Czyste Powietrze

X edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Marta Kanigowska DODANO: 2018-04-05 08:33:57

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła jubileuszową X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

 

czytaj więcej →

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018 – KLUCZOWE ZAŁOŻENIA KAMPANII

Marta Kanigowska DODANO: 2018-04-05 08:22:01

Światowa Organizacja Zdrowia powstała na kanwie przekonania, że wszyscy ludzie powinni móc korzystać z prawa do najwyższego możliwego poziomu zdrowia.
W związku z tym wizja „Zdrowie dla wszystkich” była naszym naczelnym drogowskazem przez ponad 70 lat. Jest ona również impulsem dla dążeń całej organizacji wspierających kraje w wysiłkach ku stworzeniu powszechnej opieki zdrowotnej (ang. Universal Health Coverage, UHC).


W tym jubileuszowym, 70-tym roku swojej działalności, Światowa Organizacja Zdrowia wzywa światowych przywódców do spełnienia obietnicy, którą złożyli podpisując Cele Zrównoważonego Rozwoju w 2015 r. i zaangażowania w konkretne działania służące poprawie zdrowia dla wszystkich.
Oznacza to zapewnienie każdemu dostępu do opieki zdrowotnej na niezbędnym poziomie niezależnie od miejsca i zasobności portfela.
Organizacja utrzymuje zorientowanie na powszechną opiekę zdrowotną poprzez serię wydarzeń zaplanowanych na 2018 r. Pierwszym z nich jest Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia, będący okazją do globalnych i lokalnych dyskusji na temat sposobów osiągnięcia zdrowia dla wszystkich.

czytaj więcej →

Uwaga Mieszkańcy Gminy Nowe Warpno!

Krystian Lamparski DODANO: 2018-04-03 13:36:54

W dniu 10 kwietnia 2018 r. o godz. 8:41 na terenie Gminy Nowe Warpno odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione na czas jednej minuty.

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2018-03-29 14:31:19

Informujemy, że w dniu 30.03.2018 r. (piątek), Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie czynny do godz. 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej →

Informacja dot. Gminnej Biblioteki Publicznej

Krystian Lamparski DODANO: 2018-03-27 15:07:25

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Warpnie jest zamknięta do odwołania

Za utrudnienia przepraszamy

Wszelkie informacje udzielane są w sekretariacie Urzędu Gminy Nowe Warpno

czytaj więcej →

"V Nowowarpieńskie Kaziuki"

Marta Kanigowska DODANO: 2018-03-20 08:20:21

W niedzielę 18 marca br. w Świetlicy wiejskiej w Brzózkach odbyły się "V Nowowarpieńskie Kaziuki". Przybyłych gości przywitała Pani Joanna Łosin Przedstawicielka Środowiskowego Ogniska TPD w Nowym Warpnie.

Część artystyczną przygotowała Joanna Łosin wraz z wychowankami nowowarpieńskiego Środowiskowego Ogniska im. Honoraty Groberskiej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Warpnie.

Wśród gości obecni byli Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Nowym Warpnie Jarosław Burba, Proboszcz Parafii Nowego Warpna ks. Karol Wilczyński oraz Członkowie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

Atmosfera była domowa, a przygotowane specjały cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dziękujemy organizatorom za zaangażowanie.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna