kadr w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2022-10-27 11:52:30

W związku z nierozstrzygnięciem Burmistrz Nowego Warpna ponownie ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze na podinspektora ds. obsługi sekretariatu i kadr w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie. Treść ogłoszenia dostępna jest w BIP Urzędu: https://bip.nowewarpno.pl/artykul/nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-na-podinspektora-ds-obslugi-sekretariatu-i-kadr-w-urzedzie-1

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna