Festyn Rodzinny "Powitanie Lata 2023" w Brzózkach

Festyn Rodzinny "Powitanie Lata 2023" w Brzózkach

Zdjęcie: Festyn Rodzinny

   Tegoroczny festyn rodzinny „Powitanie Lata 2023” w Brzózkach już za nami. Uczestników festynu rodzinnego powitali Pan Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba a także sołtys Brzózek Tomasz Andrzejewski. Jak co roku wydarzenie te przyciągnęło wiele rodzin z dziećmi. Podczas pikniku były organizowane gminny konkurs wypieków, gry terenowe, zabawy z Harcerzami z Nowego Warpna, zabawy w basenie, możliwość wypożyczenia książek z mobilnej biblioteki, przejażdżki konikiem, a także można było zobaczyć przepiękne rękodzieła na stoisku rzemieślniczym. Wszystkim uczestnikom imprezy małym i dużym towarzyszył doskonały humor a szczególnie dzieciom podczas chłodnego prysznica w tak upalny dzień. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się dmuchany zamek, wozy strażackie, pojazd zwiadu pancernego i oczywiście basen w którym można było się trochę ochłodzić. Stoisko promocyjno-edukacyjne jako część tzw. „EKOstrefy” Nadleśnictwa Trzebież przyciągało ciekawymi zabawami i konkursami, w których dzieci chętnie uczestniczyły. W strefie gastronomicznej można było skosztować grochówki z kuchni polowej, kiełbasek z ogniska, hod-dogi, lemoniady i pysznych wypieków. Po zabawach dzieci zostały obdarowane lodami a na koniec przeróżnymi upominkami.

   Rodzinne wydarzenie w tym roku zorganizowali Gmina Nowe Warpno, KGW Brzózki, OSP Nowe Warpno, OSP Brzózki, Sołtys Brzózek, Dyrektor Biblioteki i Harcerze.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom, uczestnikom festynu rodzinnego za dobrą zabawę, za wspólnie spędzony czas, za zaangażowanie w tym wydarzeniu.

  Festyn rodzinny i konkurs kulinarny na który zakupione zostały nagrody dofinansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Działanie realizowane w ramach programu BLISKO, nazwa projektu gminnej biblioteki brzmi „Nowe Warpno – Gmina na fali kultury”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu rodzinnego.

 

18.06 - wtorek

Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym

Pomorze Zachodnie