Zaproszenie na I etap konsultacji społecznych dot. Planu Zrównoważonej mobilności Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040)

Krystian Lamparski DODANO: 2023-02-01 08:42:55

Zapraszamy na konsultacje społeczne!

 

Już końcem stycznia rozpocznie się I etap konsultacji społecznych dot. Planu Zrównoważonej mobilności Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040).

W związku z trwającymi pracami nad Planem zrównoważonej mobilności miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) zapraszamy mieszkańców do aktywnego udziału w I etapie konsultacji społecznych! 

Plan Zrównoważonej Mobilności to dokument mający na celu m.in. zapewnienie wszystkim obywatelom takich opcji transportowych, które umożliwiają dostęp do celów podróży i usług z wykorzystaniem ekologicznych i bardziej zrównoważonych środków transportu, poprawę dostępności usług i jakości życia mieszkańców, a także przyczynianie się do redukcji zanieczyszczenia powietrza i hałasu, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii.

Konsultacje służyć będą upowszechnieniu wiedzy o idei zrównoważonej mobilności oraz wpływie opracowywanego dokumentu na jakość́ życia w regionie. Uczestnicy będą̨ mogli poznać́ cel tworzonego opracowania o nazwie Plan Zrównoważonej mobilności Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) jego ramy czasowe, zaangażowane zasoby, a także spodziewany efekt końcowy.

Celem zrównoważonej mobilności:

  • Zmniejszenie ruchu samochodowego
  • Redukcja zanieczyszczenia powietrza i hałasu
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu transportowemu
  • Stosowanie rozwiązań sprzyjających pieszym oraz rowerzystom
  • Lepsze planowanie przestrzenne
  • Poprawa funkcjonowania transportu zbiorowego
  • Wyrównywanie możliwości dla wszystkich użytkowników ruchu
  • Zwiększenie dostępności usług
  • Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym

WEŹ UDZIAŁ W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH I MIEJ REALNY WPŁYW NA KOMFORT ŻYCIA W SWOIM MIEJSCOWOŚCI!

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na http://som.szczecin.pl/sump/

 

ULOTKA

czytaj więcej →

31. Finał WOŚP

Sylwia Juśkiewicz DODANO: 2023-01-30 14:46:23

Już za nami wyjątkowe wydarzenie 31 Finał WOŚP, który rozpoczął się 29.01.2023 r. w Nowym Warpnie o godz. 9:30, kiedy to 6 śmiałków pod kierownictwem Artura Echausta wystartowało w biegu na trasie Nowe Warpno-Trzebież Plaża. Jak przystało na 31 Finał WOŚP trasa liczyła 31km. Start nastąpił przy Ratuszu i był poprzedzony pierwszym w tym dniu „Światełkiem do Nieba. Po trasie biegu, w Brzózkach mieszkańcy z Sołtysem Tomaszem Andrzejewskim na czele przygotowali punkt regeneracyjny.

O godz. 13:00 rozpoczęła się część główna pod Ratuszem w Nowym Warpnie. Na małym kiermaszu za wrzucone pieniądze do puszek można było posmakować ciasta, zupę gulaszową, ciepłe napoje, kiełbaski z grila, czy też nabyć drobne upominki. Start licytacji odbył się o 14:15, która była prowadzona przez Sołtysa Brzózek Pana Tomasza Andrzejewskiego dostarczając wiele emocji i wrażeń, jak zwykle w fantastycznej atmosferze.

Dzięki hojności uczestników kwota jaką zebrał sztab w ramach wszystkich tegorocznych inicjatyw związanych z 31 Finałem WOŚP to - 16,130,56 zł. Jest to nowy rekord w naszej gminie.

Wielkie podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy, osób wspierających i przede wszystkim darczyńcom, którzy zasilili konto WOŚP. Po raz kolejny udowodniono jak dużo jest ludzi dobrej woli, którzy chętnie uczestniczyli w tym wyjątkowym dniu  i zagrali najpiękniej !!! DZIĘKUJEMY- zapraszamy za rok.

W załączeniu link do sztabu #6933 WOŚP oraz galeria foto

czytaj więcej →

Program MALUCH+

Sylwia Juśkiewicz DODANO: 2023-01-27 13:11:40

W związku z założeniami Programu Rządowego „MALUCH+” umożliwiającego tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, chcielibyśmy ustalić zainteresowanie tą formą na obszarze naszej Gminy Nowe Warpno. Prosimy osoby zainteresowane o kontakt tel. 913129660 wew.22 lub na email: promocja@nowewarpno.pl. Aby podjąć decyzję o ewentualnym przystąpieniu do programu musimy posiadać wiedzę o zapotrzebowaniu na tą formę opieki.

 

czytaj więcej →

Dyżur radnego

Krystian Lamparski DODANO: 2023-01-25 12:40:21

Biuro Rady informuje, iż w dniu tj. 31.01.2023 r. od godziny 16:00 do 17:30 odbędzie się dyżur Radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Pana Mariusza Wnuka. Miejscem spotkania jest Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Nowym Warpnie przy Placu Zwycięstwa 1.

czytaj więcej →

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Sylwia Juśkiewicz DODANO: 2023-01-19 12:40:47

Dzisiaj Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano - unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

 

czytaj więcej →

Konkurs plastyczny

Sylwia Juśkiewicz DODANO: 2023-01-18 11:03:23

Serdecznie zapraszamy dzieci klas I-III szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach. Więcej informacji o kolejnej edycji konkursu dostępna pod linkiem poniżej.

https://www.gov.pl/web/psse-police/powiatowy-konkurs-plastyczny-udane-ferie-to-bezpieczne-ferie-2023

czytaj więcej →

Dyżur Radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2023-01-09 11:08:59

Biuro Rady informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 09.01.2023 r. od godziny 16:00 do 17:30 odbędzie się dyżur Radnego Rady Miejskiej w Nowym Warpnie Pana Bartłomieja Ignaciuka. Miejscem spotkania jest Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Nowym Warpnie przy Placu Zwycięstwa 1.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna