Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

Krystian Lamparski DODANO: 2019-03-05 13:56:33

W dniu 05 marca 2019 r. w gabinecie Burmistrza Nowego Warpna odbyło się uroczyste wręczenie aktu mianowania dla Pani Anny Janiak-Krzysztofik, nauczyciela j. polskiego w Szkole Podstawowej w Nowym Warpnie. Nauczycielka przystąpiła do egzaminu w dniu 27 lutego 2019 r., który zdała pomyślnie.

Wręczenia aktu dokonał burmistrz Jarosław Burba w obecności dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie Anny Igielskiej oraz inspektora ds. oświaty Honoraty Gadomskiej.

Burmistrz złożył gratulacje uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego. Życzył wiele satysfakcji z pracy w zaszczytnym zawodzie nauczyciela, a także dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

czytaj więcej →

Szkolenia z projektu "Ja w internecie"

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-25 15:02:38
W  dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Nowym Warpnie odbyły się szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotyczące realizacji projektu grantowego pn. „Ja w internecie”. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych.

Dodatkowe umiejętności zdobyło 60 osób. Mieszkańcy mieli do wyboru 6 modułów, każdy z nich dotyczył odrębnej tematyki: 

 • Rodzic w internecie - uczestnicy poznali źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczyli się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia typu hate lub trolling.
 • Moje finanse i transakcje w sieci – uczestnicy nauczyli się załatwiać swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu (zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki)
 • Kultura w sieci – uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie, w legalnych źródłach szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, zdjęć i innych treści dostępnych w internecie.
 • Działam w sieciach społecznościowych przeznaczone było dla osób, które chciały nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.). Uczestnicy w trakcie szkolenia nabyli umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nawiązywanie i podtrzymywanie znajomości, współdziałanie z innymi użytkownikami internetu, dzielenie się swoją twórczością oraz korzystanie z twórczości innych zgodnie z prawem.
 • Tworzę własną stronę internetową  - uczestnicy nauczyli się jak zakładać i prowadzić własną stronę internetową i bloga, a także jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem ePUAP i profilu zaufanego.
 • Mój biznes w sieci – przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą albo przygotowują się do otwarcia własnego biznesu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za udział w szkoleniach!

czytaj więcej →

Forum Zalewu Szczecińskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-25 08:44:15
W dniu 21.02.2019 r. w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach odbyła się konferencja "Wspólne inicjatywy na obszarach chronionych. Nad wodą, wokół Zalewu" zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża, Woliński Park Narodowy i Centrum Kultury Lokalnej w Stepnicy.

Konferencja była dedykowana dla samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych z gmin położonych wokół Zalewu Szczecińskiego. Zaprezentowano realizowane projekty, głównie powiązane z wykorzystaniem bogactwa przyrodniczego regionu, możliwości działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnych w pełnej zgodzie z zachowaniem ochrony obszarów objętych Naturą 2000. Przedstawiono również możliwości pozyskiwania środków z Programów Interreg oraz projektów „Południowego Bałtyku”.

W drugiej części spotkania dyskutowano nad inicjatywą powołania Forum Zalewu Szczecińskiego jako płaszczyzny współpracy na rzecz wspólnych działań ukierunkowanych na wykorzystanie walorów regionu, wzajemnego sąsiedztwa do integracji społeczności lokalnych, wspólnego pozyskiwania środków i współuczestnictwa w projektach. Pomysł ten spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wszystkich uczestników spotkania. Podkreślano wagę wspólnych inicjatyw jako dużo większą szansę na odniesienie sukcesu. Na zakończenie ustalono, że kolejne spotkanie Forum odbędzie się w ostatnim tygodniu marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy. Wówczas będzie można przedstawić pomysły na realizację projektów, uzgodnić partnerstwo, omówić możliwości współdziałania.

czytaj więcej →

Nabór na stanowisko Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Warpnie połączone ze stanowiskiem bibliotekarza

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-20 21:11:39

Informujemy, że Burmistrz Nowego Warpna ogłosił nabór na stanowisko Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Warpnie połączone ze stanowiskiem bibliotekarza.

Szczegóły dot. naboru na stronie BIP Gminy Nowe Warpno: https://bip.nowewarpno.pl/dokumenty/6354

czytaj więcej →

Informacja Burmistrza Nowego Warpna o wynikach wyborów na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej sołectwa Warnołęka

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-18 14:24:43

Nowe Warpno, dn. 18.02.2019 r.

INFORMACJA

 

Burmistrz Nowego Warpna informuje, iż dnia 16 lutego 2019 roku odbyły się wybory sołtysa oraz członków do Rady Sołeckiej sołectwa Warnołeka.

Na sołtysa wsi Warnołęka została wybrany Pan Józef Ławniczak.

Członkami Rady Sołeckiej zostali:

 1. Mariusz Wiśniewski
 2. Aneta Wiśniewska
 3. Marika Adamczewska
 4. Łukasz Szwebel

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Spotkanie dla rolników z terenu powiatu z KOWR OT w Szczecinie

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-14 08:48:28

Szanowni Państwo,

Dyrekcja oraz pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, zapraszają rolników z terenu 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego na spotkania.

Spotkania dla wszystkich zainteresowanych rolników będą dotyczyły „Zasad gospodarowania nieruchomościami Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz realizacji pozostałych działań Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie”

czytaj więcej →

Informacja Burmistrza Nowego Warpna o wynikach wyborów na Sołtysa oraz do Rady Sołeckiej sołectwa Brzózki

Krystian Lamparski DODANO: 2019-02-11 10:24:53

Nowe Warpno, dn. 11.02.2019 r.

INFORMACJA

 

Burmistrz Nowego Warpna informuje, iż dnia 9 lutego 2019 roku odbyły się wybory sołtysa oraz członków do Rady Sołeckiej sołectwa Brzózki.

Na sołtysa wsi Brzózki została wybrany Pan Tomasz Andrzejewski.

Członkami Rady Sołeckiej zostali:

 1. Jakub Wierchowicz
 2. Natalia Matuła-Żurawska
 3. Joanna Gujska
 4. Alicja Zaczkowska
 5. Andrzej Bielicki
 6. Zuzana Różańska

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna