Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP 2019

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-15 14:51:15

Wybory parlamentarne już za nami. W Naszej Gminie do urn poszło 59,71% uprawnionych do głosowania, a ogólny rozkład głosów wyglądał następująco:

Do Sejmu RP:

 1. Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI - 37,14%
 2. Prawo i Sprawiedliwość - 33,82%
 3. Lewica - 14,46%
 4. Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,43%
 5. Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,16%

Do Senatu RP:

 1. Grodzki Tomasz Paweł z Koalicji Obywatelskej PO .N IPL ZIELONI) - 64,63%
 2. Jacyna-Witt Małgorzata Anna z Prawa i Sprawiedliwości - 35,37%
czytaj więcej →

Dzień Edukacji Narodowej

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-14 12:47:35

dzień nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi, aby trud wkładany w codziennej pracy przyniósł jak najlepsze efekty, które będą źródłem osobistej satysfakcji.

Życzę Państwu dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Wybory Parlamentarne 2019 r.

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-10 12:57:36
wybory2019
Już w najbliższą niedzielę – 13.10.2019 r. odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu RP i Senatu RP.

Jest to czas, kiedy w demokratyczny sposób każdy obywatel, poprzez wybór swoich przedstawicieli, ma możliwość wpływu na określenie kierunków rozwoju naszego kraju oraz również tego, jakie wartości będą przestrzegane, ale i ocenę dotychczasowych działań będących u władzy. Istotą demokracji jest, aby w niej uczestniczyć. Im większy udział społeczeństwa w procesach demokratycznych, tym większa szansa na jego rozwój i na organizację kontroli społecznej nad zachodzącymi procesami.

Na terenie Gminy Nowe Warpno utworzone zostały dwie obwodowe komisje wyborcze:

 • nr 1 w Nowym Warpnie – z siedzibą w Urzędzie Gminy,
 • nr 2 w Brzózkach – z siedzibą w świetlicy w Brzózkach,

które będą czynne w godz. 07:00-21:00. Oba lokale są przystosowane do dostępu dla osób niepełnosprawnych.

W celu ułatwienia możliwości głosowania przez osoby niepełnosprawne i seniorów, którzy nie mają możliwości dojazdu do lokalu wyborczego, w godz. 10:00-15:00 będzie możliwość skorzystania z transportu zorganizowanego przez gminę. Telefon do kontaktu w tej sprawie w dniu wyborów: 535 464 200.

Wspólnie zadecydujmy o naszej przyszłości!

czytaj więcej →

Konkurs "Razem Możemy Więcej. Edycja 2019"

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-09 12:31:04

Powiat Policki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Razem Możemy Więcej. Edycja 2019” organizowanego w ramach V Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej.

Konkurs ma na celu promowanie różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalność organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji i podmiotów rozwijających aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Tegoroczna edycja konkursu odbywać się będzie w następujących kategoriach:

 1. Działanie warte naśladowania  
 2. Osobowość roku
 3. Działalność placówek publicznych w zakresie aktywności społecznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i składanie, w terminie do dnia 8 listopada 2019 r., zgłoszeń konkursowych.

Zgłoszeń należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym, przesyłając pocztą lub dostarczając osobiście na adres:

Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich
Starostwo Powiatowe w Policach
ul. Tanowska 8, 72-010 Police

Szczegółowe informacje o konkursie udzielane są pod nr tel. 91 43 28 143 (kontakt z panią Haliną Michalak) lub w drodze korespondencji elektronicznej na adres: michalak@policki.plRegulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

 

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas V Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej, która odbędzie się w dniu 6 grudnia 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach (szczegóły organizacyjne dotyczące uroczystości zostaną podane w terminie późniejszym). Na uroczystości tej zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych, zaprezentowane zostaną sylwetki wolontariuszy, wyróżnimy organizacje pozarządowe, podziękujemy sponsorom i zwrócimy uwagę na ciekawe inicjatywy. Na pewno w tym dniu towarzyszyć nam będą liczne niespodzianki i wzruszenia.

 

Już dziś serdecznie zapraszamy

 

czytaj więcej →

Nowe Warpno gospodarzem Forum Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-08 15:13:19
W dniu 03.10.2019 r. w Nowym Warpnie miało miejsce spotkanie w ramach Forum Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego.

W ramach tej nowej inicjatywy było to już piąte spotkanie. Podsumowano dotychczasowe działania jak również ustalono najbliższe cele.

Idea działania skupia szerokie środowiska którym zależy na rozwoju obszarów na których działają, na promocji piękna ziemi, przyrody, a także środowisk lokalnych. Jednym z działań jest w przyszłości wykorzystanie akwenów Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego w zakresie rozwoju turystyki połączonego z edukacją na temat tych obszarów. Forum skupia nie tylko samorządy ale również organizacje, stowarzyszenia, a także jest otwarte na sektor prywatny.

W czasie forum samorządy Stepnicy, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Polic i Nowego Warpna podjęły wstępne zobowiązanie do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym w okresie ferii zimowych, który by polegał na zorganizowaniu wycieczek – wymiany dla dzieci i młodzieży w rejony jednostek współdziałających. Ponadto planuje się w miesiącu marcu 2020 r. zorganizowanie spotkań dla dorosłych w ramach integracji społeczności i pokazania innym walorów swoich regionów.

Trwają prace nad sformalizowaniem inicjatywy Forum, które to ma nastąpić w tym roku.

czytaj więcej →

Realizacja programu "Granty Sołeckie" w Brzózkach

Krystian Lamparski DODANO: 2019-10-08 14:47:08
W ramach Konkursu "Granty Sołeckie” organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Sołectwo Brzózki otrzymało dofinansowanie na projekt AKTYWNE BRZÓZKI, w kwocie 10.000,00 zł.

Założeniem było wykonanie siłowni plenerowej oraz doposażenie placu zabaw dla dzieci w zabawkę. Mieszkańcy Brzózek wykonali prace związane z renowacją terenu rekreacyjno-sportowego, uprzątnęli ogródek jordanowski, zostały wyczyszczone i odmalowane urządzenia placu zabaw dla dzieci, wygrabiono teren. Zaangażowani strażacy z ochotniczej Straży Pożarnej wykonali prace przygotowawcze pod fundamenty do posadowienia urządzeń na siłownie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek. Zakupiono urządzenia na siłownie zewnętrzną oraz samolot na plac zabaw. W dniu 27 września 2019 r. aby uwieńczyć wszystkie działania odbył się festyn, z ogniskiem. Serdecznie gratulujemy wnioskodawcom pomysłu oraz życzymy kolejnych udanych projektów.

 

Przypominamy również iż już od 14 października do 4 listopada 2019 r. kolejny nabór wniosków w ramach mikrodotacji oraz Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich na rok 2020! Terminy realizacji inicjatyw od 1 lutego do 31 lipca 2020 roku!

http://karrsa.eu/program-spolecznik/

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna