Uwaga! Wprowadzenie stopnia alarmowego CRP

Krystian Lamparski DODANO: 2022-01-19 10:11:43
Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju. Zarządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59).

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

czytaj więcej →

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

Krystian Lamparski DODANO: 2021-11-26 15:35:34

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

 

Informujemy, że w Powiecie Polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

24 listopada br. Powiat Policki znalazł się na 3. miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców. Tego dnia liczba ta wynosiła 14,28. 26 listopada liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców wyniosła 17,97. Ten wynik wskazał Powiat Policki na 2. miejscu w Polsce.

W związku z tym, 25 i 26 listopada br. odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie Powiatu Polickiego. Z uzyskanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej.

Wójtowie i Burmistrzowie gmin Powiatu Polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

Informujemy, że monitorujemy na bieżąco sytuację epidemiologiczną w naszym Powiecie.

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy gminy Nowe Warpno! Neutralizacja bomby lotniczej przy wejściu do Kanału Piastowskiego

Krystian Lamparski DODANO: 2020-10-09 11:36:32

Uwaga! Ważny komunikat

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY NOWE WARPNO
Neutralizacja bomby lotniczej przy wejściu do Kanału Piastowskiego

 

Informujemy, iż w dniach 12-16 października 2020 r. planowane jest przeprowadzenie neutralizacji bomby lotniczej, zalegającej na dnie, przy wejściu do Kanału Piastowskiego, w okolicy przeprawy promowej w Karsiborze.

W związku z zaistniałą sytuacją, Kapitanat Portu w Trzebieży wydał komunikat Nr 6/2020 z dnia 7 października 2020 r. o zakazie kąpieli i przebywania w wodzie w promieniu 16,5 km od wskazanego miejsca wykonania operacji w godzinach od 08:30 do 17:00 w terminie od dnia 12 do 16 października 2020 r.

Informacja o działaniach podjętych przez Gminę Nowe Warpno: Zastępca Przewodniczącego Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ewa Szumska: tel. 607 631 744.

 

Zastępca Przewodniczącego GZZK w Nowym Warpnie
Ewa Szumska

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy Gminy Nowe Warpno!

Krystian Lamparski DODANO: 2020-10-05 08:22:52

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY NOWE WARPNO!

W dniu 6 października 2020 r. w godzinach 8:00-10:00 na terenie gminy Nowe Warpno zostaną przeprowadzone ćwiczenia z wykorzystaniem syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione na okres 3 minut.

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy Gminy Nowe Warpno!

Krystian Lamparski DODANO: 2020-07-31 15:29:33

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY NOWE WARPNO!

W dniu 1 sierpnia 2020 r. o godzinie 17:00 na terenie gminy Nowe Warpno zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione na okres trzech minut.

Celem treningu jest wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich w rocznicę wybuchu powstania w 1944 roku. 

czytaj więcej →

Uwaga mieszkańcy Gminy Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2020-07-16 09:48:20

W dniu 17 lipca 2020 r. o godzinie 10:00 na terenie gminy Nowe Warpno zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione na okres trzech minut.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna