Informacja w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Szanowni Państwo, obecnie trwają ustalenia na temat przyjęcia rozwiązań dot. systemu wsparcia mieszkańców gminy Nowe Warpno w zakresie preferencyjnego zakupu węgla.

Zdjęcie: Informacja w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Nasza gmina ze względu na brak na jej obszarze jakiegokolwiek  podmiotu, który mógłby zrealizować obsługę w tym zakresie (plac, waga), nie będzie przystępowała do bezpośredniej dystrybucji węgla.

Natomiast nie znaczy to, że mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości nabycia paliw po cenie preferencyjnej. Trwają w tej sprawie uzgodnienia  ze składem węgla w Policach, który obejmie zasięgiem działalności naszą gminę, po dopełnieniu formalności wynikających z ustawy. Dane kontaktowe podamy po uzgodnieniu szczegółów współpracy.

W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się osób zainteresowanych nabyciem paliw, w tym ekogroszku, co pozwoli na bieżącą koordynację przepływu wymaganych dokumentów, umożliwi zapotrzebowanie odpowiednich ilości i w efekcie zakup paliwa.

Należy zaznaczyć, że co do ekogroszku zgodnie z informacją przekazaną z Ministerstwa Aktywów Państwowych występują bardzo duże braki tego asortymentu i nie ma pewności co do możliwości zaspokojenia potrzeb, czy też w ogóle włączenia dystrybucji.  Jednak osoby zainteresowane jego nabyciem prosimy o kontakt.

Mieszkańcy, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych będą zobowiązani do złożenia do gminy wniosków o wydanie zaświadczenia o którym mowa w art. 13 ustawy. Wzór wniosku oraz tryb jego składania zostanie zamieszczony na stronie BIP Urzędu Gminy, o czym poinformujemy.

Osoby zainteresowane  zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy urzędu (sekretariat), tel. 91 3129 660.

22.05 - środa

Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym

Pomorze Zachodnie