" XX ŚWIĘTO LESZCZA " w Nowym Warpnie

Zdjęcie:

Cykliczny festyn „XX Święto Leszcza” już za nami. Dzień ten był przepełniony atrakcjami i dostarczył nam wiele emocji. Nasze piękne nowowarpieńskie święto sprawiło, że kolejna edycja była licznie odwiedzana przez mieszkańców jak i gości. Między innymi Nowe Warpno odwiedzili Posłowie  na Sejm RP Pan Arkadiusz Marchewka oraz Pan Grzegorz Napieralski. Podczas wydarzenia odbyły  się tradycyjne konkursy z nagrodami: m.in. turniej wędkarski, konkurs kulinarny, konkurs  jedzenia pierogów na czas. Uczestnicy festynu mogli też zaprezentować swoje umiejętności wokalne. O oprawę muzyczną zadbali Sweet Four, L.U.Z. Blues, Mohitos Band & Dżasta oraz DJ. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z pisarzem kryminałów Markiem Stelarem. Dla najmłodszych przygotowane były strefy zabaw m.in. zamek dmuchany i strażacki tor przeszkód. Nie zabrakło również tradycyjnej zupy rybnej z kuchni polowej. Jednym z głównych punktów tegorocznego „XX Święta Leszcza” była wystawa pocztówek w Ratuszu o tematyce: historia Nowego Warpna oraz Reprodukcja obrazów Hansa Hartiga. W czasie festynu uczestniczyły stoiska gastronomiczne, rzemieślnicze, handlowe również z rybą wędzoną ubogacając wydarzenie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mogli spędzić z nami ten wyjątkowy czas, który był okazją do wspólnego celebrowania „XX Święta Leszcza” w pięknych okolicznościach przyrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów, którym dopisywał doskonały humor podczas zabawy.

Nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Policki a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Nazwa projektu Gminnej Biblioteki to "Nowe Warpno - Gmina na fali kultury".

Partnerami wydarzenia byli:

Pomorze Zachodnie
Starostwo Powiatowe w Policach

Podmioty wspierające:

  • Stowarzyszenie „Wydra”,

  • Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku,

  • Biblioteka Gminna w Nowym Warpnie,

  • OSP Nowe Warpno,

  • KGW Brzózki,

  • Bank Spółdzielczy Ziemi Szczecińskiej,

  • Pani Magda Kłosińska – Bar u Magdy – fundator pierogów na konkurs.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Zenonowi Owczarkowi za przygotowanie wystawy pocztówek w Ratuszu Miejskim oraz Panu Tomaszowi Andrzejewskiemu – sołtysowi Brzózek, który już kolejny raz podjął się roli konferansjera i poprowadził festyn.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

18.04 - czwartek

Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym

Pomorze Zachodnie