Dzień Edukacji Narodowej

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-10-14 08:04:36

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi, aby aktywna twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

I Szczyt Klimatyczny

Zenon Owczarek DODANO: 2020-10-12 19:36:17
Zapraszamy Państwa do udziału w I Szczycie Klimatycznym. Porozmawiamy o tym, jak zmienić nasze zachowania, by chronić środowisko i jak rozwijać edukację ekologiczną.
Oglądajcie nas w czwartek 15 października 2020 od godz. 10.00 na facebooku: Pomorze Zachodnie News!
Nasze codzienne działania mają wymierny wpływ na poprawę stanu środowiska. Często wystarczy kilka sekund, najmniejsze eko-gesty aby zmienić świat na lepszy.
Spotkanie otworzy marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a zaproszeni prelegenci opowiedzą o dobrych nawykach, jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej, zdrowiej.
 
Spotkanie poprowadzi Maciej Kautz, wśród zaproszonych gości wystąpią:
Piotr Czypicki – Prezes Szczecińskiego Ruchu Miejskiego
Temat: Rola drzew w mieście w kontekście akcji Wędrujących Drzew w Szczecinie
Magdalena Prieditis – propagatorka metod pracy z ciałem i umysłem w harmonii z naturą
Temat: Działanie sił natury na zdrowie człowieka, metody pracy z ciałem i umysłem które pozwalają utrzymać bliskość natury, techniki więzi człowieka z naturą, jak zabezpieczać się przed negatywnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego
Marta Król – twórczyni edukacyjnego projektu dla dzieci „Czas na las”
Temat: Wpływ kontaktu z naturą na postawy i zachowania dzieci oraz dorosłych
Marzena Białowolska – Fundacja Dzikich Zwierząt
Temat: Wpływ ocieplenia klimatu na gatunki, wprowadzanie na rynek polski gatunków obcych, szkodliwość stosowania pestycydów i chemii
Joanna Glogaza – blogerka i autorka książek o odpowiedzialnej modzie
Temat: Eco-ściema, czyli jak bronić się przed greenwashingiem
Paulina Domek–założycielka inicjatywy „Gadki Szmatki”
Temat: Ekologia a przemysł odzieżowy. Jak zarządzać własną szafą w stylu eko
Daniel Krępa – projekt „Human Waste Zone”
Temat: Akcja sprzątania terenów zielonych
Karolina Białczewska- Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Temat: Nierówności społeczne wywołane zmianami klimatycznymi
Seniorki z Nowego Warpna – „Precz z folią”
Temat: O ekologicznym podejściu do życia wśród seniorów w Nowym Warpnie
Przemówienie Stanisława Wziątka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego zamknie I Szczyt Klimatyczny.
STREAMING
15 Października 2020, godz. 10.00
Online:
Projekt finansowany przez Unię Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020
czytaj więcej →

Żółta strefa

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-10-09 10:20:34

 

 

 

 

 

 

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą. To oznacza, że w całym kraju będziemy mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, także w komunikacji miejskiej

  •  zakazane – jest do odwołania - prowadzenie przez przedsiębiorców nie tylko działalności polegającej na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych, ale także działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych zamkniętych przestrzeniach;

  • w przypadku zwolnienia z obowiązku zakrywania ust i nosa z powodów związanych ze zdrowiem będzie wymagane przedstawienie, na żądanie policji lub staży gminnej, zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu potwierdzającego całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa;

  • nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego i plaży

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy Gminy Nowe Warpno!

Krystian Lamparski DODANO: 2020-10-05 08:22:52

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY NOWE WARPNO!

W dniu 6 października 2020 r. w godzinach 8:00-10:00 na terenie gminy Nowe Warpno zostaną przeprowadzone ćwiczenia z wykorzystaniem syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione na okres 3 minut.

czytaj więcej →

Wizyta Ministra Klimatu oraz wiceprezesa Enei Operator S.A. w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-30 15:26:08
W dniu 29.09.2020 r. w Nowym Warpnie miała miejsce wizyta Ministra Klimatu Pana Michała Kurtyki oraz wiceprezesa Enei Operator S.A. Pana Wojciecha Drożdża w asyście osób reprezentujących urzędy.

Wizyta Ministra Klimatu oraz wiceprezesa ENEA

Spotkanie było okazją do przedstawienia przez burmistrza Jarosława Burbę informacji na temat gminy Nowe Warpno, sytuacji społeczno-gospodarczej, walorów gminy, jej potencjału, ale i problemów z jakimi musimy się mierzyć. W czasie rozmów poruszano kwestie aktualnej sytuacji w zakresie stosowanych rozwiązań obejmujących gospodarkę niskoemisyjną, potrzeb występujących w tym obszarze, możliwości rozwoju, podjęcia ewentualnych inicjatyw związanych z transformacją w kierunku neutralności klimatycznej, które byłyby również charakterystyczne dla tego miejsca.

Ustalono, że w tym kierunku będą podejmowane dalsze działania, co może przynieść wymierne korzyści dla mieszkańców gminy zarówno w sferze ekologii jak i sytuacji społeczno-gospodarczej.

czytaj więcej →

Współpraca z TUI

Krystian Lamparski DODANO: 2020-09-30 14:03:13
Dnia 30 września 2020 r. Gmina Nowe Warpno zawarła „Porozumienie o Współpracy” z przedstawicielami koncernu turystycznego TUI. TUI to największy operator turystyczny na świecie.  
Baner TUI

Panująca pandemia koronawirusa spowodowała potrzebę znalezienia nowych miejsc wypoczynku dla turystów z Europy Zachodniej w Polsce. Do tej pory goście z Danii, Szwecji, Francji, Niemiec czy krajów Beneluksu, tłumnie przyjeżdżali do hoteli i prywatnych kwater zlokalizowanych między Świnoujściem, a Kołobrzegiem. Aktualny trend to szukanie mniej oczywistych miejsc, które jednocześnie są atrakcyjne turystycznie. Miejsc, gdzie odchodzi się od masowych pobytów w hotelach, tak niebezpiecznych w dobie panującego wirusa Covid19, na rzecz prywatnych kwater lub mniejszych pensjonatów. Nowe Warpno bardzo dobrze wpisuje się w ten trend i zapowiadana promocja Nowego Warpna w materiałach informacyjnych TUI będzie sprzyjać napływowi turystów z Europy Zachodniej do naszego miasta.  

Osoby, które są zainteresowane współpracą z TUI przy wynajmie swych obiektów turystycznych, mogą zgłaszać się do Przedstawiciela Regionalnego TUI, pani Barbary Konopki pod nr telefonu 510 247 906.

czytaj więcej →

Mistrzostwa Polski w kickboxingu w konkurencji Kick Light

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2020-09-28 11:35:02

 

Mieszkaniec Brzózek – Patryk Andrzejewski, zawodnik KSW TEAM POLICE nie zwalnia tempa. W miniony weekend stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w kickboxingu, tym razem w konkurencji Kick Light. Tym samym stał się aktualnym Mistrzem Polski w Pointfightinu - Kick Ligtcie. Jest to jego pierwsze podium w tej formule. Patryk wywalczył także vice Mistrzostwo w Light Contactcie.

Przypominamy, że 05 września 2020r. Patryk Andrzejewski zdobył złoto Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule point fighting. Jesteśmy dumni z postawy i wyników mieszkańca naszej gminy.

Serdecznie gratulujemy Patrykowi, jego trenerom oraz Rodzicom wspaniałych osiągnięć. Ciężka praca i talent to droga do sukcesu. Życzymy kolejnych zwycięstw.

https://www.facebook.com/kswpolice/posts/3524103514295759

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna