IV Targi Ekonomii Społecznej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-25 20:06:59

Czwarta edycja Targów Ekonomii Społecznej za nami. W trakcie targów można było zapoznać się z ciekawą prezentacją spółdzielni socjalnych, fundacji, Lokalnych Grup Działania i stowarzyszeń działających na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.
Stałym elementem targów jest konferencja poświęcona tematom szeroko rozumianej ekonomii społecznej. W tym roku tematem konferencji była „Przedsiębiorczość społeczna, jako szansa rozwojowa dla obszarów wiejskich i lokalnych grup działania”. Była ona przede wszystkim skierowana do przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz podmiotów społecznych z terenów wiejskich. W konferencji wzięła udział m.in. Anna Mieczkowska Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej →

Międzynarodowe Warsztaty Chóralne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-22 19:00:34

W dniach od 13-go do 19-go sierpnia w Gminie Nowe Warpno odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Chóralne. Była to druga z trzech imprez chóralnych, jakie odbywają się w tym roku w Nowym Warpnie. Pierwsza odbyła się w maju i był to Międzynarodowy Festiwal Chóralny.
Międzynarodowe Warsztaty Chóralne prowadzili wybitni wykładowcy Zbigniew Szablewski, Iwona Wiśniewska-Salamon, Ewa Rafałko i Ewa Szereda. W warsztatach wzięły udział: chór „Sonore” z Gostynia , chór „Koszalin Canta” z Koszalina, chór „Kanon” z Cewlina, chór męski „Akord” Cechu Stolarzy Swarzędzkich ze Swarzędza, chór „Beati Cantores” z Głogowa oraz chór „Horyzont” z Bruessow w Niemczech.

czytaj więcej →

X Festyn Święto Leszcza

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-21 19:13:24

Jak przystało na jubileuszowy festyn „Święto Leszcza”, był on odświętny i jednocześnie pełen dobrej zabawy dla osób w każdym wieku.
Sam festyn rozpoczął się w Alei Żeglarzy od odsłonięcia nowych płyt poświęconych wybitnym żeglarzom. Odsłonięcia płyt dokonali sami zainteresowani kpt. Wojciech Jacobson oraz kpt. Bolesław Kowalski, których nazwiska znalazły się na płytach.
Drugim i zarazem ostatnim oficjalnym punktem festynu było odsłonięcie Pomnika Rybaka. Pomnik ten został ustawiony na pirsie w miejscu gdzie dotychczas stała rzeźba w kształcie żagla. Odsłonięcia pomnika dokonali rybacy z Nowego Warpna oraz m.in. Andrzej Jakubowski  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Pomnik jest autorstwa znanego szczecińskiego rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego.

czytaj więcej →

Tak brzmi Nowe Warpno 3 - Floating Trippin' Festival

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-12 06:43:55

Już po raz trzeci w Nowym Warpnie odbył się koncert „Tak brzmi Nowe Warpno” dedykowany dla młodzieży.
Na scenie przy Alei Żeglarzy wystąpiły młode zespoły reprezentujące współcześnie panujące nurty muzyczne oraz kulturowe takie jak: rock, funk, punk-rock, pop, hip hop.
Wystąpili laureaci przeglądu muzycznego „Młoda nuta”: Diamonds and Guns, Beer Coaster, Favela,
Joyride, Fakir & Jaro, Power Plumkerzz oraz Heavy Chair Machine.
Swoje umiejętności zaprezentowali Dj Musk, Dj Sept i Dj Hard Cut.
Na koniec wystąpił znany raper Tonny Jazzu (członek najsłynniejszego historycznego szczecińskiego składu SNUZ).
Ponadto odbyły się warsztaty tańca break dance, które poprowadzi B-boy'owa grupa Mad Skillz oraz warsztaty producenckie Dj, podczas których można było nauczyć się podstaw obsługi aparatury i urządzeń, programów oraz tajników tworzenia muzyki elektronicznej oraz hip hop.

czytaj więcej →

Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-08-05 16:50:49

W dniu dzisiejszym na stadionie w Brzózkach odbył się Turniej Piłkarski Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Nowego Warpna.
W turnieju wzięły udział drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Komenda Powiatowa Policji w Policach, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Warpnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózkach. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym.

czytaj więcej →

XLVIII Etapowe Regaty Turystyczne

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-26 21:57:49

Podobnie jak rok temu trasa V etapu XLVIII Etapowych Regat Turystycznych biegła z Wolina do Nowego Warpna.
Najszybszy na trasie był jacht „Na wiatr”:, który pokonał Zalew Szczeciński z czasem 1:49’34”. Drugi na mecie był ubiegłoroczny tryumfator na tej trasie jacht „Bryza 33”
W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie żeglarzy z władzami i mieszkańcami gminy.
Następnego dnia żeglarze ruszą na trasę VI etapu do Stepnicy, walcząc o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego.
Uroczyste zakończenie regat planowane jest na dzień 29 lipca 2012 r. w Trzebieży.

czytaj więcej →

Odpust w Nowym Warpnie

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-07-24 11:42:20

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie zaprasza na uroczysty odpust w dniu 15 sierpnia 2012 r.
Początek Liturgii o godz. 14:00.
Po mszy nastąpi błogosławieństwo zgromadzonych Relikwią Krwi Błogosławionego Jana Pawła II, a wszyscy chętni będą mogli oddać cześć umiłowanemu Papieżowi podczas I Publicznego Ucałowania Relikwii Jego Krwi.
Patronat nad uroczystością, oprócz lokalnego Kościoła, objął Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.
Należy podkreślić również, iż kościół Nowym Warpnie w bieżącym roku dzięki realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie” został odremontowany. Przedmiotowe przedsięwzięcia współfinansowane zostało przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Serdecznie zapraszamy Parafian, Przyjaciół i Pielgrzymów.

Ks. Stanisław Drewicz - proboszcz parafii w Nowym Warpnie.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna